Coleův protokol

Coleův protokol
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168607/bmid_coleuv-protokol-RSH-168607.jpg 3 18 18

Halo série

< 6. díl >

V prvních zoufalých dnech války se Smečkou ustanovilo UNSC Coleův protokol, který měl ochránit Zemi a její Vnitřní kolonie před objevením nemilosrdným mimozemským nepřítelem. Do Vnějších kolonií je proto vysláno mnoho specialistů, kteří je mají zbavit existujících navigačních dat. Jedním z nich je i poručík námořnictva Jacob Keyes. Po dlouhé době, kdy byl kvůli zranění stažen z boje, je nyní Keyes vržen zpátky do akce a pověřen přísně tajnou operací ONI. Ta ho zavede hluboko za nepřátelské linie do zapadlého kouta vesmíru, kde nic není takové, jak se zdá. Ve Vnějších koloniích se nalézá planeta Hesiod, plynný obr obklopený rozsáhlým asteroidovým pásem. Jak Smečka zasklívá lidské kolonie v blízkosti Hesiodu, mnoho uprchlíků, podporovaných pevností lidských Povstalců, se sem stahuje a hledá útočiště v asteroidovém pásu. Promění obíhající satelity v provizorní, ale důmyslnou osadu známou jako Sutiny, střetnou se s Kig-Yary, členským národem Smečky… a přežijí. Zprávy o nezvyklém příměří se dostanou k oběma válčícím stranám. Naštěstí pro UNSC leží vrtkavá aliance v cestě sparťanského Šedého týmu, svérázné tříčlenné skupině, jejímž jediným cílem je vnášet zkázu za nepřátelské linie jakýmkoliv způsobem, jaký uznají za vhodný. Ale i Proroci vyslali svého nejlepšího: ambiciózního a nemilosrdného Sangheili, jehož úsilí o postavení a uznání se dá měřit jen s jeho brutalitou – a který udělá cokoliv, aby si zajistil své Povznesení a možnost kráčet po Cestě. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

The Cole Protocol , 2008


více info...

Přidat komentář

Affares
06.01.2023 4 z 5

No, upřímně první hodnocení zde je těžce mimo a nesouhlasím s ním vůbec. Odpad je pro mne něco, co se nedá číst, je to spatlanina apod. Naopak Buckell má za sebou už ocenění za tvorbu atd. Kniha je napsána dobře a čtivě. Ano, je to odbočka, ale velmi zajímavá a dokresluje svět a konflikt lidstva se smečkou, kdy linie nejsou černobílé a i tak se volí mezi morálkou a povinností. Za mne dávám tak 3,5-4* a dle mne nezvolíte špatně, pokud máte povědomí o světě HALO a rasách.

Prince_of_book
30.11.2019 3 z 5

Kniha je takovým "vedlejšákem" od hlavního příběhu. Nemůžu říct, že nepovedeným, ale že bych z něj skákal až na strop to asi taky ne.

Příběh je o spartanech, kteří za nepříátelskou linií "dohlížejí" na praktikování tzv Coleova protokolu. Příběh sparťany, Jacoba Keyese(již známého) a další zavede na soustavu asteroidů důmyslně propojených a známých jako Sutiny. Tam odhalují plány Kig-Yarů, členské vrstvy Smečky.

Kniha je psaná jako již klasicky z pohledu více osob, jak z lidské strany tak ze strany Kig-Yarské a právě v tom je ten háček, Kig-Yarská část byla až neskutečně nudná a já po pár jejich kapitolách tyto části začal skákat, protože akorát zdržovali příběh a vůbec mě nebavili. Naopak "lidská" část se podle mě vcelku povedla, sice nedosahuje takových kvalit jako první knihy, ale jinak je vcelku dobrá.

Hodnotím 7,5 z 10, jen proto, že sérii mám strašně rád, kdybych byl někdo neznalý série tak asi hodnotím níž.


protokol
24.05.2019 odpad!

NADBYTOČNÁ KNIHA
je jedno či ju budete čítať je to o ničom

Štítky knihy

herní adaptace

Autorovy další knížky

Tobias S. Buckell
americká, 1979
2014  60%Evoluce
2013  67%Coleův protokol
2008  77%Krystalický déšť