Candy

Candy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503619/bmid_candy-J3D-503619.jpg 4 123 54

Habibi série

Vitajte vo vynovenom klube LocalX a ponorte sa do jeho hriešnych hlbín. Pozor! Vstup je možný iba na vlastné riziko. Do podniku nerestí zaveje čerstvý, sladký vánok ‒ nový majiteľ Dorian, ktorého prezývajú Candy. Nepočítal však s tým, že časť podniku patrí bývalej spoločníčke Virginii. Najprv je odhodlaný zlomiť ju, no po ich prvom stretnutí sa zlomí jedine jeho odhodlanie. Získať vstupenku do osobného pekla cez príťažlivú blondínku by mohlo byť jednoduchšie... A príjemnejšie. Lenže čo ak sa Dorianovi vášnivá hra vymkne spod kontroly? A hriech nadobudne tú najsladšiu príchuť? Čo ak ho ranené modré oči vyzlečú donaha nielen v súkromí izby, ale rovno pred celým jeho svetom? Autorka Baja Dolce vám prináša pokračovanie bestsellerovej darkromance série Habibi. Mladší knižný brat Candy vás pohltí v neónovom svete plnom zvodného tanca, hriechu a vášne.... celý text

kristina6312
03.01.2023 5 z 5

Svätý Candybože! Držím v rukách knihu, ktorá je dôkazom toho, že dokonalosť existuje!

Klub LocalX, v ktorom sa dej orientuje, poznáme už z predchádzajúcej Bajinej knihy Habibi. V tejto knihe pod rukami nového majiteľa Candyho a spoluvlastníčky Virgínii s menšinovým podielom ožíva, mení sa a stáva sa miestom na akékoľvek odviazanie sa. Okrem toho, v tomto svete medzi postavami, ktoré klub spája existuje silná spolupatričnosť.

Candy je niekto, kto neurobí najlepší prvý dojem, vďaka svojmu sebavedomiu. Keď ho však bližšie spoznáte a pomaly odhaľujete jeho osobnosť, odpustíte mu naozaj všetko. Ako zamestnávateľ si svoje podriadené nadmieru váži. A keď začne ovoniavať Giu so svojimi prirovnaniami viete, že je číslom 1.
Virgínia je sladkou do momentu, kým nevytiahne svoje krav maga schopnosti. Spolu s Candym, ako dvaja zlomení ľudia svojou minulosťou sa skvelo dopĺňajú.

Táto novinka nadobúda úplne iný rozmer s pojmom 'horúca’. Každá strana v tejto knihe je zmyselná a intenzívne hriešna. K svojej hriešnosti používa 7 smrteľných hriechov. A aj napriek všetkému kniha v žiadnom zmysle nemôže uraziť. Môžem objektívne vyhlásiť, že Candy je Bajiným najlepším počinom a vidieť, že je odrazom jej vedomia a svedomia.

Konverzácie sú chytľavé a mnohokrát som sa z chuti zasmiala. Baja svoje poznatky prostredníctvom nich a myšlienkových pochodov postáv nenútene podsúva svojím čitateľom. Rovnako ako tému rovnoprávnosti a tolerancie.
Vety či slová použité v cudzom jazyku dotvárajú atmosféru a navyše sú priamo v texte preložené.

Dámy a páni, je načase zložiť svoju masku a nechať sa viac viesť častou vašej duše, ktorá je hriešna. Candy vás privíta s drzými pohľadom, ale o to vrúcnejšia bude jeho otvorená náruč. A netvárte sa, že LocalX nie je pre vás…

…Musím ešte dodať, že v závere knihy v rubrike “O autorovi”, ktorá je súčasťou každej Venupress knihy sa píše o pravidle, ktorým sa Baja riadi. Dovolím si ju sem uviesť: „Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.” A toto sa Baji podarilo. Vytvoriť knihu s hlbšou myšlienkou a zároveň vás zabaviť, vzrušiť, nechať priestor na oddych a akékoľvek i tie najtajnejšie sny. Candy je TOP TOPOV vo svojom žánri. Je to zážitok. Nepochybujte…

bookscollection
23.12.2022

Candy je pokračovaním knihy Habibi, ktorú napísala naša skvelá slovenská autorka Baja Dolce. Verím, že každý jeden čitateľ pozná túto spisovateľku.
Habibi bol pre nás niečím novým, no pritom úžasným. A Candy? Ach, Svätý Candybože. Toto je jedná báseň, ktorú chce čítať každá ženská bytosť.

