Harperova biochemie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Harperova biochemie podává stručný, avšak nezkreslený výklad principů biochemie a molekulární biologie. Poskytuje také četné příklady toho, že znalost biochemie je imperativem pro pochopení dějů potřebnými pro udržování zdraví a pro pochopení příčina racionálního léčení mnoha chorob, což jsou dvě hlavní oblasti zájmu lékařů a jiných zdravotnických pracovníků. Text je rozdělen do tří úvodních kapitol následovaných šesti hlavními oddíly. - Oddíl I je věnován bílkovinám a enzymům, pracovním nástrojům organismu. Protože většina chemických reakcí v lidském těle je katalysována enzymy, je naprosto nezbytné pochopit vlastnosti enzymů dříve, než čtenář přistoupí kjiným kapitolám. - Oddíl II vysvětluje, jak různé buněčné reakce buď využívají nebo produkují energii a sleduje metabolické dráhy, v nichž jsou synthesovány a degradovány sacharidy. Je popsána rovněž funkce zúčastněných molekul. - Oddíl III pojednává o aminokyselinách a jejich osudu a ukazuje, jak metabolismus aminokyselin také využívá a poskytuje energii. - Oddíl IV popisuje struktury a funkce nukleových kyselin typu DNA - RNA - proteiny. Tento oddíl také popisuje principy technologie rekombinantní DNA, což je oblast, která má neobyčejný význam pro biomedicinské vědy. - Oddíl V pojednává o hormonech a jejich klíčových úlohách v mezibuněčné komunikaci a v metabolické regulaci. Aby mohly hormony ovlivňovat buňky, musí nejprve vstoupit do interakce s buněčnými plasmatickými membránami; proto se v tomto oddíle probírá také struktura a funkce membrán. - Oddíl VI obsahuje 14 speciálních kapitol, včetně nových kapitol o extracelulární matrix, červených a bílých krvinkách, neuropsychických onemocněních a biochemické akustiky. Dodatek obsahuje seznam hlavních biochemických laboratorních testů používaných v klinické medicině. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45060/harperova-biochemie-45060.jpg 4.27
Žánr:
Literatura naučná, Učebnice a slovníky

Vydáno: , H+H (H&H)
Originální název:

Harper´s Biochemistry


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Harperova biochemie

Romance
29. listopadu

Bohužel, musím ohodnotit 1 hvězdičkou. Učebnice se mi špatně četla, text je psán příliš složitě, neobsahuje podstatné informace. Na základě těchto odůvodnění jsem ji ani nedokončila. O něco málo lepší je na tom její ilustrovaná verze.

surikata246
06.10.2019

Z této velké knihy jsem se učila k náročné zkoušce, kterou jsem naštěstí zvládla. Později jsem ji prodala mladším kolegům.