Gerda: Strach má veľké oči

Gerda: Strach má veľké oči https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425183/bmid_gerda-strach-ma-velke-oci-Eo0-425183.jpeg 4 140 140

Gerda série

< 2. díl

Gerda a Lars veselo plávajú v Rajskej zátoke a každý večer pred spaním si spievajú maminu uspávanku. Je to najkrajšia melódia pod slnkom. Raz im však staručká veľryba Lisbet nasadí chrobáka do hlavy. Vraj ich piesni chýba koniec. A tak zvedavá Gerda s bratom naberú odvahu, prechádzajú hlbokým oceánom, plytkými morami aj neprebádanými lesmi chalúh a rias, aby našli pokračovanie ich obľúbenej uspávanky. Mala Lisbet pravdu alebo im len natárala báchorky? Talentovaný slovenský ilustrátor Adrián Macho prichádza s ďalším napínavým dobrodružstvom najobľúbenejšej veľryby Gerdy.... celý text

Kačaba79
18.02.2020 5 z 5

Tento příběh se nám líbil více než první díl. Moc poutavé ilustrace i pěkný příběh.

haki34
14.01.2020 3 z 5

přečtena v knihkupectví :) byla jsem zvědavá, jak se autor popere s pokračováním...a teda..po vizuální stránce OK, obrázky pořád hezké...ale přeci jen ten první díl se mi líbil víc...a příběh ?? takový o ničem...na koleně uklepaný...jakože nějaká legenda, pojedeme hledat píseň, (nestačilo aby zazpívala starší tetička velryba ??), potkáme zas nějaké jiné živočichy, pak i malou eskymáckou holčičku (nevím, jestli opravdu i eskymáci mají za bouře duhu ??? přes sněhové vločky asi moc duhy nevznikne...a že by jim tam často pršelo se mi taky nezdá...ale asi jsem hnidopich..spíše než duhu bych čekala polární záři), která jim sdělí, že jsou borci a velrybátka spokojeně plují domů...
sice obrázky hezké, ale i tak to nedosahuje kvalit prvního dílu...a kulhající text - musím dát jen jako dobré, t..j. za 3*
HOWGH !!!

VeruB
11.01.2020 5 z 5

Krásný příběh a nádherné ilustrace. "V zátoce ráje jednou všichni setkáme se, čas dělí nás, ale věčnost k sobě nese. S nadějí pluj v širých vodách, dítě, důvěřuj nebi, v duši pohladí tě."

fis.rena
10.01.2020 5 z 5

Nádherné pokračování osudů Gerdy a Larse,kteří se tentokrát vydávají na dlouhou cestu na sever za polární září,aby tu našli zbývající sloky k velrybí uspávance,kterou jim kdysi zpívala jejich maminka. Cesta je dobrodružná,zase plná poučení, setkání a zjištění,že vlastně hledali něco,co měli v podvědomí odjakživa. Moc nás to baví s dcerou číst,je to naše společnice před spaním i s prvním dílem. A ty ilustrace...no kouzlo samo.

Když hvězdy vyjdou a k večeru se smráká,
nová cesta do dálavy tě láká.
Poznáš mnohé taje v mořském světě,
nebe k velkým dobrodružstvím zve tě.
...

Michaela91
09.01.2020 4 z 5

Pěkný příběh a krásné ilustrace.

bibi.r
06.01.2020 4 z 5

3,5*
Opět velmi magický příběh jednoho mořského dobrodružství.
Největší devízou knihy jsou však rozhodně ilustrace, které mnohdy i předčí samotný text.

kuky921
01.01.2020 5 z 5

Velmi pěkně ilustrovaná knížka, která potěší. Myslím, že se povedla více než první díl.

Bezkyne9
23.11.2019 5 z 5

Taková krása! Druhý díl velryby Gerdy se mi líbil ještě více, laskavý, krátký, srozumitelný a hluboký příběh a ilustrace! Braly dech a byly tak překrásné, hřejivé, zvláštní a za srdce beroucí. A ty barvy! Děkuji za ten zážitek, pro takové knihy stojí za to žít :D

aydam
18.11.2019 5 z 5

Opět velice krásný a milý příběh (nejen) pro děti.