Galgad - příběh strážce Země přehled

Galgad - příběh strážce Země https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243983/bmid_galgad-pribeh-strazce-zeme-Sth-243983.jpg 4 60 60

V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu? Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní. Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů. Kniha je první ze série příběhů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Galgad - příběh strážce Země. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
24.08.2022 1 z 5

Táááák kráááásnej námět a tááák zhudlařenej! Jak já se na knížku těšila - stromový ochránce světa! Autorův styl je ovšem ještě tak dřevný a nevypsaný, že to vypadalo, jako bych to napsala já... Celou dobu se mi vtírala na mysl korespondence, ve které Stroupežnický vyčítá Cimrmanovi "chatrný děj a mátožnost postav"... O spoustě nelogičností nemluvě. Jako prvotina to ujde, obdivuju všechny, kdo vyjdou se svou spisovatelskou kůží na trh, ale zatím to víc jak za jednu nebylo, bohužel...

P.S.: Zpětně si čtu svůj komentář a vypadá to, že chci knížku hrozně strhat, ale v podstatě ne. Autorovi hrozně fandím a asi chápu, co chtěl vyjádřit, a cítím to stejně jako on, protože kdybych nebyla Růža Chaloupková, tak bych chtěla být entka ;-)

whack
08.03.2021 5 z 5

Krásne a pokorne napísaný príbeh o lesoch, jeho obyvateľoch, silách Prírody, vplyve dvojnožcov, s magicky silnou environmentálnou pointou. Doslova ma vtiahlo do diania. Perfektné vykreslenie charakterov jednotlivých postáv a vzájomných vzťahov, popisy krajiny a rozličnosť národov, to všetko umocnilo atmosféru zvratov a prostredia, zaručilo, že som takmer cítil vôňu lesa, hájov, strání a jej bytostí, a užíval si, keď strážca Matky Zeme šliapal po križiakoch – przniteľoch hodnôt a Prírody. Kniha Galgad jasne predčí bežným fantasy príbehom bez myšlienky. Nastal čas prebudiť strážcov!

Arbajan
24.11.2020 4 z 5

Takové standardní fantasy (hlavní hrdina se vydává proti zlému protivníkovi a potkává sympatické spojence), jež se ale odehrává ve skvělém světě Strážců země, který autor vymyslel. A právě problematika rovnováhy a přirozeného řádu světa mě tak oslovila a rezonovala s mým přesvědčením. Doporučuji všem, kteří mají rádi divokou přírodu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Galgad - příběh strážce Země v seznamech

v dalších seznamech3x

prvotina kouzla příroda zvířata, fauna lesy fantasy pro děti vlci dobrodružství lidé a země mluvící zvířata

Ergall (p)
česká, 1984