Genetika

od:


KoupitKoupit eknihu

Nová učebnice genetiky svým obsahem a netradiční koncepcí reflektuje nejmodernější poznatky v tomto oboru, ale zároveň podává co nejucelenější výklad středoškolského učiva. Text předpokládá základní znalost obecné (zejména buněčné) biologie. Učebnice je pojata jako soubor vybraných poznatků, které ilustrují vývoj genetického poznání od samých počátků až do současnosti. Proto je ve většině kapitol zdůrazněn historický aspekt, který přispívá k lepšímu pochopení učiva. Na mnoha místech jsou diskutovány také etické a společenské problémy vyplývající ze stálého růstu genetického poznání a jeho širokého uplatnění v medicíně, zemědělství a biotechnologii. Studenti mají možnost se v základních rysech seznámit se současnými možnostmi genetického poradenství a reprodukční medicíny, jejichž služeb využívá stále více pacientů. Kniha je určena širokému spektru středoškolských studentů od pasivních posluchačů až k vyhraněným zájemcům, kteří by se rádi věnovali genetice i na vysoké škole, popř. ve svém budoucím zaměstnání. Věříme, že si k ní najdou cestu také studenti bakalářských, popř. nástavbových oborů s biologickým, zdravotnickým či ekologickým zaměřením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45064/genetika-45064.jpg 4.820
Žánr:
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno:, Scientia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
quagmire
17.09.2017

Text byl příjemným překvapením. Díky úvahovým pasážím týkajícím se etických nebo legislativních problémů spojených s genetikou a srozumitelně podaným zajímavostem a novinkám z oboru jsem neměl vůbec pocit, že čtu učebnici, spíš bych text místy přirovnal k článkům z populárně-naučného časopisu. Zároveň však uvedené informace odpovídají např. požadavkům v přijímacích testech na lékařské fakulty (aby také ne, když je autor spoluautorem testových otázek na 2. LF UK :)

Při studiu mi pomohla logická struktura textu (dvacet tři krátkých kapitol, grafické oddělení základních poznatků, rozšiřujících informací a zajímavostí), velké množství fotografií a schémat, seznam klíčových pojmů na konci každé kapitoly a v neposlední řadě modelové testové otázky, na kterých si lze ověřit, jestli látce rozumíte.

Kniha tvoří milou výjimku mezi obsahově chudými a myšlenkově oploštělými učebnicemi tvořícími dnešní středoškolský standard.

StrYke
08.01.2017

Stejně jako Biologie člověka od E. Kočárka je i tato učebnice napsána srozumitelně a zábavnou formou. Mohu doporučit jak pro studenty, tak pro pouhé obohacení vědomostí!

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

genetika

Autor a jeho další knihy

Eduard Kočárek

Eduard Kočárek
česká, 1967

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených30x
v Doporučených2x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit5x