Napůl ztracený

Napůl ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285902/bmid_napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4 302 73

Half Bad série

< 3. díl

Příběh Nathana Byrna vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrn je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Lost , 2016

dancadragneel
09.05.2017 3 z 5

První dva díly série mě naprosto nudily a musím říct, že třetí mě hodně překvapil. Ze začátku jsem se při četbě nezasekávala, ale ten konec mi už dělal hrozný problém. Už to bylo zdlouhavé a ten Soul.... no prostě má to i své chyby, ale i přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto sérii přečíst.

Reise
07.04.2017 4 z 5

První dva díly jsem milovala, jenže tenhle už je slabší. Četla jsem ji asi dvakrát déle než předchozí knihy. Konec jsem sice očekávala, ale mohla nás toho ušetřit.

Attia
26.03.2017 5 z 5

Autorka nemohla lépe. Finále téhle série se jí moc povedlo. Ať už se to týká děje, postav, prostředí, čtivosti, množství napětí, všechno bylo na jedničku. Ráda se k trilogii ještě někdy v budoucnu vrátím.

leny.wood
10.03.2017 5 z 5

Završení fantasy trilogie přesně tak, jak má být. Napětí, láska, rychlý spád a všechno očima hlavního hrdiny. Něco předvídatelné (ale hodně malé něco), něco nečekané, co vám vezme vítr z plachet. Směle do toho a hezky pěkně od prvního dílu ;) .

Knihomlok2015
24.02.2017 5 z 5

Když jsem byla asi v polovině téhle knížky, tak nevím, co mě to napadlo (a nebyl to úplně dobrý nápad), zabrousila jsem přesně na tuhle stránku a přečetla si komentáře. A protože jsou jaké jsou (alespoň ten od MarkettT by si to slovo SPOILER zasloužil minimálně velikostí písma 26), pojala velmi silné podezření, jak to celé dopadne a nadávala si do blbců, že jsem si celé to jinak velmi příjemné čtení pos.... (jediné co mi moc nesedlo byla vlastně jen ta bitva v Radě - přišlo mi to až moc takový jednoduchý - já vím)
Jenže pak jsem se dostala až na konec a ono najednou přestalo, to co jsem věděla, být důležité. Ty poslední kapitoly mě totiž naprosto dostaly a já nemůžu nic jiného než hluboce smeknout, bylo to silné, bylo to dokonalé a dotklo se to mojí duše.

Roxik
01.02.2017 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila,akorát poslední díl mi přišel trochu slabší.Od začátku jsem si Nathana a Gabriela tolik zamilovala,že mě asi proto tolik strhl ten konec a upřímně jsem z něj docela smutná. Nečekala jsem,že to dopadne zrovna takhle,ale jinak oceňuji vykreslenost postav a krásný příběh.

Týnka31
26.01.2017 5 z 5

Velmi napínavé zakončení trilogie a nádherný nečekaný konec!

adela9782
08.01.2017 5 z 5

Tuto trilogii jsem si naprosto zamilovala. Na třetí díl jsem se nemohla dočkat a taky jsem knihu chtěla zároveň přečíst i nedočíst.
Konec jsem absolutně nečekala, za mě tedy rozhodně 5 hvězdiček!

Markouš
07.01.2017 5 z 5

Stále nedokážu vstřebat emoce. Kniha si se mnou hrála, jako bych byla pod vlivem modrého. Nathan mi přirostl k srdci a bude mi neskutečně chybět. S koncem teda rozhodně smířená nejsem. A nikdy asi nebudu. Co všechno zlého si prožil a stále dokázal myslet na něco, co ho nutilo žít dál. A vlastně stále nutí...

MarkettT
07.01.2017 5 z 5

Nevím ani kde začít... trilogie byla dokonala,ale ten konec... co to potom bylo za vidění, když zůstal sám... ano sice Ledger, říkal, že ho vidí u řeky, jen jsem,ale doufala,ze ne samotného:/. ♡

Wroutra
03.01.2017 5 z 5

Mně osobně konec moc předvídatelný nepřipadal. Možná jsem prostě nechtěla, aby se to stalo a zavírala jsem před tím oči, ale rozhodně jsem z něj zklamaná. Nijak mě neuchlácholilo to, co nám asi mělo aspoň trochu slepit naše rozpuklé srdíčko. Zároveň to ale dokazuje, jak mi postavy přirostly k srdci a k trilogii se určitě vrátím už jen kvůli té krásné chvilce Nathana s Gabrielem... Ps: Asi se budu po emocionální stránce hoodně dlouho vzpamatovávat. Pss: Snad první fantasy knížka, kterou jsem četla, kde je hlavní hrdina bi ❤

stolbice
26.12.2016 5 z 5

Na tenhle díl jsem se strašně těšila a zároveň se bála...bude tak dobrý jako byly ty předtím? Nezklame mé očekávání? Musím říct, že nebyl tak dobrý jako první nebo druhý díl, ale nezklamal mě. I když konec byl předvídatelný a po celou knihu jsem se ho bála, příběh byl pořád stejně silný, nic mi nepřišlo nepřirozené, přehnané nebo trapné, četlo se mi to jedním dechem. Takže i když byl tenhle díl slabší a asi bych měla hodnotit jen 4 hvězdami, dávám 5, protože jsem se opět bavila, byla napjatá, zraněná, ztracená a nakonec smířená.

bibliophile
18.12.2016 4 z 5

Strhávám hvězdičku za moc předvídatelný konec. Přesto se mi kniha líbila, taková krásná oddychovka, u které se člověk uvolní a odpočine.