Táto kniha je dokonalá vo svojej nedokonalosti, ukrýva silný príbeh, ktorý je krásny, ale aj škaredý a rozhodne sa skvelo číta. Candy sa nesie v jemnom romantickom štýle, ktorý splynie v niečo magické a a temné.
V tejto časti sa okrem nových postáv mihnú aj tie staré, ktoré zohrajú dôležitú rolu v celom príbehu. Počas čítania zažijete všetky druhy emócií, budete poriadne vzrušené a určite sa zamilujete do sladkého cukríčka Candyho.
Nechcem vám prezrádzať, o čom celá kniha je, veď predsa, aby ste si ju aj vy poriadne užili, preto spomeniem len niečo, aby som vás navnadila prečítať si ju. A verte mi, túto sériu si chcete prečítať!

Táto kniha je pre tých, ktorí majú otvorené mysle, neboja sa extravagancii a chcú zažiť temnú romantiku a neboja sa vstúpiť do jamy, kde môžu zažiť všeličo nečakané.

Ja som si, jednoducho, tento príbeh mega užila. Bolo to vzrušujúce, nečakané a veľmi veľmi dobré. Neviem sa dočkať pokračovania. Tuším, že to bude dosť epické.

Vďaka Baji, že nám prinášaš takéto jedinečné postavy, zamotané príbehy a temné miesta. Aj o takýchto veciach by sa malo písať.

0197
18.12.2022 5 z 5

Jedna z mých třech nejočekávanějších knih tohohle roku. Opravdu jsem se nemohla dočkat.

Tentokrát se děj odehrává převážně jenom v klubu LocalX. Je to hodně zaměřené na jeho fungování, zaměstnance a noční show. Úplně jsem čuměla, když jsem zjistila, že se jedno x děvče jmenuje stejně jako já. To mě bavilo :-).

Virginia se objevovala už v předchozím dílu. Rozhodně už měla něco za sebou. Občas nám střípky z minulosti prozradila, ale ne všechno, což je škoda. Dorian byl fascinující. Jeho osobnost byla hodně originální a zatím jsem se ještě v knize nesetkala s mužem jako on. Ta přezdívka k němu seděla. Zamilujete si ho díky tomu, jak se choval k zaměstnancům a ženám celkově. To jak "očuchával" Giu a vždy měl v rukávu přirovnání bylo legrační :-). Mezi sebou měli už od začátku ohromnou chemii a jejich vztah se vyvíjel pomalu.

Máme tu pohled obou hrdinů a je to zhruba půl na půl. Obálka se neskutečně povedla. Oceňuji pestrost témat, která se tu objevují. V celé knize je plno hezkých myšlenek a je vidět, že si autorka s knihou dala velkou práci. Setkáme se i s Cassie a Harrym. Díky bohu, stýskalo se mi:-). A moc mě to potěšilo, že tu nebyli jen okrajově, ale fakt docela dost :-).

Nechyběly vtipné scény a přirovnání. Začátek byl parádní, konec byl teda něco a epilog jsem si přečetla ještě dvakrát. Popravdě ten konec mě docela naštval. Celou dobu to byla taková pohodička, žádná větší akce a pak přišlo posledních pár nabušených kapitol a člověk se nestačil divit.

