Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453909/bmid_gump-pes-ktory-naucil-ludi-zit-WPt-453909.jpg 4 1874 1874

Gump série

Som Gump a kedysi som bol túlavý pes. Vlastne každý pes je tak trochu túlavý, kým nenájde svoje šťastie, a to sa mu podarí iba s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia, o prekážkach a pasciach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile a nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Aj vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým sa nevrátite z práce. Alebo v buldogovi, ktorý sa za vami šinie a sotva lapá dych. Stavím svoju dušu, že keby vám niekto na tomto svete chcel ublížiť, spoznáte, aké silné srdce má váš pes a čo znamená jeho láska k vám. Gumpovo rozprávanie je príbehom o zvieracej múdrosti a obetavosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ľudí. O nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz. Kniha vychádza zároveň s uvedením rovnomenného filmu s hviezdnym hereckým obsadením. Účinkujú v ňom Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden a ďalší známi českí herci pod taktovkou režiséra F. A. Brabca. Súčasťou diela je príloha s fotografiami z filmu a zo zákulisia natáčania, aj pár slov o ľuďoch a psíkoch, ktorí inšpirovali Gumpovo rozprávanie. Príbeh je popretkávaný dojímavými ilustráciami Weroniky Gray. Autora textu Filipa Rožka sprevádza láska k psom už odmalička, motivovala ho k napísaniu knihy o Gumpovi aj k celoživotnej pomoci organizáciám, ktoré sa venujú ich záchrane. Vydavateľstvo Ikar sa k charitatívnemu rozmeru projektu rado pripojilo a časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám: OZ Pes v núdzi a Útulok Levice – OZ Šťastný domov.... celý text

Luccinda
07.06.2021 5 z 5

Poslechnuto ve formě audioknihy.

Tato kniha je vyprávěna očima toulavého psa Gumpa, který si v životě prožil mnoho zlého. Svůj hlas mu v audioknize propůjčil Ivan Trojan a tohle spojení je to nejlepší, jaké si jen dokážete představit. Autor dokázal skvěle nahlédnout do psí mysli a podle mě vystihl naprosto přesně, o čem takový pes přemýšlí a jak uvažuje. Příběh byl neskutečně dojemný, chtělo se mi brečet od začátku až do konce. Ale zároveň jsem se musela smát, protože mi Gump i navzdory svému nelehkému osudu dokázal vnést do života spoustu pozitivní energie. A jsem moc ráda, že jsem se do příběhu pustila ve formě audioknihy, protože hlas Ivana Trojana knize dodal ještě větší kouzlo.

Věřím, že příběh Gumpa dokáže otevřít spoustě lidem oči. Kniha je sice kraťoučká a audiokniha trvá jen dvě a půl hodiny, ale předá vám spoustu důležitých myšlenek. Pro mě to bylo něco nezapomenutelného a věřím, že se ke knize budu ráda vracet.

Tesset
07.06.2021 4 z 5

Kniha Gump je svým rozsahem, obsahem i stylem vyprávění vhodná i pro lidi, kteří moc nečtou. Doporučila bych ji všem, kteří mají rádi příběhy ze života a těm, kteří v knihách hledají přidanou hodnotu - u téhle knihy opravdu nebudete muset hloubat, co tím chtěl asi autor říct, poselství je poměrně jasné. Překvapivě pro mě nejsilnější moment knihy nebyly popisy týrání ani množíren apod., ale moment, kdy se Gump po dlouhé cestě autem počůral a cítil se ponížený, protože se mu zatím nic takového nestalo. Snad po přečtení někteří lidé změní svůj postoj k domácím mazlíčkům a nebudou je brát jako doplněk. S tímto je vhodné začít už u dětí.

Páájinka
04.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Smutná ale opravdu nádherná.

petra_uk
02.06.2021 5 z 5

Krásný příběh pejska Gumpa. Audiokniha v podání pana Trojana byla velmi příjemná a dodala celému dílu neskutečnou jedinečnost.
Pejskaře tato kniha určitě potěší, i přes smutné "části" Gampovy cesty. Často jsem se při knize zasmála, velmi vtipně je ztvárněn pejskův ocásek a na konci audioknihy ukápla i slzička.
Příjemná kniha propojená se skvělým projektem.

alzbeta2843
30.05.2021 4 z 5

Ako majiteľka zachráného psíka z útulku som nemohla inak a musela si knihu prečítať. Kniha je plná emócií avšak niečo tomu chýba. Osobne by som uvítala hlbší príbeh, kedy by bolo ozaj ukázané ako Gump naučil každého žiť. Napriek tomu knihu hodnotím vysoko, pretože nesie v sebe posolstvo a hádam mnohým otvorí oči.

Renatka11
23.05.2021 4 z 5

Nenáročná jednohubka s chvályhodným podtextem pomoci psům se smutným osudem, za který dávám čtvrtou hvězdu. V podstatě souhlasim s annou492, jen hodnotim o něco výš.

klara.franta
23.05.2021 4 z 5

Vypravěčem je pejsek Gump, který zažívá různé životní situace a hlavně chování lidí okolo něj, které není vždy přívětivé. Kniha může dovést čtenáře k zamyšlení, proč se zvířaty zacházíme jako s věcmi bez citů. Vnímání pejska v situacích, kdy se k němu člověk chová nepěkně až odporně, mi bylo při čtení knihy několikrát líto.

anna492
23.05.2021 3 z 5

Knihu hodnotím ze dvou úhlů pohledu: jako projekt pomoci psům a jako literární dílo. V prvním případě nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Psy miluji a nepochopím jak se k těm krásným duším může někdo chovat tak hulvátským způsobem. Je skvělé, že existují lidé, kteří psům v nouzi pomáhají a vytváří projekt, jako je tento. Nicméně zde na databázi jsem spíše kvůli té literární stránce... Příběh byl velmi poutavý, to ano, přečetla jsem jedním dechem během dlouhého večera... Bohužel mi přijde, že kniha hraje celkem prvoplánově na city a snaží se ze čtenáře vyždímat maximum emocí. Při četbě knihy jsem si připadala jako při sledování vánoční pohádky. Postavy se rozlišují jen na kladné nebo záporné, i ta slzička ukápne, když vidíte záporáka škodit milovanému hlavnímu hrdinovi, naštěstí láska a dobro nakonec zvítězí a oko opět nezůstane suché. Jako nejsilnější myšlenku knihy vnímám to, že láska je bezpodmínečná, a také že je potřeba mít stále naději a i přes útrapy osudu bojovat dál. Nelze opomenout skvělé ilustrace.

knihomolkajana
21.05.2021 5 z 5

Velmi pěkná, příběh mi chytil za ️srdce. Zavedla bych to jako povinnou četbu pro lidi co ubližují psům a jiným zvířatům. Aby si uvědomili že,to nedělá.

1alena1
19.05.2021 4 z 5

Nejsem chovatel žádného "domácího mazlíčka", ale nechápu jak si někdo může pořídit zvířátko a potom mu ublížit. Dobře, že se o tom píše, mluví a měl by mít každý oči otevřené, aby se v našem okolí nic podobného nemohlo stát.

Eridan
17.05.2021 4 z 5

Gump si mě získal. Zprvu to bylo takové nervózní nedůvěřivé očichávání, které ale zejména závěr proměnil v srdcovou záležitost. Pohledem psa je ten náš svět docela chladný a někdy hodně krutý. Snad je ta naivita skutečně chrání před šrámy na psí duši. Hezké dílko k zamyšlení. Něco sladko-bolného ve vás po přečtení zůstane...

Verča91
15.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha, i když mnohdy smutný příběh, sama mám doma zachráněnou fenku u množirny, takže vím jaké to pro ty pejsky je

kubla111
14.05.2021 1 z 5

Obrovské zklamání, možná velké očekávání. Co chtěl autor příbem říct - možná sám nevěděl, proto ten rychlý konec --- proč to vůbec psal. Jakoby se sám toho ničeho v knize sám chtěl rychle zbavit. Pane už nepište. Jednoduché - ani nepůsobí na city jako Psí poslání ... promiňte, ale opravdové zklamání - a ty dvě hvězdičky prot, že pejsky miluju.

Grohlinka
13.05.2021 3 z 5

Úžasná, jedinečná kniha, která má něco víc, má poselství. Prosím, přečtěte si tuhle knihu a pokud si plánujete pořídit pejska, zamyslete se nad tím, odkud si ho berete a na co ho máte. A pokud máte velké srdce, dejte domov nějakému opuštěnému pejskovi a vězte, že Vám to tisíckrát vrátí. Kniha, která vznikla za velkým účelem a samozřejmě, je smutná, dojemná a taky krásná. Doporučuji, jak jen mohu, čtěte a mějte srdce i mysl otevřené, protože, jen možná, díky Vám naučí Gump žít další lidi.
P.S. Kupte si tuhle knihu, výtěžek jde na dobrou věc.

baty
13.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, citlivě napsaná. Moc se mi líbila. Doporučuji přečíst.

xxtom
12.05.2021 3 z 5

Smutná, ale krásně načtená audiokniha panem Trojanem.

misowi84
06.05.2021 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ivan Trojan tomu dodal ty
správné emoce.

ujira
06.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, dojemně napsaná.

Čtenářka73
04.05.2021 4 z 5

Ačkoliv sama pejska nemám, pěkně jsem si u knížky poplakala. Krásné a dojemné čtení, které člověka nutí zamyslet se nad vlastním chováním nejen ke zvířatům. Doporučuji i nepejskařům.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Krásná kniha s nádhernými obrázky. Krátký příběh, který přečtete za jeden večer. Příběh je jen v první polovině knihy, druhá polovina jsou fotky a příběhy pejsků, kterými je kniha inspirována. Doporučuji všem, i dětem. Určitě si ale pobrečíte.