Chlapec, který přestal plakat

Chlapec, který přestal plakat https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223049/mid_chlapec-ktery-prestal-plakat-U9N-223049.jpg 4 122 28

Hagfors série

< 2. díl

Celé městečko ovládá strach ze žháře... a nikdo z obyvatel netuší, kdy se sám ocitne na černé listině a stane se obětí. Jedno je jisté – žhář už si vybral svou příští oběť a systematicky plánuje další útok... V malém městečku Hagfors panuje horký srpen. V místní redakci deníku Värmlandsbladet právě nastala okurková sezóna. Není o čem psát, a tak reportérka Magdalena Hanssonová má spoustu času na přemýšlení. Stýská se jí po synu Nilsovi, který zrovna tráví prázdniny se svým otcem, a také jí chybí přítel Petter, jenž je na dovolené se svými dcerami. Poklidnou noc malého městečka náhle protnou blesky a následně zvuk sirén hasičských vozů, jedoucích k hořícímu domu. Všechny, včetně Magdaleny, nastalá situace probudí z letargie. Hasiči však svůj zápas s ohněm prohrávají - dům lehne popelem a krátce na to, majitelka domu podlehne těžkým zraněním. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že dům byl zasažen bleskem, ale podrobnější vyšetřování odhalí krutou pravdu: požár byl založen úmyslně. Hagforský policejní tým zahájí vyšetřování, avšak zanedlouho další dům zachvátí požár. Teď už je jasné, že policisté mají co do činění se žhářem, ovšem nemají žádné vodítko, kterého by se mohli chytit... Je třeba rychle začít jednat, než bude pozdě. Panují totiž obavy, že žhář už má v hledáčku další oběť…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Galatea

Pojken som slutade gråta , 2013

Leniiis
23.01.2017 5 z 5

Mě vůbec nevadilo, že to nebyl až tak doslova thriller, že tam nebylo plno krve apod. Mě se to dobře četlo, bavilo mě to a klidně bych ocenila kdyby někdy vyšel další díl. Přece jen ten konec s Magdou zůstal trochu otevřenej.

konicekbily
14.06.2016 2 z 5

Autorka při uplatňování svých novinářských dovedností se více věnuje životním příběhům hlavních postav než samotné detektivní zápletce. Silný posun kvality dolů oproti prvnímu dílu!

happy-smile
12.03.2016 3 z 5

Stejný styl jako předchozí díl. Dávám o hvězdičku méně - sice nemůžu říct, že by tento díl byl horší, na druhou stranu se knížka pořád drží ve stejné průměrné rovině. U prvotiny se to dá prominout, u druhého dílu už by to chtělo trošku přidat, ale to se nestalo. Knížka neurazí ani nenadchne. Čte se dobře, ale časem zapadne v šedi průměru.

Kočičáci
15.10.2015 4 z 5

A já jsem si to užila. Z Dívky jsem byla nadšená a na Chlapce jsem se těšila, protože jsem si hlavní hrdiny i atmosféru městečka velmi oblíbila. Je to sice takový "soft" thriller, ale mě to vyhovuje. Zápletka byla promyšlená, napínavé to bylo...u mě dobrý :-) těším se na pokračování.

Šánka
09.07.2015 3 z 5

Docela zklamání. Závěr sice dojem vylepšil, ale celkově proti výborné Dívce se sněhem ve vlasech, slabé. Naprosto souhlasím s Titi, o thrilleru si můžeme nechat jen zdát. Je to spíš pokračování životních příběhů hlavních postav na pozadí krimi zápletky.
I když jsou mi postavy velmi sympatické, to očekávané severské, mrazivé napětí se nějak nekonalo. Tak snad příště.

jasmína
04.03.2015 5 z 5

Vynikající detektivka, Magdalena mi byla sympatická už v knize předešlé, jen mě mrzí, že jsem ke konci nepochopila, zda dítě bude mít či zda zase potratila :( Tak nás asi čeká další kniha, aspoň v to pevně doufám.

Bylo to napínavé, ale ne drasticky popsané,a to jsem už potřebovala.

Titi
15.02.2015 3 z 5

Po výborné Dívce se sněhem ve vlasech, je tato kniha pro mě zklamáním, až je mi to líto...
Thriller (jak je psáno) to není ani omylem. Spíše román pro ženy s krimi zápletkou. Začátek se mi líbil, potom se ale zklouzne do líčení životů jak Magdaleny, Petry a dalších. To by mi ani tak nevadilo, v detektivkách to vítám, jenže je toho až moc a to, o co by tu mělo jít především je postaveno dost do pozadí. I když je celá kniha psaná čtivě, tak bohužel víc hvězdiček dát nemůžu.

Neri
05.11.2014 5 z 5

Opět vynikající kniha a velký čtenářský zážitek, možná ještě o trochu větší než u předchozího autorčina titulu. Detektivka bez absurdních dějových zvratů, plná náznaků a k přemýšlení dráždících indicií, autorka dokázala udržet moji pozornost a zájem po celý příběh, ani jedna stránka nebo věta nebyla zbytečná.
Dál pokračuje a rozvíjí se dějová linie kolem osobního života hlavních hrdinů, které jsem si výrazně oblíbila už v Dívce se sněhem ve vlasech, tato část knihy zůstává otevřená pro další pokračování. Pro mě jasných 5* a autorku přidávám do seznamu svých oblíbenců, tohle se jí opravdu povedlo.

severská krimi švédské detektivky

Ninni Schulman