Hádej kdo

Hádej kdo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391803/bmid_hadej-kdo-5H3-391803.jpg 3 211 70

Televizní moderátor. Číšnice. Uklízeč. Právník. Herečka. Studentka. Ti všichni jsou zamčení v jednom hotelovém pokoji s mrtvolou muže, jehož každý z nich nějak znal. Ani jeden z nich netuší, jak se dostal dovnitř. Nikdo z nich neví, jak se dostat ven. A jeden z nich je vrah. Mají tři hodiny na to, aby ho odhalili, jinak všichni zemřou. Pravidla jsou jednoduchá, ta hra však nikoliv... dotisk 2019... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Guess Who? , 2018

ArwenAragorn
09.10.2019 2 z 5

Nápad nebyl špatný,ale autorovi se ho nepodařilo dobře zrealizovat. Prakticky od prvních stránek jsem se nudila. Někdo už tu napsal, že to trochu připomíná některý díl Saw.

jindrich7442
01.10.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhl uplně po jiném žánru. Rukama mi při práci v malé veřejné knihovně projde stovky knih každý týden. A jen málokterá mě nadchne při prvním seznámení. Obálka, lákající hesla, anotace... a po krátké chvíli nezávislé doporučení dvou čtenářů. V tom jsem již přestal váhat a dal se do čtení. Musím říct, že místy byl příběh poněkud vleklý, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetl poměrně rychle, byl to asi jen nějaký podprahový dojem. K dobru musím dát, že v příběhu není pro empatii příliš místo. Během čtení odhalujete, že vlastně na každém postavě můžete najít nějaký ten škraloup. Myslím, že zajímavě vystřižené charaktery lidí. Když nad tím tak přemýšlím, tak celkem zajímavý obraz dnešní reality. Jsem možná trochu naivní, ale závěr byl trochu přitaženější. Proto 4/5

akinomV
19.09.2019 4 z 5

Tak já jsem byla po dlouhé době spokojená. Styl psaní a to, že tam nebyla vyobrazena tolik brutalita, to se mi opravdu líbilo. I když jsem trošku tušila, některé věci mě dokázaly překvapit, takže za mě ano, doporučuji.

NicolMark
29.08.2019 3 z 5

Už při čtení anotace mě tato kniha zaujala – velmi se totiž tématem podobá filmu Saw 2. Bohužel pro mě však nedosahuje takových kvalit jako film samotný. Pět lidí zavřených v jednom pokoji, jeden z nich je vrah a na všechny čeká jedno překvapení v koupelně v podobě mrtvoly – úkol je tedy jasný, zjistit, kdo z nich to má na svědomí. Ovšem čas plyne a co se stane, až odpočet dorazí k nule?

Hlavní hrdina v roli detektiva je málo všímavý, přehlíží více věcí, což příběh prodlužuje. Díky retrospektivním částem odpovídá autor na otázky, které se při hlavní linii nabízejí. Za mě dobrá kniha, ale měla jsem větší očekávání.

janamaxik
20.08.2019 3 z 5

Čekala jsem daleko víc

laurs
25.07.2019 2 z 5

Vlastně mě na knize nejvíce mrzelo to, jak moc byla předvídatelná. Tak trochu jsme museli všichni tušit, jakým způsobem bude celá zápletka rozpletena. Nápad je geniální. V poslední době jsou celkově podobné náměty velmi oblíbené. Kniha se nečetla těžko, ale příliš užít si ji taky nešlo.

L.Helena
15.06.2019 3 z 5

Hodně dobrý námět, prostředí, zápletka..., zpracování však už poněkud horší. Čekala jsem pořádné napětí od začátku až do konce, ale místy jsem se vyloženě nudila. Číst se to dalo, ale fakt jsem čekala něco víc.

