Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 566

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

mfajmanova
05.01.2021 5 z 5

Samotnou prózu bych ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale za přesah do reality přidávám i tu pátou. A těším se na filmové zpracování!

Pája699
04.01.2021 5 z 5

Moc krásná kniha. Do GUMPA jsem se hned zamilovala a hltala jeho příběh stránku za stránkou. Už od narození se s ním život nepáral, ale vybojoval si svoje štěstí :-) ale za jakou cenu? Lidi by se nad sebou měli vážně zamyslet. Zvíře není věc se kterou se může zacházet jako s kusem hadru. Jejich oddanost a věrnost nezná mezí. Pro mě je pes prostě člen rodiny! Kdo ještě nečetl, tak šup šup dotoho.

jajisek
03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, a jsem velice spokojená ta kniha dokáže chytit za srdce. A podle mého psi mají tu moc naučit lidi žít.

Taufa
03.01.2021 3 z 5

Pro děti mi kniha nepřijde vhodná a hlavní myšlenka celé knihy jde shrnout do jedné věty. Příběh mi nepřijde tak dojemný, jako například o hodně lepší Psí cesta. Nevhodný jazyk a opravdu velmi stručný styl vyprávění mi také nevyhovoval. Kniha byla celkově krátká a uměle natahovaná a zároveň tak stručná, jako by bylo povinné ji vydat nedopečenou. Většinu negativních příběhů a reálných zkušeností z útulků prostě nejde nacpat do příjemné pohádky. Váha psího života, která je podávaná minimálně na úroveň člověka se mi také moc nezamlouvá. Poznámka od pracovnice útulku, která si stěžuje že dostává málo peněz v útulku se mi do pohádkové knihy opravdu vůbec nehodí. Posledních 4 strany, které jsou věnovány reklamním přípravkům, po kterých váš pes bude stále mlád za 790 Kč a 100 Kč z toho půjde na útulek ve mě nevzbuzuje dostatečnou hodnotu pomoci útulkům. Těšil jsem se do kina, ale po přečtení si film sotva pustím v televizi, VELKÉ ZKLAMÁNÍ!

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Je to pěkná kniha.

Kerberos
02.01.2021 4 z 5

Knihu dostala vnučka na vánoce tak jsme ji začly společně číst.Naprosto nevhodný dárek pro 8 leté dítě.Už ten začátek- nález štěňat v popelnici.Příběh je dojemný,jen mi vadil jazyk a styl vyprávění.

Aerine
01.01.2021 4 z 5

Příběh, který si nehraje na velkou literaturu a není možné ho tak brát. Čtenář by měl hlavně pochopit poselství, které Gump lidem přináší. Pes není věc, hračka, stroj na hlídání na řetězu, kterému stačí jednou týdně miska rozmoklých granulí. Je to parťák v dobrém i zlém, jeho láska je čistá a nesobecká...

Hoblinka
01.01.2021 5 z 5

Moc krásné. Nevím, jestli se budu dívat na film.

Lizard
31.12.2020 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha (skvěle namluveno Ivanem Trojanem).
Upřímně jsem z hodnocení této knihy dost zmatená. Kniha je psaná jednoduše, přímočaře, dala by se více rozepsat, děj i postavy mohly být víc propracovaný. V celkovém kontextu knihy mi něco chybělo. Jinak velmi oceňuji zachycení smutné reality z pohledu psa, důvod vzniku knihy a její poselství - z toho důvodu dávám o hvězdu víc.

Denisa123
30.12.2020 5 z 5

Kniha je pěkná, co si Gump prožil od bezdomovce Bedřicha přes nebezpečného tyrana Tlustýho až po bratra Sušenky, který byl workoholik a naučil jej, co je za dveřmi jeho domu a jaký je život, když na nějakou dobu odloží práci. Když tak přemýšlím o dnešní době, jak se lidé chovají ke zvířatům, měli by se zamyslet, že zvířata jsou jako lidi. Zvířata doplňují tu díru v srdci, která tam po někom je. A u Oříška Gump vyplnil díru po smrti jeho otce. Pes je nejlepší přítel člověka :-)

Pavlína197
29.12.2020 4 z 5

Hezky napsaný, dojemný příběh. Jen mi úplně nesedí podnázev a ke konci jsem si říkala, že tohle všechno by snad jeden pes ani nemohl přezít. Ale předpokládám, že tato kniha byla vydána za účelem osvěty a doufám, že se nemine účinkem. Jsem ráda za informace v druhé části knihy.

pavčape
29.12.2020 4 z 5

Takové dojemné čtení na jedno odpoledne .

Anna083
28.12.2020 5 z 5

Krasna knizka,hezky se cetla,dobre napsana,ctiva...Veci nad kterymy se zamyslite a u knizky se zasmejete,doporucuji !

Veroba
22.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Přečteno za jeden den.

barbora5337
19.12.2020 5 z 5

Moc krásná kniha. Velice čtivý, jednoduchý a krátký příběh. I přes to, ve vašem srdci zanechá pocit, ihned jít a pomáhat v útulku chudákům psům, kteří neměli to štěstí najít milujícího páníčka.

Já už svého Gumpa doma mám. Je to border koliak Skipper- neměl to se mnou vždy jednoduché a prožil se mnou velice těžké časy. Postavil mne na nohy hned 3 krát a to mu budou teprve 4 roky. Naučil mne rikat:,, Protože to nevzdám a tak to je. "

Knihu doporučuji všem... I těm, kteří čtou jen příležitostně, bude se líbit.

P. S: Zajímalo by mě, jaké příjmení mi dal můj pes ???? doufám, že ne kozí, či jakýkoliv jiný bobek ????????

vassovka
18.12.2020 5 z 5

Krásný příběh, samozřejmě nezůstalo oko suché... pro pejskaře i nepejskaře..Moc doporučuji i audio knihu s Ivanem Trojanem!

PetraBery
17.12.2020 4 z 5

Dojemné vyprávění psího hlavního hrdiny Gumpa, jeho vnímání lidí během jeho cesty za páníčkem. Krásná kniha doplněná ilustracemi a fotkami, dotkne se každého, kdo si uvědomuje to, co nám zvířata dokážou dát.

pablito
16.12.2020 5 z 5

Pět hvězdiček bez přemýšlení, protože je poutavě napsaná a hlavně protože psi mají tu moc naučit lidi žít.

Petoklad
15.12.2020 3 z 5

Na téhle knize bylo nejlepší její PR.

I.Zi...
15.12.2020

já se nedostala za třetí kapitolu, protože mě fakt nebaví číst o týrání psů..