Vítejte na onom světě

Vítejte na onom světě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51724/mid_vitejte-na-onom-svete-EHJ-51724.jpg 3 211 40

Ghostgirl série

Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází – ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kurzu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá na dosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Ghostgirl - Rest in Popularity , 2008

Brunet Ka
25.12.2014 1 z 5

nic moc

vlkove
27.08.2014 2 z 5

No tak jdeme na to. Udušení gumovým medvídkem? Proč ne, je to vtipné. Třída mrtvých puberťáků? Proč ne, je to originální. Ale celkově, já nevím, neslané, nemastné a navíc hlavní hrdinka je tak neuvěřitelně protivná.
Ale kniha je nádherná svou obálkou a bože ty začátky kapitol to je něco, už jen kvůli nim ta kniha stojí za přečtení.

K.M.
24.08.2014

Udušení gumovým medvídkem? To jako vážně? Četla jsem už o hodně absurdních úmrtích ale tohle?

Kawila
11.03.2014 3 z 5

Knížka vám nic nedá, ale nic nevezme. Příjemně jsem zabila čas u všech tří dílů a líbila se mi postava Petuly i s její konečnou neuvěřitelnou (dost nepravděpodobnou) proměnou.

jesterka.as
05.03.2014 3 z 5

Když jsem tuhle knížku poprvé uviděla, padla mi do oka svou zvláštní obálkou a jejím zpracováním, tak jsem neodolala a pořídila si ji. Moc se mi líbil její neotřelý design. Pak jsem si ale přečetla několik né uplně lichotivých komentářů a docela jsem se "vyděsila" co to bude za blbost a chvíli mi trvalo než jsem se ke knížce dostala. Teď ale nelituji, má nejen zajímavý design ale i téma - mrtvé dívky, které se neopakuje v každé druhé knížce, ale je pro mě rozhodně nové a zajímavé. Možná je určena spíše pro mladší čtenáře a proto to ti starší zde neocení, ale knížka je překvapivě čtivá a i když je to vlastně romantický příběh nevěděla jsem přesně jak to skončí. Teď naopak čekám co bude v dalším díle a docela se na něj těším :) Takže já jdu rozhodně na to ;)

NatalieHaltuf
01.01.2014 2 z 5

Příběh jako takový-mrtvý studenti je originální, neokoukaný. Ale asi by to chtělo lepší způsob psaní. Možná jiného autora (?). Já jsem přečetla celou knihu i celou sérii. V podstatě je to velmi slabá kniha....což je strašná škoda, ale znova bych ji nečetla.

Terezk-a
26.12.2013 1 z 5

Určitě pro menší věkovou kategorii.
Příběh mě neoslovil.

Ivy
08.12.2013 3 z 5

Kniha mě upoutala svým grafickým spracováním. Příběh byl taky hezký. Jen tomu, cosi chybělo. Řekla bych, že spisovatelka by vytvořila velkolepějšího díla, pustila by se tohohle tématu. Styl jakým knihu napsala byl lepší než to samotné, co napsala.

Selena2000
12.11.2013 4 z 5

Krásný obal, hezký děj a posedlá holka. Pořád za ním dolejzala a pak blbě spolkla gumového méďu a bylo to... Ale tak nakonec to dopadlo dobře, hezky psané, líbil se mi úvod každé kapitoly. Charlotte mě nijak nezaujala, naopak, připadal mi jako nespokojená holky, která ani neví, co chce. O to víc jsem si oblíbila Scarlett. Hezká knížka :)

"Andělíčku, můj strážníčku,
opatruj mi mou dušičku.
Jestli umřu před svítáním,
sláva buď mým požehnáním"

RockMartina
09.11.2013 1 z 5

Nádherně propracovaná obálka a v té obálce...nic. Důkaz, že ne vždy se má dát na první dojem.

Nicoletka
29.10.2013 2 z 5

Neuveritelne me vytacela jeji posedlost tim klukem. Ale obal pekny. :)

alimrix
09.10.2013

Na knížce mne zaujal její tvar. Připomíná mi rakev. Samotný děj působil reálně,vtipně i smutně. Jen pokračování se mi zdá zbytečné.

anibeni
04.09.2013 2 z 5

Tak nějak nevím, co napsat...Knížku jsem četla, dočetla, téma se mi velice líbilo, ale celkově tomu něco chybělo... nemělo to takovej ten šmrnc, kterej mne nutí číst každou volnou chvilku... jakoby si autorka neuměla poradit se skvělým námětem, nevím, prostě chybí tomu šťáva...

Co musím ale knížce opravdu pochválit, je grafické zpracování... To je velmi, velmi povedené, nevadí mi ani neobvyklý formát knížky..