Četlo se to samo, otáčela jsem jednu stránku za druhou, ale po dočtení jsem byla trochu zklamaná (ale už mě to přešlo :-)). Zkrátka Habibi měl větší grády, byl více "dark" a získal si mě více. A to myslím jak knihu, tak hlavního hrdinu. Přesto jsem si strhující show užila a vidím to tak na 4,5* a modlím se ať je pokračování brzo :-).

Anna195
16.12.2022 5 z 5

Pred samotným čítaním som nevedela či autorka dokáže udržať latku, ktorú nastavila pri prvej časti, ale s čistým svedomím môžem napísať, že ju ešte zdvihla. Som nadšená.

Opäť som sa vrátila do clubu LocalX, ktorý dostal nový dych. Bolo to lepšie, zmyselnejšie a na svoje si prídu aj žienky. Mňa si nová show v clube LocalX získala na plnej čiare. Nebudem klamať najviac si ma získala Candy-show. Však koho by nie?

Oceňujem pravidelné striedanie pohľadov, keďže tak som mohla lepšie spoznať Virginiu aj Doriana (Candyho). Obaja boli skvelými postavami a s každou kapitolou som sa o nich chcela dozvedieť viac a viac, nuž veľa toho skrývali. Kapitoly z Candyho minulosti som doslova hltala, pre mňa bola jeho životná cesta veľmi zaujímavá, aj keď dosť drsná. No sladký Candy si skôr či neskôr získa každú ženu a nejedná mu podľahne. Svoju prezývku si rozhodne zaslúžil. Samozrejme ani Virginia nemala ľahkú minulosť a ani život. Ale musí sa Baji nechať, že to s vášňou a chémiou medzi postavami vie. Inak to nebolo ani medzi našimi hrdinami, tí doslova horeli, aj keď v ich prípade išlo o slow-burn linku, ktorá ma dostala. Takto to bolo medzi nimi omnoho viac uveriteľnejšie, keďže som milovníčka slow-burn linky, tak niet čo dodať.

Som nadšená, že sa slovenské autorky neboja nových tém a v niektorých prípadoch sa jedná aj o tzv. tabu témy... Také Candyho matky otvoria nejednému čitateľovi oči.

A teraz to dôležité....Kto môže takto ukončiť knihu? Na to by malo byť nejaké pravidlo. Ale ja si počkám na všetky odpovede.

PollyFrank
07.12.2022 5 z 5

Z Habibiho som bola nadšená, bola to pre mňa kniha, ktorá ma svojho času zoznamovala tak celkovo so žánrom „dark romance“, no Candy, ten sa mi páčil ešte o kúsok viac – prišiel mi akýsi príťažlivejší (myslím celý príbeh), ľudskejší a vlastne aj osudovejší, keď si preberiem, ako sa naša ústredná dvojica postupne dostávala do vzájomnej osobnej zóny ;). Taktiež mi nejde nepodotknúť, že je to príbeh, ktorý môže otvoriť oči ľuďom, ktorí majú tendenciu pestovať si predsudky. Hlavní hrdinovia, X dievčatá, „matky“... boli nesmierne odlišní a zároveň rovnakí ako my! Moja predstavivosť je zaliata ultrafialovou! Už sa neviem dočkať záveru trilógie!!!!!!!

adelka_books
01.12.2022 5 z 5

Vždy som sa čudovala, keď ma muži považovali za sexy ženu so zvodnými krivkami. Jasné, že mi to lichotilo, no ja si tak nepripadám, možno aj kvôli vozíku. Nemám predsa miery modelky a dokonalú postavu. Na povrch sa teraz predrala čertica, ktorá driemala v mojom vnútri. Cítim sa odrazu nejako inak odvážnejšie. Tužím si obliecť sexy kostým, čo vyzdvihne moje prednosti a za tónov podmanivej hudby predviesť hriešny tanec, ktorý si mužské osadenstvo užije. Vidím tie lačné a roztúžene pohľady, čo na mňa zvodne hádžu. Konečne je zo mňa žena poznajúca svoju hodnotu. Hudba dohrá a miestom sa ozve ohlušujúci potlesk. Uff nechala som sa trochu uniesť, ale presne tieto hriešne pocity vo mne zanechal fešák Candy.

