Geneze

Geneze https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436358/bmid_geneze-s5n-436358.jpg 4 86 37

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami. Ale Laurie a její nová rezidentka, chytrá a schopná, ale přímočará doktorka Aria Nicholsová, při dalším ohledávání zjistí něco šokujícího. Když mladá žena umírala, byla v desátém týdnu těhotenství. Zdá se však, že nikdo nemá tušení, kdo by mohl být otcem, a jestli není právě on klíč k tomu, aby pochopili, co se v posledních hodinách Keřina života událo. Zatímco Laurie čelí osobní krizi s manželem, forenzním patologem Jackem Stapletonem, impulzivní Aria se pouští do kontroverzní nové metody, aby v případu pokročila: využívá databáze DNA, aby vystopovala ty, co nechtějí být nalezeni. Spolupracuje s experty na genealogii z New Yorku. Má v plánu vysledovat původ nenarozeného dítěte v naději, že se jí podaří identifikovat záhadného otce. O několik dní později je zavražděna i Kerina nejlepší přítelkyně. Laurie nutně potřebuje odpovědi, protože někdo tam venku očividně nechce, aby vyšla Kerina tajemství najevo… a jak se Aria pomalu blíží pravdě, stávají se s Laurie terčem nemilosrdného vraha…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Genesis , 2019

Vydrýsek
17.05.2021

Z literárního hlediska dávám 3*
Námět z velmi zajímavého prostředí. Je vidět, že se v něm autor pohybuje. Napětí, kterého u čtenáře dosahuje, a které postupně graduje ... 4*

Mathiola8
02.05.2021 4 z 5

Zajímavé, někdy však zdlouhavé a vrah předvídatelný, i když jeho kroky občas ne. Ale četla se dobře.

Rania
18.04.2021 4 z 5

Lepší než předchozí díl Pandemie, to o 100%, ale stejně mi přijdou starší knizky lepší. Taky mne rušilo hodně chyb v textu. Ale příběh zajímavý.

cedos
15.04.2021 5 z 5

Výborná kniha, tuhle jízdu jsem si užila. Byla to má první kniha od pana Cooka a nezklamala. Děj má spád, zápletku, napětí a i když v poslední části už byl znám pachatel, neubralo to na dramatičnosti. K tomuhle autorovi se zcela jistě ještě vrátím.

Madla81
27.03.2021 5 z 5

Knihy od Robina Cooka jsem hltala na střední škole a po opravdu dllouhé době (nechtějte vědět, jak dlouhé :-)), jsem se k nim opět vrátila. A byla jsem moc a moc spokojená. Děj krásně odsýpal a gradoval a napnutá jsem byla jak tanga. Vraha jsem sice natipovala už na straně 300, ale na čtviosti to lékařskému thrilleru neubralo. Robin Cook mi dluží několik nocí, kdy jsem se s bolavýma očima kradla temnou nocí do postele...

radekkaniok
22.03.2021 1 z 5

První román Robina Cooka, který jsem nedočetl a odložil jej po cca dvou třetinách, poté, co se děj po dlouhých desítkách a desítkách stran nikam neposouvá a přešlapuje na místě v neúměrně natahovaném líčení drzého chování mladé patoložky a z toho plynoucích sporů na pracovišti.

DericCaster
17.03.2021 5 z 5

Mě to bavilo. Příbeh se točí se kolem nemocnice a lékařů. Zdánlivě náhodná smrt zdravotní sestřičky a význam soudní patologie v odhalování zločinů. Dovídáme se další střípky ze života Stapletona a Montgomeriové. A celé je to prostě taková Cookovská klasika, která potěší.

AlčaVaca
16.03.2021 3 z 5

Já bohužel nemůžu dát víc než tři hvězdy. Autor má určitě lepší knihy. Něco tam chybělo, naopak myšlenky se hodně opakovali. Ale zajímavý námět knihy chválím.

Horselen
05.03.2021 4 z 5

Tahle kniha má jednu obrovskou vadu - anotaci. Vážně bylo nutné tam psát tohle všechno? Vždyť nám to prozradí děj vlastně až do strany 250. Kniha jich má necelých 400. Takže moje rada: nečtěte si o čem to je.
Oproti dvěma starším dílům, které jsem od Cooka četla, tohle bylo pomalejší, ne tak akční, ani tolik detailni a morbidní.

Stanas513
02.03.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla a opět jsem byla nadšená. Pan Cook mě nezklamal. Do konce jsem byla napnutá a divila jsem se, jak to, že takoví machři forenzní patologie nepostřehli náznaky souvislostí případů. Kniha se mi moc líbila, rozhodně doporučuji k přečtení.

Stanas513
25.02.2021 5 z 5

Sarrah: Knihy z uvedené série mají společné hlavní postavy, ale každý příběh je o něčem jiném. Není problém, abyste si pořídila rovnou tuto knihu. :-)

Sarrah
24.02.2021

Chci se zeptat, je nutné číst knihy z této série popořadě, navazují? Nebo si mohu koupit rovnou dvanáctý díl? Děkuji

IvetaTerezieM
20.02.2021 5 z 5

Super čtivá kniha. I když jsem od poloviny knihy tušila vraha, na napínavosti to nemělo vliv.

pavel9410
30.01.2021 4 z 5

Dej pekne slapal. Precetl jsem v ramci knizni vyzvy. Kdysi jsem Cookovky docela cetl, pak se mne lehce prejedly, ale tahle mela tah na branku a cetla se velice dobre. Dekuji Kosmasu za ebook!

Fulleren
02.01.2021 4 z 5

Cook patrí medzi autorov "masovej" tvorby, ktorá sa ale zatiaľ nepokazila. Nepatrí medzi elitu, ale ja hovorím: top B-klasu. Kniha má dobrý nápad, skvelo sa autor hrá s dejom, postavami a popismi, ktorými príliž neplytvá. Rýchlo sa číta. Je to pre mňa také sviatočné čítanie. Oddych s knihou počas vianoc či iných sviatkov. Mňa rovnako potešilo, že som si našiel hlavné postavy ako v poslednej čítanej knihe (Pandémia) od tohto autora. A zvrat, ktorý vyústil k spoznaniu celého prípadu ma prekvapil skoro pred koncom knihy... Len škoda jednej postavy. Dával som jej isté sympatie :).
Kto má rád Cook-a a lekárske prostredie či už čítal predošlú knihu, určite touto nič nepokazí.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

ilovebook88
02.09.2020 4 z 5

Skvelý autor aj knihu som veľmi rýchlo prečítala. Staršie knihy boli pre mňa viac napínavé ako táto preto som dala 4 hviezdičky.