Helenka a Princezna

Helenka a Princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290668/bmid_helenka-a-princezna-5fx-290668.jpg 4 58 15

Příběh, v němž se prolíná realita s dětskou fantazií, vypráví o školačce Helence, která se spřátelí se zatoulanou kočkou Princeznou a spolu s ní se pokusí, aby starou opuštěnou paní ve městě navštívila dcera, jež na maminku zapomněla. Milá novelka, doprovázená ilustracemi Heleny Zmatlíkové, potěší především začínající čtenáře.... celý text

simca9342
16.03.2024 5 z 5

" Z pravěku"

Fantaskní vyprávění pro děti o přátelství malé holky s kočkou. Pomohou staré paní, na kterou po letech dcera nějak zapomněla. Příběh s krásnými ilustracemi o opětovném setkání a přátelství se zvířaty.

Hoblinka
03.01.2024 5 z 5

Spojení Petiška - Zmatlíková je vždy zárukou kvality. Tentokrát s krásným posláním.

CdC
06.07.2023 5 z 5

Jak tam dá Petiška kočku, tak je to vždycky super. Moc se nám Helenčin příběh líbil, mně hlavně to, jak se rozezlila, že některé děti můžou zapomenout na své rodiče. A ta Eva!

surfrider_
09.05.2023 4 z 5

Hezká knížka. Půjčím jí dceři znovu, až se bude učit číst.

Cassidy.L
24.04.2023 5 z 5

Vzpomínky na dětství :) moje první přečtená knížka. Příběh je laskavý a jednoduchý. Krásně čtivý. Dcerce (3 roky) se nyní také líbil, určitě nečteme naposledy :)

Gibis
17.01.2023 5 z 5

Další z mých dětských pokladů :) Jedna z prvních knížek, kterou jsem dokázala už sama přečíst, velká písmena, jednoduchý a laskavý příběh a pro mě nepřekonatelné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Metla
24.07.2021 5 z 5

A ještě jednou osvědčené duo: pan Eduard Petiška ve spolupráci s ilustrátorkou Helenou Zmatlíkovou. V hlavní roli opět děvčátko, tentokrát Helenka, která při svých toulkách městečkem narazí na kočku a zavítá s ní do tajemné zahrady. Pozná tamní obyvatelku, obohatí svůj i její život a dostane nápad, jak spojit zpřetrhaná lidská pouta. Příběh má správný punc bezstarostného dětství, kdy neznámo, tajemství a kouzla nacházíme všude kolem, než dospějeme a svět nám zevšední. I tady mají v ději své místo kamarádi, rodinní příslušníci, zvířata, sny, touha objevovat, pomáhat. Hezké a milé čtení s potenciálem oslovit čtyřleté děti (spíše tu upištěnější část, inklinující k růžové barvě), zrovna jako osmileté. 85-90%

Lucissia
25.10.2018 5 z 5

Krásná knížka s jednoduchou zápletkou a milými obrázky paní Zmatlíkové. Moc pěkně se mi předčítala a děti krásně poslouchaly. Pan Petiška prostě umí :-)

karolina7748
11.12.2017

Jedna z mých prvních knížek ☺

VENDY28
18.09.2017 4 z 5

hezká knížka a vystupovala tam i princezna.

Elulilinka1
13.07.2017 5 z 5

Co jiného než mohu napsat, že tato kniha mě nečekaně okouzlila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

martas006
29.05.2017 4 z 5

Četla jsem ji jako malá na prázdninách u babičky a byla jsem do ní zažraná :D

smisekL
13.05.2017 5 z 5

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Četla jsem ji neustále dokola.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, co potěší malé čtenáře, měla jsem ji moc ráda a ilustrace Heleny Zmatlíkové to pozvedají ještě o stupeň výš.

honajz2
14.06.2012 4 z 5

Přátelství holky s kočkou.