Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44511/bmid_heidi-devcatko-z-hor-hNy-44511.jpg 5 767 150

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

anavi2009
18.08.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná knížka.. Vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla znovu přečíst a připomenout. Nevím, jestli je to nostalgie, ale každopádně jsem se do knížky i do příběhu znovu zamilovala. Navíc mám staré vydání, takže návrat v čase byl dokonalý.

Michaela91
04.08.2016 5 z 5

Moje oblíbená když jsem byla malá, četla jsem do čtenářské výzvy a tak jsem se u ní usmívala. Milá, čtivá, prostě moc pěkná

iveta3689
07.07.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná knížka. Poprvé jsem ji četla asi ve věku Heidi a je to první, kterou jsem obrečela.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

nestárnoucí klasika

bublina84
14.05.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako školačka o prázdninách spolu s babičkou. Bohumilem Říhou krásně převyprávěný příběh o malé Heidi má výsadní místo v knihovně děvčat mladšího školního věku. Podařilo se mi sehnat i starší český překlad Fringilly ale ještě jsem neměla čas jej přečíst.

Mirime13
23.03.2016 5 z 5

Miluji tento příběh. Ilustrace jsou dokonalé, skvěle vystihují celý příběh.

Ječmínek
13.03.2016

Vydáno 1880. Převyprávěl Bohumil Říha. Trochu naivní, ale moc milé, hezké a lidské. Měly by si to přečíst všechny dnešní děti.

Merynkaw
24.02.2016 5 z 5

Musím začít stejně..

Nádherná kniha, úžasně dětsky popsaná krajina i pocity. Když děti usnuly, nevydržela jsem to ještě jsem si vždy musela pár stránek dál přečíst, jak jsem byla napnutá.:-)

bércoun
30.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha, úplně mě uchválita horská krajina i příběh Heidi, dítěte opravdu nevšedního. Kniha mi připomněla Školu Malého stromu. Kdo touží po útěku do divočiny, můžete se ponořit do čtení a přiblížit se nespoutanému životu v přírodě.

ejwa1937
12.01.2016

Už jsem ji koupila dceři ;-) A moc se těším, že se jí bude líbit jako mě. Doufám :)

edith79
10.01.2016 5 z 5

Knížka, která zanechá v človku dojem na celý život. Jedna z mých nejmilejších dětských knih. Když autor dokáže napsat příběh, který byste chtěli žít, navzdory chudobě a strastem, smekám klobouk.

morava
19.12.2015 5 z 5

Nadherne napsany pribeh, je zde vykreslena krasa, vune a barvy hor. Pribeh maleho skromneho devcatka Heidi, ktera svou laskou v srdci vykouzli usmev na tvari i tem nejvetsim brucounum.Je zde krasne podano, ze i v zivote staci nekdy jen malo ke stesti a ze je nekdy mozne i to, co nam cely zivot pripadalo nemozne.

iva23
18.12.2015 2 z 5

Knížka hezká, ale přeceňovaná. Osobně jsem čekala víc, když je tak slavná.

tynka65
15.11.2015 5 z 5

Ach ty vzpomínky...

Luccy78
02.06.2015 5 z 5

Opravdu kouzelná knížka o malé Heidi z úžasného prostředí Alp. Moc dobře se čte a dokáže čtenáře zaujmout, vypnout hlavu a vtáhnout na rozkvetlou louku plnou šťavnatých bylin, vůní horských květin a mečení kozenek.. :-)

Damato
23.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha, zpočátku jsem u ni brečela, litovala jsem Kláru, když nemohla chodit, litovala jsem Heidi, že je nešťastná a pak u dědečka, který byl svéráz si těžko zvykala , ale pak jsem ji moc přála , když se ji v Alpách líbilo a našla si kamaráda a dědeček byl moc fajn.

Isew
10.04.2015 5 z 5

V dětství jsem se ke knize nedostala. Ani nevím proč, protože jsem četla všechno, co se mi dostalo pod ruku. Takže opožděná premiéra a velké nadšení. Dcera se do knihy zamilovala a já taky. Chtěla bych zkusit žít skromně na horách, ujasnit si priority a vnímat přírodu. Nevím, jak bychom to zvládli, ale představa, že by člověk vypadl z tohoto stresového života, je lákavá. No, třeba někdy. Snad ještě dnes existují na horách taková osamělá místa.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Moc pěkná knížečka, četla jsem jí jako malá

Hanny
05.02.2015 5 z 5

Dokonalé. Dětská část mojí duše je konečně po 22 letech uspokojena :) Když jsem byla malá, chtěla jsem, aby mi naši tuhle knížku koupili na dovolené v J Čechách. Místo toho mě vyfotili, jak brečím před Hlubokou. Od té doby jsem na Heidi dávno zapomněla, jen při prohlížení starých fotek z dovolené se nad tím usmíváme. Nu a letos jsem ji k mému velkému překvapení našla pod stromečkem.... :)

Jusťa
02.01.2015

Prostě nádherná kniha.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 250x