Giacoma Casanovy: Paměti 1. - 6.

Giacoma Casanovy: Paměti 1. - 6. https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401218/bmid_giacomo-casanova-pameti-yIg-401218.jpg 4 44 13

Druhé vydání v češtině, podle kritického vydání francouzského a německého přeložil Josef Soukup ; Ilustroval, umělecky vyzdobil a vazbu navrhl Josef Wenig. Celkem 12 svazků, z nichž poslední vyšel roku 1930.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Přátelé knihy Praha

Giovanni Giacomo Casanova

Thor91
08.01.2023 5 z 5

Zábavné oddechové čtení.

pydla
14.06.2020 4 z 5

V této knize nehledejte příběh, ale ústřižky vzpomínek Giacoma Casanovy. Tento nepříliš pohledný bohém, věčně zadlužený průšvihářský svůdce žen, Vás nechá nahlédnou do svých avantýrek a proč byl u žen tak úspěšný.
Čtivý dokument, ve kterém se dozvíte zajímavosti o Casanovi a jeho době. Doporučuji přečíst.

Karlasbooks
27.09.2019 4 z 5

Kniha je plná zajímavostí a vědět něco víc o životě Casanovy není vůbec špatné. Různé dokumenty nebo filmy o něm nejsou úplně všechno.

speciale88
16.03.2018 5 z 5

I přes to, že je to pouze zkrácená verze. Jsem si početla perfektně. Nové poznatky o životě Casanovy které v této knize pobaví.

laepus
04.10.2017 3 z 5

Jsem rád, že jsem to přečetl, i když to nebylo vůbec nic extra. OK - starý proutník vzpomíná na pár let, kdy se mu nejvíc dařilo, cestoval po Itálii a Středomoří, několikrát chytil sifla a všechny ženské mu padaly k nohám - asi tak nějak to občas vyznívá. Ale s ohledem na to, že to psal jako starý páprda na českém zámku, psal to s velkým nadhledem a krásným jazykem, kdy se nepouští do vůbec žádných vulgárností a vše popisuje s grácií a lehkostí. Po nějaké době se všechny ty Lukrécie, Terezy, Kristiny apod. začnou plést, ale to nijak nevadí. Že původně studoval na kněze, že se živili i jako podvodný věstec a hrál si na vojáka jsem vůbec netušil. Tedy jak jsem napsal na úvod - jsem rád, že jsem to přečetl a něco se o Casanovi dověděl.

daja9361
13.01.2017 4 z 5

Na svoji dobu super ;) Jeden se i diví, jak svůj životní styl zvládal.

ZuzziŠ
04.12.2016 5 z 5

Tohle je prostě fakt dobrá knížka.
A možná že i výchovná. Úzkoprsým moralistům navzdory.
Howgh.

Petrue
17.07.2016 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se při hlubším seznámení s životem Casanovy i velmi pobavila.

NoelHudson
19.04.2016 3 z 5

Nižší hodnocení jen kvůli zkrácení a upravě. Až si přečtu tu původní verzi budu hodnotit rozhodně víš.

Dreamless
26.12.2015 1 z 5

AKO SI NIEKTO DOVOLIL SKRÁTIŤ CASANOVOVO VEĽDIELO DO 300 STRÁN?!

PeM
22.09.2014 5 z 5

Odlehčené čtení, líbilo se mi to :-)

xdantex
02.04.2013 5 z 5

Pár příběhů z Giacomovy "Histoire de ma vie"...Skvělé je že je zde krom příběhu i jakýs takýs popis života Casanovy. Neznalý čtenář který má Casanovu pouze za symbol promiskuity a volnomyšlenkářského stylu života plného sexu (společnost si ho plete s Donem Juanem) se tady dozví mnohé obecně ne tolik známé fakta o jeho životě. Nadaný umělec, vizionář, ale i autor na svou dobu odvážné sci-fi (ne teď nemám na mysli jeho sexuální eskapády:D)...Výborně jsem se pobavil a nasmál se i když kniha vpodstatě nemá ani začátek....ani konec :)

Bytost na cestě
25.02.2012

Zajímavá kniha... pro milovníky žen a lásky.