Candy je druhá časť Habibi, ktorá bola skvelá Dark romanca a vtiahla nás do úplne iného sveta, ako sme boli zvyknutí. Temný svet, ktorý Baja vytvorila ma očaril a so zatajeným dychom som nasávala všetko, čo mi bolo ponúknuté. Chcela som si Harryho alias Habibi ukradnúť pre seba. Dlho bol v mojej hlave, teda presnejšie dva roky. Kým neprišiel na scénu druhý mladší fešák, aj keď len o pár minút. Úplne prehádzal moje priority a chudák Habibi musel ísť na vedľajšiu koľaj. Baja, ty potvorka, rozhodne vieš po čom, my ženy tužíme. Každým dielom dvíhaš pomyselnú latku vyššie a vyššie. Podozrievam ťa či nie si čarodejnica.

Dorian alias sladký Candy, mi z úvodných viet vyznel ako playboy, ktorý si náležite užíval dámsku pozornosť. Venoval sa totiž povolaniu, čo veľa ľudí odsudzuje. Ja som nebola výnimkou, hoci keď som si predstavila jeho telo, dala by som si povedať. Čo si budeme hovoriť, bol to veľmi príťažlivý muž. Postupne, ako som ho spoznávala zisťovala som, že prežil veľmi ťažkú minulosť, pri ktorej musel skoro dospieť. Mrzelo ma čím si musel prejsť. Dokonca som sa neubránila slzám. Stal sa z neho napriek všetkému silný a cieľavedomý muž. Občas som s niektorými krokmi nesúhlasila, inokedy by som ho zase vybozkávala. Dokázal vo mne prebudiť aj také pocity o akých som nevedela, že existujú. Oceňovala som ako sa úctivo správal k ženám napriek tomu, ako mu ženy v mladom veku ublížili. Vyznával feminizmus. Bol proste sladké zlatíčko.

Virgínia, tá sa mihla už v prvej časti no iba okrajovo. Tu dostala omnoho viac priestoru a mohla som ju lepšie spoznať. Silná žena, s ktorou sa život teda vôbec nemaznal. Stála nohami pevne na zemi. Kedysi robila prácu, ktorá jej nebola pochuti. Nerobila to však pre seba. Občas dokážeme ísť za hranice svojich možností. Má môj obdiv. Nebola to však krehká kvetinka, dokázala sa o seba postarať. Podľa mňa to bola krásna žena. Len sa mi zdá, že je okolo nej ešte veľa nezodpovedaných otázok, na ktoré potrebujem odpovede. Za svojich blízkych sa vedela postaviť.

Chémia medzi Dorianom a Virginou bola priam hmatateľná. Užívala som si ich hru kto z koho. Ich kradmé pohľady mi vháňali červeň do líc. Erotické scény ma nenechali chladnou. Prebudili sa vo mne všetky ženské zmysli. Romantické bolo pre mňa ako Dorian vždy Virgíniu prirovnával k sladkostiam.

Bola som rada, že sa tu objavili nové aj staré postavy, ktoré príbeh správne oživili.

Klub Local X je nám známy už z Habibiho. Prešiel si zmenou, ktorá sa mne osobne páči oveľa viac. Mám chuť si vyraziť s kamoškou do podobného klubu a nechať sa unášať atmosférou tohto temného miesta. Popíjať drinky a užiť si vystúpenie hriešnych chlapcov a X dievča.

Koniec to čo bolo akože? Stále sa z toho neviem spamätať. Pri posledných stranách som ani nedýchala. Baja neber to ako nátlak, ale šup písať, potrebujem pokračovanie.

Autorka sa vydala na odvážnu cestu a do príbehu zakomponovala témy sex, drogy, násilie, prostitúcia, mafia, toxické vzťahy a LGBTI. Musím pochváliť aj vulgarizmy dodávali príbehu ten správny šmrnc.

