Ginny Napořád

Ginny Napořád https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366015/ginny-naporad-HKG-366015.jpg 4 455 138

Odzbrojující román o autistické dívce, která si se světem nerozumí, přestože se o to snaží celým svým srdcem. Ginny je třináct a bydlí v adoptivní rodině. K snídani musí mít přesně devět kuliček hroznového vína, všechno chápe doslovně a zbožňuje seznamy. Na předním místě jejího nejdůležitějšího seznamu stojí: Utéct zpátky k mámě a postarat se o panenku. Její odhodlání a strach, že se panence, kterou před čtyřmi lety nechala v kufru pod postelí, něco zlého stalo, ji pohání napřed s urputností, která je zprvu nepochopitelná a posléze fascinující. Román Benjamina Ludwiga byl v USA hodnocen jako nejslibnější debut roku.... celý text

certik003
23.03.2018 5 z 5

Tak tuhle knížku budu rozhodně doporučovat! O autismu mám jenom povrchní vědomosti, proto bylo pro mě zvolené téma hodně zajímavé. O to víc, že je kniha psaná z pohledu autistické holčičky.

Kirtans
06.03.2018 5 z 5

Vynikající kniha. Jedna z nejpovedenějších s daným tématem autismu.

rode
04.03.2018 5 z 5

Nevšední téma, které nám ukazuje, jak to lidé s autismem mají těžké.
Určitě mi tato knížka zůstane v hlavě přibližně napořád.

ajka91
22.02.2018 5 z 5

Wau...tak to tohle byla síla. Úplně něco jiného než jsem doposud četla. Na konci jsem jen tajila dech. Chválím autora za neotřelý nápad sepsat román o autistické dívce. Ginny je úžasná holčička, přirostla mi k srdci. Tuhle knihu si budu dlouho pamatovat.

PetraSkurkova
16.02.2018 5 z 5

Zajímavý pohled do světa autistů. Velmi silný závěr knihy!

Renatecka
14.02.2018 4 z 5

Čtivý společenský román o autistické dívce, občas mě svým jednáním rozčilovala jak sama Ginny, tak její máma Napořád. Ale vcelku bych knížku doporučila, zajímavé, jak autisté věci pobírají jinak než většina lidí.

Dadula118
03.02.2018 5 z 5

Hodně emotivní knížka,dlouho mě zůstane v hlavě....

Ildi
18.01.2018 4 z 5

Autizmus, veľmi ťažká téma... prečítala som už niekoľko kníh a obzor sa mi otvára. Aj keď neviem, či je takáto realita...

veronika0382
09.01.2018 5 z 5

Tento román, který je vyprávěný z pohledu autistické holčičky, je prostě úžasně jiný. Je nádherný, a je to jeden z nejkrásnějších příběhů, který jsem kdy četla. :)

martina.culik
27.12.2017 5 z 5

Zajímavé, neotřelé, od poloviny trochu předvídatelné, přesto překvapivé.

Leeonteena
21.12.2017 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a jsem plná emocí! Je to nádherný, čtivý a zároveň srdcervoucí román. Ale hlavně jinej! Jsem z knížky opravdu nadšená, originální téma a díky tomu, že autor čerpal z vlastních zkušeností je to ztvárněno opravdu velmi povedeně. Doporučuji a dávám s čistým svědomím 5*

Adi.h
09.12.2017 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Zase něco trošku jiného, jiný námět. Jen se některé věci docela opakovaly.

kdu
05.12.2017 4 z 5

Autor přinesl zajímavý pohled na život autistů, kteří se mnohdy setkávají s nepochopením, jelikož je složité porozumět jejich způsobu uvažování.
Ačkoliv mají autisti svůj svět, mnohdy oplývají vysokou inteligencí, což dokazuje i to, jak se Ginny byla schopna o svou Mimi pannu starat.
Svět si zaslouží více příběhů jako je tento, aby pochopil, že autisti opravdu nejsou zvláštní, ale SPECIÁLNÍ.

Ditules
06.11.2017 4 z 5

Zajímavá kniha s neobvyklou hrdinkou, která se dívá na svět trochu jinak než ostatní. Nejvíc ze všeho si přeje setkat se znovu se svou ,,mimi pannou", kterou byla nucena opustit.

Tereziee
20.10.2017 5 z 5

Opravdu nádherná knížka. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Nespravedlivý svět z pohledu mladé slečny, která trpí autismem. Je zajímavé vnímat příběh z jejího pohledu. Jak se snaží dostat ke své biologické matce a ke své "mimi panně" a co vše musí obětovat a zkusit. Opravdu krása, čtení jsem si moc užila.

BigFan
18.10.2017 4 z 5

Moc milá knížka s originálním tématem a zápletkou. Od začátku do konce čtivá bez dlouhých popisů či nezáživných dialogů, i když konec byl trochu předvídatelný, ale nechybělo napětí.
Díky ní jsem se mohla dozvědět, co se autistům odehrává v hlavě a jak vidí svět oni.
Vyvolala ve mně hodně pocitů, hlavně smutek, ale občas mě iritovala Ginny svým chováním a její mamka Napořád také.

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Bolo to veľmi zaujímavé a aj trochu smutné čítanie. Ako vníma svet mladá adoptovaná autistka, ako sa vyrovnáva s tým, že sa už nemôže starať o svoju Bábiku (až neskôr sa zistí, že ide o skutočné bábätko, jej malú sestričku), ako ju kŕmila a chránila pred týraním, ale seba nie, z toho ma bolelo srdce... Ako ju jej noví rodičia Navždymama a Navždyotec ľúbia, aj keď je to ťažké, ako sa učí vyjadrovať svoje pocity. Dobrý príbeh, stojí za prečítanie. Verím mu, lebo autor má sám adoptované dieťa so špeciálnymi potrebami. A myslím, že vychádzal aj z vlastných skúseností (odpovede na otázky, presný rozvrh, "návody" a pod.).

karolina0560
23.09.2017 5 z 5

Knížka je úžasná od začátku do konce! Určitě stojí za přečtení!!