Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6703 1300

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

Nenelife
07.08.2023

(SPOILER) Takže. Můžu říct s naprostou jistotou, že HP a Prokleté dítě je jediná přečtená kniha, kterou jsem neohodnotila hvězdičkami. Je to proto, že z ní mám tak rozdílný pocity.
Na jednu stranu, Harry Potter (!!!), tak důležitá věc v mém životě, Hermiona, Ron, prostě mý dětský kamarádi, samozřejmě, že jsem to milovala! Na druhou stranu, ovšem, mám hodně co říct.
(Rada pro fanoušky HP, kteří se chystají číst: Prostě si knihu užijte jako zábavný příběh, nic důležitého, a jestli nechcete zažít stejné rozčarování jako já, udělejte jednoduchou věc. Nepovažujte to za pokračování HP, ale spíš jako alternativní budoucnost postav nebo nejlépe úplně nesouvisející příběh. Dál nečtěte!!)

blazejmartin
06.08.2023 2 z 5

Průměrné, zbytečné. S kouzlem původních knih už nemá nic společného. Nevidím důvod proč to číst znovu. Pouze ždímání značky......

Danielle22
29.07.2023 4 z 5

Jako velký fanoušek světa Harryho Pottera musím říct, že návrat do jejich světa mě opět uchvátil. Kniha se čte sama hlavně díky formě scénáře. Nezbývá než poděkovat J. K. Rowling, že nás opět nechala nahlédnout do světa kouzelníků.
Rozhodně doporučuji přečíst tuto nádhernou knihu všem fanouškům, kouzelníkům, motákům i mudlům.

Garfielda
28.07.2023 odpad!

(SPOILER) V momentě kdy jsem zjistila, že LV a BL mají dítě jsem přestala číst. Opravdu, nepovedený fanfiction.

TajemnýSmrad
24.07.2023 5 z 5

Přes veškerou kritiku zde musím říct... Mě se kniha líbila. Je důležité si uvědomit, že se jedná o divadelní scénář a tomu odpovídá styl knihy. A když se s tím smíříte, tak si uvědomíte, jak hrozně rádi opět vstupujete do kouzelného světa, potkáváte staré známé a sledujete jejich vývoj.

Mě osobně hrozně potěšilo, kam se posunula postava Draca Malfoye a také jsem si užil, když se alespoň na moment objevil opět Severus (asi jsem byl fanoušek záporáků...). Závěr byl malinko kýčovitý a mohl být dramatičtější, ale Harrymu prostě i po letech člověk odpustí lecco :).

puczmeloun
23.06.2023 5 z 5

Paráda. A to jak v roce 2016, kdy pro mě kniha znamenala nečekaný a velmi příjemný návrat do světa Harryho Pottera, tak v roce 2020, kdy jsem si ji jako jednohubku přidal po znovupřečtení základní série. Kdysi pro mě byly první stránky nutným zlem, všechna ta nová jména, úplně jiné tempo a styl, ale jak se člověk zakousne, už ho to nepustí. Zároveň musím uznat, že jako osmý díl čtený bezprostředně po sedmém to funguje ještě lépe. Nová dobrodružství, přímé odkazy a návaznosti na knihy dřívější, příjemně překvapivé zvraty, vše hezky svižné (miluju vynechávání nepodstatného, zde tedy střídání roků) a zároveň plné dramat a emocí, jak je na to správné divadlo potřeba.

Ano, některé věci jsou podivné a chápu ty, kteří tvrdí, že si knížka doopravdy těch pět hvězd nezaslouží, já jsem ale nadmíru spokojen. V roce 2016 jsem se na nového Harryho Pottera těšil, byl jsem připraven na něco slabšího - jde vlastně jen o scénář - ale tempo mi učarovalo. O tři roky později jsem byl znovu učarován a ještě o to víc potěšen, že tomu tento styl opravdu může slušet.

...a stejně jako před třemi roky jsem stále opravdu zvědavý na to, jak Prokleté dítě vypadá na jevišti. U nás se asi nikdy hrát nebude, ale třeba jednou vyjde návštěva v Londýně, nebo se záznam dostane do televize. Už jen ta magie, střídání scén a času. Musí to být nezapomenutelný zážitek.