MALÉ UPOZORNENIE: Táto kniha nie je pre každého.

Sladký Candy si ma omotal okolo prsta. Ukradol mi srdce aj dušu. Zbožňujem to. Odporúčam všetkým ženám, ktoré chcú zažiť dobrodružstvo a nechať priestor mysli na najhriešnejšie myšlienky.

Ďakujem vydavateľstvu za poskytnutie knihy na spoluprácu.

MamaKnihomolka
30.11.2022 5 z 5

"Svâtý Candybože !"

Do klubu Local X přichází nový majitel! Dorian Fabri, ale nechává si říkat Candy. S ním do podniku přichází mnoho nového, sladkého a tajemného. Ale bývalá společnice – Virginia je spolumajitelka části klubu. S tím pan Candy nepočítal. Dosáhne pomocí Virginie svého plánu? Udrží si svou masku nedosažitelného a nezávazného svůdníka?
•••
Druhý díl úspěšné darkromance od slovenské autorky, který nikoho nenechá chladným. Je to totiž syrové. Sladké. Šťavnaté. Bez servítek. Temné a sexy !
•••
Slováky beru jako bratry a sestry. Tudíž musím napsat, že kdybych nevěděla kdo to napsal, tipla bych si, že je to zahraniční dílo. Až tak božsky a originálně to na člověka působí. (Jestli mě chápete, jak to myslím )
•••
Pořádně ani nevím co napsat, abych něco neprozradila, protože to bych nerada. Přišli byste totiž o boží zážitek.
Celý příběh je báječně propletený, s mnoha postavami plných energie, ale také podsvětí klubů. Při určitých scénách jsem ani nedýchala a hltala stránku za stránkou.
Během posledních padesáti stran se toho stalo tolik, že jsem ani nestíhala chápat. Autorka to najednou vychrlila všechno a čtenáři vzpamatuj se! Každým odstavcem padaly další a další otázky a já jen zírala na čísla stránek a hrozila se, že se odpovědí nedostane. Ale jak autorka slíbila v poděkování, bude třetí díl. A doufám ze brzy!
Kniha se četla hrozně dobře. Kdo se bojí číst slovensky, tak se opravdu nemáte čeho bát. Konkrétně s touto knihou vám ani nepřijde, že je to "cizí " jazyk.
•••
Nemůžu srovnávat Habibiho a Candyho, protože to jsou tak odlišné elementy. Ale přiznám se, že víc k srdci mi přirostl Habibi. Tudíž jsem byla velmi ráda, když se i tady Harry a Cassie objevili a také si zahráli svou roli. Nehledě na to, že je skvělé vědět jak se jejich vztah vyvíjí.
•••
Vzhledem k tomu, že se kniha odehrává na stejném místě jako první díl (Habibi), velmi doporučuji si ho přečíst. Budete více v obraze a užijete si to mnohem víc.
Mám sto chutí si Habibiho přečíst znovu.

Je to příběh o lidech na hraně, kteří nikam nezapadají. O rodině. O temných tajemstvích a minulosti, která člověka občas dožene a přihlásí se v nepravý čas.

vendy6619
16.11.2022 5 z 5

V první řadě jsem byla hodně zmatená ze začátku! Dva roky Bajuš, dva roky!
Ale jak se příběh začal rozjíždět a nabírat spád jsem se do Candyho a všech postav zase zamilovala.
A upřímně nevím jestli to byl záměr, ale viděla jsem rozdíly mezi Candym a Habibi.
Knížka se četla neskutečně dobře. A rychle. A přitom by se měla šetřit.
Tahle darkromance vás odpálí do vesmíru… zvlášť pokud mate rádi tajemno a holdujete si v hříchu a máte mysli otevřenou!
Navíc i Candy je jako kdybych četla knihu od nějaké zahraniční autorky. Baja se může řadit mezi ně. Je to úžasný! Miluju to! A nemůžu se dočkat závěru!

