Galgad - příběh strážce Země

Galgad - příběh strážce Země

V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu? Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní. Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů. Kniha je první ze série příběhů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243983/galgad-pribeh-strazce-zeme-Sth-243983.jpg 3.536
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, vlastním nákladem
1. vydání originálu:2015
Počet stran:232
Autor obálky:. Ergall
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-260-7899-9

Nikolka001

Velmi silný příběh, který přinutí člověka k tomu, aby přemýšlel nad tím, jak lidé zacházejí se zvířaty, ničí přírodu a vše si přizpůsobují ke svým potřebám.

Peti
20.10.2016

Tuto knihu jsem zařadila do svého "čtenářského deníku" na základě rozhovoru autora v časopise Biorevue. Velice jsem se na ní těšila, dokonce jsem i přemýšlela, že si knihu koupím, abych podpořila dobrou věc. Pak jsem si při zařazování do knih co se chystám číst přečetla komentáře a řekla jsem si, že si knihu raději půjčím v knihovně. No a jsem ráda, že jsem to takto udělala. Neřekla bych, že kniha je úplně špatná, četla jsem ji nahlas synkovi při uspávání (je mu 8 m a je mu jedno co čtu, hlavně že slyší můj hlas). Myšlenka knihy je velice zajímavá, ale dle mého názoru nepropracovaná, děj se odvíjí tak jakoby nekoordinovaně, chybí tomu určitá koncepce, spíše to je více krátkých povídkových dějů. A chování Strážce mě tedy velmi zklamalo, čekala jsem od něj více. Nelituji, že jsem této knize věnovala čas, ale k přečtení bych ji nedoporučila.

pobijecmuch
17.09.2016

Nevím, ale ty zdejší první komentáře ke knize, asi napsali kamarádi autora.
Příběh je hodně slaboučký, který v současné době Labyrintů a Hunger Games, nebude zajímat ani ty dětské čtenáře. Také se přikláním, k názoru, že tento pokus o českou fantasy se prostě vůbec nezdařil.

parxel
29.08.2016

Původně jsme chtěl o Galgadovi napsat moc ošklivý komentář, ale pak jsem si to rozmyslel, protože nemám zapotřebí, plivat tady po ostatních lidech nějaké hnusné komentáře.

Faktem je, že Galgad není moc dobrá kniha. Důvodů je spousta. V knize je kladen velký důraz na děj, ale přitom postrádá pořádný nosný příběh. Postavy jsou až na pár drobných výjimek jedna jako druhá. Některé dialogy na mne občas působily, jako když se spolu baví dva puberťáci atd.

Nicméně uznávám, že napsat knihu dá práci a v případě mladého člověka to určitě stojí za určité uznání, za to ta jedna hvězda. Na druhou stranu hypovat tuhle knihu kecama o tom, že se neveze na žádném z provařených vln žánru a do světa fantasy může vlít čerstvou krev, to je marketingový hnus, protože ta kniha prostě taková není. Navíc se tím autor dopouští toho co sám odmítá. Je tendenční a provařený.

LordSnape
03.07.2016

Tomáš Crlík, píšící pod pseudonymem Ergall, nepochopil dvě věci. Tou první je fakt, že jsme databáze! a ta má sbírat a uchovávat informace o knihách a jejích autorech, a proto nechápu, proč mi neustále maří mé snahy, aby zde byl jako autor uveden pod jménem, když jsem mu tak pracně založil pseudonym, pod kterým je kniha autorsky uvedená. Ale na vině je také moderátor, který změnu zpět vždy odsouhlasí.,..

Druhou věcí je smutná epizoda o tom, že když uvedu na titulku knihy, že se jedná o příběh a když se čtenář začte, zjistí, že tam vlastně žádný není, cítí se podveden. Pak mě rozesmály promo kecy typu, že se jedná o novou a neokoukanou fantasy v rámci české scény. Tomu se musím smát. Na Galgadovi není nic originálního a už vůbec nic novátorského. Měli jsme to tu stokrát. Chápu, že se pan autor snaží být za každou cenu mimo hlavní proud, ale psaní fantasy je o vyprávění příběhů. Trochu mi to připomínalo Vlčici od Žemličky, nicméně ten se tak prostě neomezuje jen na svět, ve kterým se hlavní postavy pohybují. Tady se Galgad probudí a pobíhá od jednoho k druhému a zjišťuje, že lidi jsou zmetci a přírodu jen využívaj. Pointa? Jakákoliv prosím! Žádná...

Abych jen nehanil, tak napsáno je to skutečně hezky a je vidět, že Ergall má skutečně hezky intimní vztah k přírodě, ale co s formou, které schází obsah? Nedočetl jsem a věřím, že jsem o nic nepřišel. Ty megapochvalné komenty od děcek, přátel a známých knihu nikam nevytáhnou i když se hezky snaží.

Domča
09.02.2016

Zvukomalebný styl psaní v kombinaci s povedeným vykreslením přírody a jejího řádu, nelichotivý pohled na lidský druh a strážce Galgad, který se probouzí do zmatku. To nám předkládá Ergall, autor knihy, jenž pozvolna odkrývá změny, které se během strážcova spánku udály, nabízí podněty k zamyšlení a graduje děj až do okamžiku skvěle popsané bitvy, kterou příběh vrcholí.

Bediczek
05.01.2016

A co konktetne na tom bylo tak nove? Citil jsem z toho velkou inspiraci Tolkienem (chodici stromy, menavec, boj dobra se zlem, environmentalni agitka), je to zabavna knizka, ale prevrat se nekona

Aniday
28.12.2015

přeji si, aby byl Galgad skutečný...

ElisR1
29.08.2015

Zajímavá, originální kniha, která stojí za přečtení.

BigZenra
24.08.2015

Výborná kniha, kterou mohu s jistotou doporučit. Po jejím zakoupení na internetu jsem čekal tři dny než přišla a celé ty tři dny jsem se na Galgada velmi těšil, ale zároveň jsem měl strach, jestli splní mé očekávání skvělé četby. Přečtení druhé nebo třetí kapitolky mě utvrdilo v tom, že obavy byly zbytečné. Těch 228 stránek jsem zhltl jedním dechem a už se těším na další příběhy Ergallem slíbené.

acupoflucy
21.07.2015

Krásné čtení. Můžete se těšit na recenzi. :)

Rinoa18
09.07.2015

Kniha, která stojí za přečtení!

DariDerek
09.07.2015

recenze v záložkách, tahle kniha Vás určitě překvapí :)

příroda vlci zvířata lidé a země

Autor knihy

Tomáš Crlík