Dívka se sněhem ve vlasech

Dívka se sněhem ve vlasech https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201199/mid_divka-se-snehem-ve-vlasech-MJi-201199.jpg 4 243 75

Hagfors série

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna. Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději. Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Galatea

Flickan med snö i håret , 2010

Mermaida
17.01.2016 3 z 5

Moje druhá knižní detektivka - přišla mi lehce utahaná, a nesedlo mi časté střídání dějových postav místo rozdělení kapitol. Zápletka a rozuzlení bylo celkem napínavé. A do samotného konce jsem se pletla se svojí domněnkou kdo je vrahem.

Makii
07.12.2015 2 z 5

Nuda. Ale musím to přičíst i tomu, že jsem knihu začala číst hned po Učedníkovi od Hjortha, který pro mě byl naprosto výborný.
Magdalena nudná, místní policie úplně neschopná.. No nevím. Spíš takový románek, než pořádná severská krimi.

hanap
17.11.2015 5 z 5

Mě se tato detektivka líbila ,napínavá , do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah , k tomu depresivní atmosféra švédské zimy , za mě dobrý, přečtu si od autorky i něco dalšího .

Sumiko
15.10.2015 3 z 5

První knížka od této autorky. Příjemně překvapila, skvěle vyvážené napětí, příběh i závěrečné rozuzlení. Jediné, co mi tak úplně nesedlo, je reportérka jako hlavní hrdinka...což je spíš můj "osobní problém". Navíc se děj odehrává na malém městě...takže pokud série pokračuje (a pokud vím, tak ano), tak mám obavu, aby to nebylo jako "To je vražda,napsala"...příliš mnoho vražd/kriminálních činů kolem jednoho člověka. Naprosto nereálné, pokud ten člověk není policajt...
Určitě ale stojí za přečtení....

Aaron Lewis
06.10.2015 3 z 5

Bylo to dobré. Problém byl v nezajímavých postavách, respektive autorka se zajímala tak trochu o všechny, ale u nikoho nešla do hloubky, takže jsem si je nemohla oblíbit. Takže to u mě bylo mínus. Jinak prostředí venkova fajn a sníh mám taky ráda, jen to bylo takové povrchní.

Keddie
15.07.2015 4 z 5

Příběh dobrý. Ale ta severská deprese je cítit z každé stránky. Na druhou stranu v horkém létě ten všudypřítomný sníh osvěží.

Lenka.Vílka
11.06.2015

Nevím, nevím...mě kniha nechytla...nechytla mě ani dost na to, abych se vůbec snažila dočíst...chápu, že se jiným líbilo, ale já se nezacetla, ani mě nechytil příběh a jeho vystavění...netrapi mě to, protože chápu, že každá severská detektivka mě musí chytit jenom proto, že je to severská detektivka...nehodnotim, aby to bylo fer, protože jsem nedocetla...

vyvodka
06.06.2015 5 z 5

Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku v knihovně narazila. Moje první setkání s autorkou a jsem spokojená. Knížka byla čtivá, napínavá a reálná. Propojení světa novinářky a dvojice kriminalistů při vyšetřování vraždy bylo fajn. Potěšila mě změna, kdy hlavní postava detektiva nebyl morous, alkoholik, životní zkrachovalec, ale dva obyčejní lidé s běžnými rodinnými starostmi. Nenápadný obal knížky, trošku zavádějící (možná až romantikou zavánějící) název...nenechte se zmást, je to fakt dobrá detektivka.

buschka
01.06.2015 4 z 5

Začátek mírně zmatený, ale i přesto dobrá severská krimi. Stylem mi připomíná krimi od Kallentofta.

1.ještěrka
26.05.2015 5 z 5

Jednoduše a stručně. Prostě dobrá knížka. Sáhněte po ní bez obav!

Anne Leyyd
27.04.2015 5 z 5

Velice zajímavý, napínavý a neskutečně čtivě napsaný příběh, který se kromě dobré zápletky může pochlubit i sympatickými, reálně vyhlížejícími hrdiny, které si oblíbíte a budete jim držet palce.

Dalším nezaměnitelným plusem je i realistický pohled na práci policistů a novinářů, včetně samotného děje založeného na skutečných událostech.

Plútarchos
18.04.2015 3 z 5

Spíše než detektivka je to vyprávění, příběh kolem policejního vyšetřování. Novinářka Magdalena Hanssonová se po rozvodu vrací do rodného městečka Hagforsu, připravená začít nový život hledáním námětů pro psaní do místních novin. V malém městě, kde se všichni znají a skoro nic se neděje. Až do jedné chladné silvestrovské noci, kdy zmizí šestnáctiletá dívka. Malé policejní oddělení v pátrání přešlapuje na místě. Po krátké době je nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy. Magdalena se snaží pro své noviny získat informace o vyšetřování a zaplete se do příběhu tak, že ji to může stát život. Kniha se dobře čte, ale nenutí čtenáře přemýšlet o identitě pachatele a pozorně sledovat stopy. Kniha se velmi podobá Temné stezce od A. Larssonové. Popisuje spíše pocity, emoce a myšlenky postav v příběhu, takový "ženský" pohled na detektivku :-)

blažounka
05.04.2015 4 z 5

Dobrá a čtivá kniha. Žádný vyložený krvák, ale vlastně "uklidňující" detektivka.

Xterka
03.04.2015 5 z 5

Severská detektivka je prostě severská detektivka. Těším se na další.

Šánka
15.02.2015 5 z 5

Další velmi povedená severská. Čtivá, nebylo to překombinované a mělo to tu správnou mrazivou atmosféru. A líbilo se mi, že tam byl i osobní život jednotlivých postav. A dokonce si vyšetřovatelé na oddělení nešli po krku! No dobré!

Alienn
03.02.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po detektivce a líbila se mi moc. Naprosto mi sedla, četla se sama. Jako bonus musím zmínit vydařenou obálku.

Alča I.
21.01.2015 4 z 5

Dobré čtení. Spád a dobře psaná detektivka.

Lorrainee
25.12.2014 1 z 5

Tak tu naruším váš chvalozpěv dámy. Tohle se prostě nedá... kterej idiot tohle zařadil jako krimi? Dyť je to slátanina pro baby. Hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická ukřivděná kačena co dokolečka řeší svého ex, jeho součastnou těhotnou přítelkyni, po šestiletym klukoj chce aby se choval jako dospělej a aby ukázala jak už je nad věcí vyrazí si s holkama... pak zase 7eší toho ex a co bude dělat a jen tak okrajově občas napíše něco o těch chudácích holkách co je zabili. A ne ani těch posledních pár desítek stran to nezachrání.
Dvě hvezdy jsou za slibný začátek a obálku.
Od severské krimi čekám víc než ufňukanou ukřivděnou kačenu co řeší velikonoční záclony víc než to o co by v krimi mělo jít.

Wolf Draven
06.12.2014 5 z 5

U mě velké nadšení, četlo se to téměř samo :)

Selinute
18.11.2014 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Hodně napínavá, místy děsivá, severská. Přečtete si, rozhodně nebudete litovat. Je to parádní kousek. A obálka? Tak ta je opravdu zdařilá.

prostituce severská krimi švédské detektivky obchod s lidmi thrillery pro ženy

Ninni Schulman
švédská, 1972
2014  80%Dívka se sněhem ve vlasech
2014  77%Chlapec, který přestal plakat

Kniha Dívka se sněhem ve vlasech je v