Ach svätý Candybože! Jsi sladký jak balíček čokolády!

kristy.books
11.11.2022 5 z 5

Habibi si ma, podobne ako stovky ďalších čitateliek, úplne získal, preto bol pre mňa Candy must have. Bola som zvedavá, čo si pre nás autorka tentokrát pripravila... a opäť nás teda vôbec nešetrila.

Druhý diel série Habibi sa viac orientoval na fungovanie nočného klubu, na jeho zákulisie, zamestnancov, ich životné osudy, drogy, alkohol a iné neresti. Myslím, že autorka nám klub LocalX priblížila naozaj autenticky a oceňujem, že nič neprikrášlila. Nechýbajú tu vulgarizmy, slang, prezývky, pikantné (ba až tabu) scény. Páčilo sa mi, že sme mali možnosť spoznať tanečníčky aj z iného uhľa pohľadu a mohli sme nahliadnuť aj do ich súkromia, túžob, sklamaní, bolestí i radostí. Tiež ma potešilo, že do príbehu pribudli aj mužskí tanečníci, ktorí spestrili choreografie a výborne zapadli do kolektívu. V klube pracovala naozaj rozmanitá zmes ľudí, no navzájom sa rešpektovali, nemuseli sa medzi sebou na nič hrať a mohli byť sami sebou. Táto skupinka si bola blízka a neraz ma svojim vtipkovaním a doberaním rozosmiala.

Dorian (alias Candy) mi neprišiel ako taký hajzlík, akým bol Harry (Habibi)... tým však nechcem povedať, že to bolo neviniatko, to vôbec nie. Párkrát ma pekne vytočil, no získal si u mňa plusové body (nielen) za to, ako sa staral o dievčatá v klube. Bolo okolo neho celkom dosť tajomstiev, postupne, vďaka návratom do minulosti, sme si vytvárali obraz o tom, čím všetkým si musel prejsť a čo z neho vytvorilo človeka, akým je dnes. Eso z rukáva však vytiahol až v úplnom závere.

Virginiu (Giu) sme už tak trochu poznali z predchádzajúcej časti, no prevažne z pracovného hľadiska, teraz sme sa dozvedeli niečo viac aj o jej osobnom živote. Stále však zostali mnohé veci nevypovedané a ešte nám chýbajú určité kúsky, aby bola celá skladačka kompletná. Ani ona nemala jednoduchý život, no nebola to žiadna krehká kvetinka, ktorá by sa o seba nedokázala postarať. Nebála sa povedať svoj názor a za svojich blízkych sa bila ako levica.

Romantická linka ma bavila, zbožňujem enemies to lovers príbehy. Medzi Dorianom a Giou to iskrilo od samého začiatku, no autorka dopriala ich vzťahu čas, nič neunáhlila. Dorian bol miestami naozaj taký cukrík, ako naznačuje jeho prezývka, páčili sa mi tie jeho sladké prirovnania a lichôtky pre Giu. Veľmi ma potešilo, keď sa v príbehu objavili aj Harry a Cassie, keďže túto dvojicu zbožňujem.

Koniec bol... sama neviem, čo mám povedať, lebo stále som ho nespracovala. Pripravte sa na to, že posledné kapitoly vás úplne dostanú a na konci zostanete stáť s otvorenými ústami. Už aby vyšiel záverečný diel trilógie, lebo nutne potrebujem svoje odpovede. Snáď sa ho dočkáme čo najskôr.

Candy (i Habibi) nie sú pre každého. Sú tu veci, ktoré niektorým čitateľom nemusia sadnúť, prípadne pre nich môžu byť už cez čiaru (preto si radšej vopred prečítajte varovanie na začiatku knihy). Za seba vám však môžem obe knihy len odporučiť. Keby som si mala vybrať, či som team Habibi, alebo team Candy, vybrala by som si Habibiho, pretože sa mi páčil o trochu viac.

Karin94
09.11.2022 5 z 5

„V tomto storočí ženy nepotrebujú princov. Zachraňujeme sa samy.”