Kory98
04.06.2023 4 z 5

Sérii o Harrym Potterovi jsem objevila až ve svém dospělém věku a naprosto mě nadchla. Proto jsem si nemohla nechat ujít pokračování. Vůbec mi nevadilo, že je kniha psaná jako scénář, pár divadelních her jsem již přečetla. Scénář sice nedosahuje kvalit původních knih, ale umožnil mi alespoň částečný návrat do světa čarodějů. Myslím, že představení muselo být hezké. Bavilo mě to.

Adrim
07.05.2023 1 z 5

Jak mě nadchla velgá sága HP pro svou vtipnost, napínavost a mnoho dalšího, byl jsem z této divadelní hry zklamán. Mně osobně příběh připadá nijaký a zbytečný.

ut.la
30.04.2023 4 z 5

Bylo to jako vrátit se do Bradavic. Svižný děj, dobře se to četlo (co asi čekat jiného od scénáře), zápletka dost zamotaná, ale to mě bavilo.

Irikihawa
27.04.2023 4 z 5

Kniha jejíž kvalita se velmi blíží původní předloze od paní Rowlingové. Je to kvalitně napsáno se zajímavými zápletkami a funguje i nostalgie po čtení původních knih. Samozřejmě se to nemůže rovnat příběhům o Harrym, Ronovi a Hermioně ani se o to nesnaží, je to přece jen scénář. Každopádně jsem se do úžasného světa kouzel díky této knize rád vrátil. Určitě více, než knihám typu Bajky Barda Beedleho, Fantastických zvířat apod.

KačuleJakVíno
25.04.2023 5 z 5

Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzy utírá...je to pořád příběh Harryho Pottera, Bradavické školy, světa plného magie a zázraků, kterému zůstanu do smrti věrná.

lemai
19.03.2023 2 z 5

Příběh bez duše, svět Harryho Pottera jak koupený z Wishe.
Zklamání...

ArrowM
18.03.2023 odpad!

Za svůj život jsem přečetl mnohé. Četl jsem fantasy a četl jsem sci-fy, četl jsem historické romány i literaturu faktu, četl jsem braky a veledíla, četl jsem detektivky, četl jsem klasiku, četl jsem rudou knihovnu, četl jsem knihy dětské, young adult i plně dospělácké knihy, četl jsem fanfikce, četl jsem amatérské překlady, amatérské překlady fanfikcí i anglické knihy se slovníkem při ruce, dokonce jsem přečetl dvě encyklopedie, nikdy jsem ale nečetl nic, co by mě tak dokonale zhnusilo, jako tahle bezatmosférická, téměř nečitelná slátanina bez jakékoli vnitřní logiky, se zprasenými postavami, s nanic příběhem...

Vyhněte se jí.

uzivatel9126
09.03.2023 5 z 5

Skvela

Still_I
26.02.2023 1 z 5

Veškerý fanfic, co jsem kdy četla, bylo lepší než tahle splácanina. Nemůžu uvěřit, že J.K. na něco takovýho nechala napsat svoje jméno.

Tereziee
21.02.2023 5 z 5

Vím, že Prokleté dítě není u fanoušků ságy moc oblíbené...já mám ale tento díl ráda, jako každý jiný. Příběh má zajímavou myšlenku, kam by se mohla budoucnost Harryho a ostatních odvíjet dál.

Grohlinka
20.02.2023 odpad!

Odporna nechutnost, hodlam predstirat, ze nikdy nevznikla! Trestuhodne.

Mary81
15.02.2023 3 z 5

Keď som ju čítala prvýkrát, prišlo mi to ako zle napísaná fanfikcia. Ako keby niekto dal dokopy to najhoršie z fanfikcií, čo sa dalo nájsť. S odstupom času sa na to pozerám trochu inak, ale stále si stojím za tým, že je to blbosť a rozhodne to nepovažujem za kánon. (Pre mňa HP séria končí 7. dielom.) Veľa udalostí odporuje kánonu, resp. nasilu vypĺňajú "hluché miesta" v deji, cestovanie v čase je úplne pritiahnuté za vlasy a niektoré postavy sa odrazu správali úplne inak, prosto mi to prišlo dosť mimo kánonu...

Dsenbi
11.02.2023 5 z 5

Přečtena během dvou dní. Po HP jsem neměla raději žádná očekávání a byla jsem příjemně překvapená.

Ashi
10.02.2023 4 z 5

Narušuje všechno co jsme doposud o HP věděli. Cestování v čase je trochu přitažené za vlasy. Ale je to takové pěkné "what if"

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky