Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

Bibi23
22.01.2020 5 z 5

Velmi poutavě napsáno a tak jsem ji neodložila, dokud nebyla celá přečtená. Kresby, fotografie a skutečné příběhy dělají celý příběh velmi realistický.

Haha299
22.01.2020 5 z 5

Jejda, to je tak krásně napsané. Dojemné, vtipné a bohužel tak pravdivé!! DOPORUČUJI a nejen pro pejskaře.

anetka.repova
20.01.2020 5 z 5

Krásný a velice dojemný příběh očima pejska. U příběhu jsem měla párkrát namále a na závěr jsem i tu slzu uronila.

Kniha pro každého pejskaře, doslova a do písmene je nutnost si ji pořídit. Část výtěžku z prodeje jde na opuštěné pejsky. ❤❤❤

stanza
19.01.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh vyprávěný očima Gumpa musí vzit za srdce každého a nejen milovníky čtyřnohých kamarádů.❤

stavinohova
19.01.2020 5 z 5

Prekrasny pribeh, kratky ale moc hezky, kniha zustava doma :)

Dandy1
18.01.2020 5 z 5

Psí láska je bezpodmínečná. Je to smutný příběh na jedno odpoledne.

gladya
18.01.2020 5 z 5

Takzvaný "pán tvorstva" by měl mít víc pokory a empatie , soucitu s ostatními živými tvory. Jinak zničíme všechno a nakonec i sebe.
Je to dojemný příběh, ale autor evidentně ví, o čem píše.

Poslouchala jsem audioknihu jako kulisu při venčení psa a čekala jsem, kdy se mě někdo zeptá, co se mi stalo. Slzy se mi hrnuly z očí .

Edit. U takového knížky není důležitá literární úroveň. Jde o to, jak na člověka zapůsobí.

Didi15
17.01.2020 5 z 5

Parádní krátká kniha, smutná , zároveň nám dává naději . Čtivá , rozhodně mi dala mnohem víc než krátká kniha Životní terno od Backmana.

Nikol117
15.01.2020 3 z 5

Trosku me to zklamalo, cekala jsem daleko vice, dle recenzi. Pribeh je to krasny, ale strasne kratky. Cekala jsem vic, daleko vic.

Vallenka
15.01.2020

Nádherný příběh, kde je na počátku hodně smutku a bolesti, zároveň však neustálá naděje a nekončící víra, že i přes všechno zlé bude dobře. Příběh, který se děje dnes a denně, který by si mělo přečíst každé dítě, aby vědělo, jak nekonečná je psí láska a oddanost.

stumpy
15.01.2020 5 z 5

Pohled na lidský svět psíma očima. Smutná bilance pro nás lidi. Knížečka je sice krátká, ale je v ní řečeno všechno podstatné. Mám doma 3 psy, takže pro mne je to zvěrstvo, si jenom představit, čeho všeho jsou lidé schopní. Gump je úžasný kluk co neztrácí po tom všem lásku a důvěru k nám. Určitě všem pejskařům i nepejskařům doporučuji si to přečíst. Pes není věc!!

petra3242
13.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, jednoduše psaná, smutná, dojemná. Trochu jsem srovnávala s knihou Psí domov. Byla jsem ráda, že Gump našel domov, ale mrzelo mě, že už se neviděl s Béďou.

Pedias
13.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem se slzami na krajíčku.
Jediná výtka - kniha je moc krátká.

Evickar
12.01.2020 2 z 5

Příběh je obsažen asi jen do poloviny knihy. Zbytek jsou fotografie, text písně od Lounové a psi a lidé, kterými byly postavy inspirovány. Rozhodně bych tuto knihu nedoporučila dětem, je v ní mnoho zla a smutku. A štěstí najdete asi až na dvou až třech posledních stranách. Jedná se o plochý příběh plný utrpení.

romanka26
12.01.2020 4 z 5

Pro mne byla kniha moc smutná.. :-(

Matita310
11.01.2020 5 z 5

Takové ty knížky, které mají smysl.
Přečteno jedním dechem.
Doma mám venku ovčáka starou 14 let a 4 měsíce. Je to velká bojovnice.
Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo doma má čtyřnohého miláčka, ale také ti, který nad pořízením pejska uvažují.

Arsi
11.01.2020 5 z 5

Krásná kniha, veselá a místy i smutná. Kniha mě dostala. Měl by si jí přečíst každý, kdo si chce pořídit psa.

Alisce
08.01.2020 5 z 5

Jak jde o psy, tak mě ty knihy nebo filmy dojímají opravdu neskutečně. Tohle bylo, ale ještě mnohem intenzivnější než jsem čekala. I když já vlastně nečekala nic a to je nejlepší. Viděla jsem knihu skoro všude, ale nechystala jsem se jen tak po ní sáhnout. Kupovala jsem jí pro mamky kolegyni a najednou jsem ve vlaku četla a četla. Téměř po každé stránce jsem měla na krajíčku, protože.. prostě pes. Pes, který tak krásně zprostředkoval život těch čtyřnohých blázínků. Člověk se po přečtení hodně stydí za nás lidi, protože to, co někteří dokážou udělat je nepochopitelný.

Martinaa24
08.01.2020 5 z 5

Moc moc pěkná knížka, nádherné ilustrace i děj, škoda jen že kniha má tak málo stránek. Četla se úplně sama. Člověk by se měl zamyslet, jak se někteří lidé k pejskům chovají a že to nejsou věci, které můžeme jen tak odložit. Trošičku mi připomínala Psí poslání

bara-z5649
08.01.2020 4 z 5

Kniha je silná a plná fotek. Dokáže lidem otevřít oči a něco v nich kniha zanechá, ale příběh je malinko slabší a občas jsem tam viděla i prvky Psího poslání.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes charitativní činnost podle skutečných událostí vypráví pes texty písní o natáčení filmu

Filip Rožek
česká, 1976