Gerda: Příběh velryby

Gerda: Příběh velryby https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/bmid_gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4 476 135

Gerda série

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?... celý text

martina.culik
01.01.2019 4 z 5

Knihu jsem si přečetla díky jejím nádherným ilustracím. Příběh byl zajímavý, ale přišel mi trošičku nedotažený - s velkými dějovými skoky. Kdybych četla knihu s dětmi asi by bylo třeba něco trochu dovysvětlit.
Ilustrace jsou ale opravdu nádherné a doporučuji si knihu alespoň prolistovat, pokud se ji nechystáte číst. Na druhou stranu se kniha dá přečíst během chvíle, takže spíš doporučuji si ji rovnou přečíst.

veronika3878
01.01.2019 4 z 5

Mé hodnocení patří hlavně nádherným ilustracím, díky kterým jsem se do Gerdičky na první pohled zamilovala, a díky kterým jsem si tuto útlou knížečku přála mít doma. Přání se mi splnilo na Vánoce, dokonce doplněné kalendářem.
Škoda jen krátkého a na můj vkus až moc osekaného textu. Příběh velryby Gerdy by si jistě zasloužil mnohem větší hloubku a rozpracování.

markyticka
31.12.2018 3 z 5

Knížka je hlavně o o nádherných ilustracích - příběh je jen naznačen, nerozveden, nedotažen, škoda.

heliiinka
24.12.2018 4 z 5

Miloučká kniha pro děti. Je veliká škoda, že kapitoly jsou tak kratinké, protože se osekávají hezké myšlenky.

Dan
21.12.2018 2 z 5

Ilustrace nádherné, příběh nic moc... Přitom měl velký potenciál... čtete a najednou konec.

Jannqa
05.12.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky jsem dala hlavně kvůli neskutečně krásné ilustraci, kterou jsem si zamilovala. U příběhu jsem se neubránila srovnání s jednou z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství Samson & Sally. Je tu hodně podobností (ztráta rodiny, hledání bájného narvala / Moby Dicka, velrybí zátoka / Atlantida, nalezení bratra / svého hejna), ale Gerda se mi bohužel zdá příliš zkrácená na to, aby si z ní člověk vzal nějaké poselství.

DeKo1996
02.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Nádherný příběh o velrybě, která hledá svou rodinu. Ilustrace jsem si zamilovala, jsou neskutečně nádherné..

zelena_zabicka
26.11.2018 3 z 5

Příběh rozsahem na jedno čtení před spaním. Ilustrace jsou nádherné, ale příběh nic-moc. I když.... Kdyby se více rozvinul, kdyby se z toho stala kniha na více než jedno večerní přečtení, ta pointa ztraceného velrybátka se mi líbí. Ta dobrodružství takto ani nejsou dobrodružná, i to, že se ztratila tam je pojato jen, že se jednoho rána probudila a rodina byla pryč. Přitom dle obrázku je ulovili velrybáři. Kdyby kniha nebyla tak překrásně ilustrovaná, dala bych tak jednu - dvě hvězdičky.

Fíčica
21.11.2018 5 z 5

Nádherný příběh i ilustrace.

AjkaHynkova
10.11.2018 5 z 5

Nadherna knizka, dceram se moc libila. Urcite doporucuji.

Lotka
07.11.2018 4 z 5

Dojemný příběh, na jehož konci mi slza ukanula. Spoiler: a kde je maminka a tatínek?!

JessieEx
01.11.2018 4 z 5

Ano, ilustrace jsou opravdu úchvatné a jsou hlavní esencí této knížky. Nicméně, nelíbí se mi, že autor příběhu je na obálce "zapřen" a je tu jen jméno ilustrátora. Copak spisovatel nestojí za zmínku? Já si myslím, že ano, příběh se mi moc líbil. Je psán pro ty nejmenší, takže jeho cílem není vykouzlit dechberoucí zápletku. Přesto se autorovi podařilo navodit krásnou atmosféru korespondující s obrázky a zakomponovat snad na každou stránku nějaké milé poselství.

evickakyticka
29.10.2018 2 z 5

Ilustrace super, ale příběh se mi nelíbil. Nic, co bych chtěla pro děti číst opakovaně. Zlatej Ferda Mravenec:)

dancadragneel
27.10.2018 5 z 5

Za mě velmi krásný a povedený příběh pro děti. Je jednoduchý na pochopení a doprovází ho pěkné ilustrace. Nemluvě o tom, že se děti dozví mnoho informací o hvězdách a životě velryb.

lenkaBajza
20.10.2018 3 z 5

Krátký, ale krásný příběh s mnoha krásnými myšlenkami. Ilustrace snové, nádherné.
I když děj postrádá hlubší zápletku, mohu ho doporučit všem čtenářům. Najdou zde mnoho milých myšlenek k zamyšlení:)

lenkaabooks
12.10.2018 4 z 5

Jen pár stránek a tolik je toho řečeno. Působivé ilustrace jsou jen třešničkou na dortu.

wiix
04.10.2018 4 z 5

Krásny príbeh, krásne ilustrácie, nežné a nenápadné posolstvo pre deti. Každý si v nej niečo nájde.

efka.saf
03.10.2018 4 z 5

Ve všem souhlasím s uživatelkou hana8062. Knížka jako celek je moc povedená. Ilustrace jsou naprosto dokonalé a kouzelné, ale příběh je hodně jednoduchý a tak krátký, že v něm ani nejde rozvinout hlubší zápletku. Samotná myšlenka příběhu je ale poměrně zajímavá a poučná, jen v té krátkosti nevyznívá naplno. Na druhou stranu jsem si všímala řady metafor a jemných a něžných formulací, které příběhu hodně pomohly.
Pro malé děti a jejich rodiče tedy určitě vřele doporučuji, starším dětem už ale příběh stačit nebude. I tak jsem ovšem přesvědčená, že nad ilustracemi potěšeně vzdychneme všichni napříč věkem i pohlavím.

tankista
26.09.2018 3 z 5

Docela ušla

lucie0951
18.09.2018 5 z 5

Dojemný příběh s krásnými ilustracemi pro malé i velké čtenáře

sourozenci velryby pro děti od 4 let

Adrián Macho
slovenská
2018  82%Gerda: Příběh velryby
2019  87%Gerda: Příběh moře a odvahy
2022  86%Stane se zázrak
2021  90%Gerda: Malá veľrybka
2018  0%Gerda - kufrík (kosatka)

Kniha Gerda: Příběh velryby je v