Ajuszka
12.06.2019 5 z 5

A ja dám 5*,protože mě to bavilo. Hlavní hrdina mi byl sice nesympatický,ale jinak byl příběh napínavý.Vraha jsem teda netipovala.Ikdyž vlastně celou knihu jsem to střídala takže v jedné chvíli jsem se i možná trefila.Rozuzlení už mi bylo jasné cca ve 3/4 knihy,což je dobré.Takže jo,za mě si to určitě přečtěte,není to tak hrozné jak tady někteří píšou :)

Anne123
10.06.2019 2 z 5

Kniha, která mě nijak neoslovila. Preplacany dej a nesympatické postavy. Tuhle knihu jsem mohla vynechat.

charlizee
06.06.2019 3 z 5

Zaujal mě popis knihy, tak jsem si ji skoro obratem po vydání koupila, a když jsem si uvědomila, že název je vlastně v rozkazovacím způsobu (čtenářská výzva), upřednostnila jsem její přečtení před ostatními. Bohužel nemůžu říct, že by mě tato kniha nějak zvlášť bavila :( Mé počáteční podezření na pachatele se ukázalo jako správné (to nemám moc ráda, raději se nechávám autorem "ohromit"), a ačkoliv je nápad perfektní, výsledek mi prostě přišel "nemastný - neslaný".

Pepina19
15.05.2019 2 z 5

První část knihy nic moc, druhá část lepší, ale kdybych ji nečetla o nic bych nepřišla.....

hrabalikoval
09.05.2019 3 z 5

Pet lidi v jednom pokoju kteri musi vyresit vrazdu - namet super. Moc jsem se na to tesila, ale bohuzel pribeh nebyl tak pohlcujici jak jsem cekala.

domihruzkova
07.05.2019 2 z 5

Nejspíše jsem čekala od knihy trochu něco jiného, za mě zklamání. Nápad dobrý, ale provedení trochu horší.

Sudin
28.04.2019 3 z 5

Z počátku velká nuda, postavy vyloženě otravné, ale za půlkou až se příběh začne rozplétat už to ušlo. Za mně průměr.

Iki1
24.04.2019 3 z 5

Autor se evidentně inspiroval moderními únikovými hrami, na kterých dnešní generace ujíždí. Tím je dána hlavní dějová linka a zbývá jen přidat koření ve formě charakteristik postav a s tím související jejich jednání. A to se v knize příliš nezdařilo, i když se autor snažil využít kombinaci současného jednání s prostřihy z minulosti. I dialogům by slušelo přidat na razanci. Přesto kniha drží pohromadě i se svým (očekávaným a trochu rozmělněným) závěrem.

buldozer5
10.04.2019 4 z 5

Dalo se to. Nápad je skvělý a očekával jsem, že stejný bude i obsah. No, tak to jsem se trochu zmýlil.
Občas to trochu vázlo, vyskytovalo se tam docela dost nudných míst, až jsem měl chuť přeskakovat. Navíc mi některé dialogy postav připadaly takové...suché a nepřirozené.
Zpočátku mi taky hlavní postava připadala nesympatická, ale v průběhu čtení, kdy jsem si na ni musel chtě nechtě zvyknout, mi už tolik nevadila.
S rozuzlením jsem byl ale docela spokojený a závěr se mi také líbil.
Viděl bych to na tři, ale za ten super obsah, po jehož přečtení jsem si knížku okamžitě koupil, dám slabší čtyři.

muchomurka
09.04.2019 3 z 5

Tak dobrý nápad a tak zpackané provedení. Já se na tuhle knížku opravdu těšila, o to bylo mé zklamání větší. Napnutá jsem byla, protože jsem chtěla vědět, co se to stalo, ale čtení bylo utrpení, ubíhalo těžce. Pět lidí zavřených v jednom pokoji, jeden z nich je vrah. Znělo to skvěle, ale hlavní hrdina byl nesympatický závislák, ostatní postavy nemastné neslané. Motivy postav příliš neuvěřitelné, překroucené. A závěr odbytý. Jsem zklamaná. Hodně.

Nekťa
07.04.2019 2 z 5

Takové to ,,neurazí, nenadchne". Anotace zněla lákavě, špatné to úplně nebylo, ale nic zásadního také ne. Mám podobné pocity jako kytarka níže.

Mono.666
07.04.2019 2 z 5

Nápad zaujímavý ale kniha nebola taká akú som čakala.

Jitulle
13.03.2019 3 z 5

První polovina byla dost vleklá, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože pak se to rozjelo a bylo to super.