Graciino tajemství

Graciino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445677/bmid_graciino-tajemstvi-QXh-445677.jpg 3 122 33

Jednoho dne se Jen zastaví čas. To když se její milovaná dcera Gracie stane obětí hrozné dopravní nehody. Na místě je prohlášena za mrtvou, ale náhlým zázrakem se zdravotníkům podaří ji oživit. Úlevě, kterou Jen přináší Graciino nečekané uzdravení, se ale vyrovnává vztek vůči Elle – řidičce auta a nové přítelkyni Jenina bývalého manžela. Jen jí nikdy nevěřila a teď se její nejhorší obavy potvrdily. Jenže potom začne Gracie vyprávět zvláštní příběhy o tom, co toho dne slyšela v autě a co prožila, když se ocitla blízko smrti. Je zřejmé, že se v Ellině minulosti ukrývá něco šokujícího… ale odhalení tajemství by mohlo zničit jejich životy. Napínavá a emocionální kniha, která vám vyrazí dech. Doporučujeme ji všem fanouškům Jodi Picoultové, Lisy Wingateové a Kerry Fisherové.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

Gracie's Secret , 2018

WaN635
09.08.2021 2 z 5

Námět knihy zajímavý, ale kniha se mi nelíbila. Bylo to především nesympatickou hlavní hrdinkou, která mi lezla neskutečně na nervy. Taky mi celkem vadilo, že 3letou holčičku vykreslila autorka rozumově na 8 let.
Konec zajímavý, nečekala jsem ho, ovšem i přesto, že jsem citlivka, jsem ho neoplakala.

RADOST
05.08.2021 3 z 5

Mateřská láska ohraničená tragédiemi. Pro její vylíčení si autorka připravila prostředí, které nebude čtenářovy myšlenky směřovat k ničemu dalšímu, například finančním a jiným běžným starostem. A podtrhla to i nepříliš obvyklým stylem. I přes tuto snahu jsem postřehla v mateřské lásce hlavní hrdinky a v chápání dceřina myšlení mnohé trhliny. Naivita a sebestřednost hlavní hrdinky, její dlouhodobá neschopnost hodnotit situace nejen ze svého úhlu pohledu, byla až unavující. Dějová linka byla předvídatelná již v první třetině knihy. A co mi tento natahovaný příběh o životě, lásce a smrti dal? Prohloubil mou nechuť k typickým hrdinkám ženských románů a utvrdil v přesvědčení, že příště musím výběru četby věnovat větší pozornost.

hlentilka
26.07.2021 3 z 5

Matka - strach o své dítě, ochranitelský pud, láska k dítěti... Zvláštním způsobem psané pasáže, kdy matka vypráví o své dceři. Konec - i z hlediska přečteného epilogu - "pohádka" se špatným koncem, ale pěkná.

Pepina19
11.07.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, jen to nebylo ono.

Toňula
27.05.2021 4 z 5

Čtivý , lehce napínavý příběh mateřské lásky, příběh o tajemství setkání se smrtí a posedlosti, kterou nelze ovládat. Zajímavá kniha.

Leena
06.05.2021 3 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že Gracie je dospělá, tak dvacetiletá, a ten pocit přetrvával, i když to pak bylo tříleté dítě, které se chovalo jak dospělé.
Takhle by tříleté dítě nemluvilo.
Byla to určitě zajímavá kniha, konec dojemný, ale to chování dítěte mi připadalo přemoudřelé.

Damaj
05.05.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, od začátku do konce měla děj spád. Přiznám se, že Matt mi byl od prvního setkání nesympatický a přišlo mi, že něco skrývá. Ale, že je to až takto, mě opravdu překvapilo.
V knize se střídá tajemno s opravdu bezmeznou láskou matky k dítěti. A úplný konec mi vehnal slzy do očí. Smrt sice byla podána jako něco, co není koncem, ale novým začátkem. Nicméně bylo to hodně dojemné.

L.Helena
19.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Pěkný příběh, kniha opravdu čtivá prakticky od první stránky až do konce. Trošku tajemná, je třeba se oprostit od myšlenky, že vše musí být reálné a naprosto srozumitelné. Celkem záhy je jasné kdo je kdo a kam příběh spěje, čtenář je proto ostražitější než samotné postavy, kterým to dost dlouho nedochází. Konec možná trochu nečekaný a dost smutný.

gordon13
19.03.2021 4 z 5

Příjemná kniha s dobrou zápletkou a velmi smutným koncem, který mě opravdu dostal!

Danago
08.02.2021 3 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Téma je originální. Bohužel myslím, že knížce uškodil překlad, který je dost strohý , při lepším překladu by knížka u mě vyvolala více emocí, tak jak to autorka podle mě zamýšlela.

Heli20
31.01.2021 5 z 5

Krásně zpracovaný příběh o tom, že existuje něco mezi nebem a zemí. Kniha se četla dobře, děj měl spád.

Šebestová3
14.01.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj byl dynamický i když jsem brzo prokoukla zápletku. Téma duchovna mi není zrovna blízké, ale tady mi nevadilo...víc mi vadily hrubky stylu "nově NABITÉ sebevědomí", "ODVÉST do porodnice autem"... tyhle věci mě při čtení neskutečně ruší, i kdyby se mi knížka líbila sebevíc.

Kočička911
20.11.2020 4 z 5

Kniha je čtivá..nenašla jsem žádný hluchý místa.
Jen teda tahle tématika mi není úplně blízká, ale jako oddychovka na 2 večery to bylo bezva.

dopravní nehody NDE - prožitek blízké smrti

Jill Childs