Enefersis
14.03.2013 2 z 5

Ihned po dočtení jsem knihu ohodnotila jako skvělou a čtyřmi hvězdičkami. Konec mě totiž opravdu dojal a po první těžkopádné půlce jsem se do knihy konečně začetla.
Ale když se na to dívám zpětně, zas tak nadšená nejsem... autorka totiž úplně pohřbila skvělé téma, které, pokud by se dalo na napsání někomu jinému, by mohlo dopadnout úplně jinak.
Charlotte byla naprosto nesnesitelná, jediná postava, kterou jsem si oblíbila, byla Scarlett. Parkrát jsem se i zasmála, ale to spíš nad tím, jak byly některé situace absurdní (udusila gumovým medvídkem? Vážně?). Vůbec mi to celé přišlo takové… povrchní. „Chci být oblíbená, oo já chudáček neviditelná, můj idol si mě nevšímá, jak já chci, aby mě políbil!“ Hm…ale jako oddechovka to jde:)
Jinak co se mi na knize strašně líbilo, bylo grafické zpracování a citáty na začátku každé z kapitol. Jen mi docela vadil formát, menší by byl o hodně lepší.

pet-kyval
04.11.2012 2 z 5

[039/12] (ebook) Co na to říct? Vlastně kniha předčila má očekávání. Jistě, je to jako každý druhý pokus o americkou teen komedii, ale tak, proč ne? Už dlouho jsem chtěla zkusit něco podobného i když předpoklad pro katastrofu je to takřka stoprocentní.

Charlotte... Ach, ta Charlotte... Nenechte se zmást její inteligencí. Je hloupá, naivní, pošetilá a nesmrtelná romantička - prostě puberťačka v tom nejženštějším smyslu. Chce to vydržet, dostat se za její trapnou úvodní smrt způsobenou gumovým medvídkem a na výběr se dostane naprosto jiný, mnohem zajímavější charakter – Scarlet. Ta má totiž šmrnc, všech pět pohromadě a vůbec je taková… zajímavá. O ostatních postavách, zvláště mužském ideálu, se to ovšem říci nedá. Vůbec nevím, co na něm ty baby vidí… a že se o něj perou tři plus veškeré ženské pohlaví na škole. Zvláštní… Co je přitažlivého na již poslintaném zboží?

Jinak ovšem to celé beru jako pokus o komedii. Už jen ta bizardní smrt, která potkala každého z duchů. Ne, že by ty vtipy byly směšné, ale dají se nalézt i bez hlubšího rozebírání textu. Občas jsou trapné, občas tuctové a lehce prokouknutelné již předem a jindy nedotažené. Ano, autorka nemá smysl pro humor, ale berme to tak, že se alespoň usilovně snaží. Styl psaní je trošku těžkopádný. Dá se na to zvyknout, ale chce to alespoň dvě krátké kapitolky, než na to dojde. Kromě stylu a chabého pokusu o humor navíc knihu potápí ke dnu nesmyslné dialogy, nesmyslné chování postav a navíc ten závěr… Takový obrat v chování Prue… prostě zarážející. Navíc jsem postrádala větší rozebrání světa duchů, ty OPRAVDOVÉ pocity a ne ty povrchní, které Charlotte cítila během zvykání si na ektoplasmu.

Zkrátka, je to celé nedotažené, vcelku špatně napsané a námět není nic světoborného, ale kupodivu jsem se při tom docela i bavila. Na vypnutí mozku naprosto vyhovující. Na zabití večera, když není co pořádného dělat, dostačující. Ale nemyslím si, že z toho budou lidé v cílené skupině tleskat nadšením. Je to prostě zábavné svým blbým způsobem.

dennie3
20.10.2012 2 z 5

Tak ghostgirl.. Přiřadila bych to k takové lehčí četbě. Nemusela jsem u toho být pořád, ale taky mě to nenudilo. Sem tam mi něco připadalo moc zrychlené, málo promyšlené, nereálné. Naprosto nesouhlasím s názory hlavní hrdinky. Ona sama mi není sympatická. Taky se mi moc nelíbí smrti ostatních zemřelých. Spolužačka pro to byla hrozně nadchnutá, ale já moc nechápu, proč. Přijde mi to jako četba pro desetileté. A že je to bestseller? Znám lepší.. Jinak byla kniha ale dobrá. Jako známku bych jí dala 2-3. Kladem je možná tak ten obal. Ten je velice pěkný.

Budly
19.05.2012 3 z 5

Jednoducho primitívna kniha, ktorá chce riešiť neprimitívne hodnoty. Otrasný nápad, už spracovaný v toľkých podobách tu je len zaobalený to tínedžerskej "lávstory" ktorá sa chce tváriť ako niečo iné, než to v skutočnosti je. Ale zároveň kniha patrí k tým ľahším knihám, ktorá vo vás nezanechá nič iné akurát tak znechutenie, že ste to vôbec kupovali.

Angi
02.01.2012 2 z 5

Nemohla jsem se do toho vůbec dostat.. Jenže ve chvíli, kdy jsem knížku měla vracet do knihovny jsem ji přečetla na jeden zátah. Takovej lehkej průměr.. neurazí, nenadchne.. Ale druhej díl si přečtu taky, snad to bude lepší.. :)

sarach27
23.08.2011 5 z 5

Druhý díl je lepší!

edie pepa 2
06.03.2011 1 z 5

vůbec mě to nebaví... sem tam něco vtipného, ale to možná tak jednou za tři kapitoly... nejvíce se mi tam asi líbí ty citáty na začátcích kapitol.

láska duchové a přízraky dramata dívčí romány

Tonya Hurley
americká