„Každý sa bojí prízrakov v tme, no tie najhoršie
monštrá sa skrývajú hlboko v nás.”

Po dočítaní Habibiho mi tak celkom nedocvaklo, že by kniha mohla mať aj pokračovanie. Keď som sa to na autorkinom Instagrame dozvedela, tak som sa napriek mne nie veľmi obľúbenej téme tejto informácii potešila. LENŽE….seriem na to, že to nie je moja obľúbená téma, lebo čím dlhšie čítam o hlavných postavách tejto série, tým viac si uvedomujem, že tie knihy úplne zbožňujem a že Habibi a Candy sú proste miláčikovia, ktorých musíte milovať. Baja môže napísať hocičo a ja si to od nej s radosťou prečítam vďaka jej úžasne ľahko pútavemu a vtipnému štýlu písania. Za mňa patrí Baja jednoznačne k najlepším slovenským autorkám.

Tentoraz sa v príbehu zoznamujeme s Dorianom alias Candym, ktorý sa svojou povahou snaží všetkých upútať, ale keď ho spoznáte, tak zistíte, že taký nie je a že za tým bude oveľa viac, než sa zdalo. Hlavná hrdinka Virginia je obchodnou partnerkou Candyho a bola mi veľmi sympatická. Napriek všetkému, čím si v živote prešla, zostala nohami pevne na zemi a odhodlanosť jej vôbec nechýbala.

V príbehu taktiež uvidíme spomenuté hlavné postavy z prvej časti série Habibiho a Cassie. Autorka nám zábudlivým vďaka niektorým kapitolám šikovne pripomenie čo sa odohrávalo v prvej časti. Kniha mala dosť pomalé tempo a za mňa sa dosť naťahovala, kým sa tam niečo poriadne udialo, ale nebola vôbec zlá. Kniha je plná tajomstiev a temnoty. V príbehu taktiež autorka spomína témy ako je femenistické porno, gender, fluiditia a pod, čo na jednej strane absolútne nemusím, ale opis od Baji bol nielenže dosť poučný, ale aj zaujímavý, keďže som sa s takým niečím v slovenskej tvorbe zatiaľ nestretla.

Koniec ma úplne odrovnal a ja sa už neviem dočkať pokračovania.

LilluLong
07.11.2022 4 z 5

Páčilo sa mi i ked dej nebol nijak strhujúci , co dufam v tretej časti sa vykompenzuje . Za mna 4*

E_N
06.11.2022 2 z 5

Bohužiaľ ma tentokrát kniha sklamala. Očakávala som niečo viac, ako prvá časť Habibi, ktorá bola úžasná. Pri Candy sa žiadny “vau efekt” nedial. 85% knihy bolo na mňa príliš sladkých, ako názov knihy. Jednoducho to nebol Harry. Na konci knihy sa začalo diať niečo zaujímavé, avšak istá vec ma dosť nahnevala (nechcem prezrádzať viac). Som však zvedavá na ďalšiu časť, ale ak nedopadne “dobre” budem sa tváriť, že Habibi pokračovanie nemá.
Táto veta dokonalo vystihuje rozdiel medzi knihami Habibi a Candy: “Kým ja som sa nahodil do gala a nezabudol na svoj povestný motýlik, Harry si vykračoval v koženej bunde a v roztrhaných rifliach”.

terikus
04.11.2022 5 z 5

Jakože asi takhle. Ten děj se tak nějak táhl, občas jsem se musela do čtení nutit. Ke konci to začalo mít grády a epilog to úplně odpálil, takže i přes pomalejší začátek dávám 5* a těším se na pokračování!

evineckY
04.11.2022 5 z 5

Ty brďo, já jsem v šoku !!!!
Líbí se mi pokračování a průběh, kam děj spěje ( jen si to myslím )
POTŘEBUJU POKRAČOVÁNÍ !!!!
Skvělé a doporučuji :-)