Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383269/bmid_nocni-ptak-aYn-383269.jpg 4 987 987

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Night Bird , 2017

mikika
11.06.2018 4 z 5

celkem dobrý, ale těch zvratů už bylo trochu moc. myslíte si, že už je konec, a pak najednou šok! tohle je jinak! tamto je taky úplně jinak! a navíc jste úplně vedle v tomhletom! připadala jsem si pak jak úplnej trouba...

Tulicek404
08.06.2018 3 z 5

Čekala jsem od knihy více, dlouho jsem se nemohla začíst, až tak v druhé půlce knížky začal být děj zajímavý. Jinak trochu nereálný příběh, ale zase trochu něco jiného :-)

alibaba72
08.06.2018 3 z 5

Ach jo. Jak já se těšil... Pro mě průměr. Nic moc se neděje, vůbec jsem nebyl napnutý, nebál jsem se a přitom to téma je mimořádně zajímavé. A upřímně, to rozuzlení? Já tomu tak nějak nevěřil, že by to bylo možné. No prostě průměr.

PaniJani
07.06.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Upoutala mě vlastně už skoro od první stránky. Je napsána hezky, čtivě. Jen ten konec mi připadal takový obyčejný, žádné velké wau, v hlavě jsem měla trošku jiný tip na konec. Za přečtení ale rozhodně stojí a jelikož je tohle první díl série, určitě půjdu i do další knihy :-)

Jittush
06.06.2018 5 z 5

Po dlouhé době opět dobrý příběh. Mám ráda psychologii a v tomhle byla jako bonus hypnóza. Pro mě dobrá kniha, přečteno za necelých 24 hodin. Detektiv mi nevadil, nebyl zase tak důležitá postava :)

veronika5879
05.06.2018 2 z 5

Zajímavý nápad, čtivé, ale nic výjimečného. Za mě spíš průměr. Chyběla mi akce, hlavní hrdina, ač policista, vlastně nic nevypátral, všechno za něj vyřešila psycholožka, která je nemastná, neslaná a která mi nebyla vůbec sympatická. Celkově mi policie v této detektivce přišla až neuvěřitelně neschopná až primitivní. Nejvíc jsem si oblíbila Lucy a Shacka. Líbil by se mi pár Lucy a Frost. Vraha jsem tipovala od začátku úplně jinak, takže plus za to, že mě autor překvapil, nicméně mi konec a rozuzlení přišlo vlažné, nijaké a už vůbec ne šokující a překvapivé. Až jsem měla pocit, že si autor na poslední chvíli rozmyslel koho odhalí jako vraha. Čekala jsem od této knihy víc, než jen hezkou obálku.

mulder
03.06.2018 4 z 5

První polovina knihy mě bavila více než druhá, tam už jsem se začal trochu trápit až mi to bylo líto. Něco se mi na knize hodně líbilo, něco mi dost vadilo, zatím to neumím pojmenovat, asi to chce čas.

pettrass
29.05.2018 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit a co bych o ní chtěla napsat. Čím déle nad tím přemýšlím, tím víc jsem rozpolcená. Na jedné straně se mi kniha líbila, byla čtivá a pro mě zajímavá. Na straně druhé příběhu něco chybělo - hlavně závěrečné rozuzlení mě docela zklamalo, čekala jsem něco víc šokujícího, originálnějšího (nechci psát více, ať nespoileruju :-)), ale to já čekám vždy :-). Jsem náročná.
Téma manipulace s lidskými vzpomínkami, jejich smazání a pak nahrazení vzpomínkami lepšími mělo velký potenciál, který se podle mě v knize dal využít lépe. Od začátku bylo jasné, že celý příběh se bude točit kolem toho, jak snadné jde takovou manipulaci s lidskou myslí využít a zneužít. Ústřední dvojice byla zajímavá a jejich vztah a interakce úplně jiné než jsem očekávala, ale byla jsem za to ráda. Celkově se mi příběh líbil, vyděsil mě a znovu oživil to, čeho se já bojím nejvíce - že někdo bude manipulovat s mou myslí.

milunka21
27.05.2018 5 z 5

Moje první kniha od autora a je skvělá. Těším se na pokračování. A ta historka s kocourem bombová. :-D

alzbeta4340
25.05.2018 3 z 5

Není úplně běžné, aby se autorovi podařilo stvořit tak sympatického detektiva jako je Frost Easton. Právě proto je mi až líto, že mě kniha víc nechytla. Zápletka se ztrátou paměti a změnami vzpomínek mě prostě nebavila tak, abych si Nočního ptáka dobře užila. Myslím, že na knihu budou hodně různé čtenářské názory.

Hella
23.05.2018 2 z 5

Za sebe nedoporučuji - zdlouhavé, šíleně nesympatická postava psycholožky (co je to za odbornici slepici, když tak bezmezně podlehne kouzlu psychopata?), způsob provedení oněch "sebevražd" mi taky nepřijde zrovna věrohodný.... prostě jen tak tak dočteno.

TracyB
20.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, taková průměrná jednohubka. Pod kůži se mi však nedostala.

astra3
19.05.2018 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře. Místy mi přišla zdlouhavá. Už jsem četla lepší.

shimice
15.05.2018 5 z 5

Super čtivý, začala jsem a nešla spát, dokud jsem nedočetla.

Ewik
14.05.2018 4 z 5

"Jaká je Vaše nejhorší vzpomínka?"

Noční pták je napínavá a sugestivní detektivka, která pěkně zamotá hlavu nejen sympatickému detektivu Frostovi, ale i psychiatričce Frankie Steinové.
Chytře dávkované napětí střídají poklidné chvilky, které navodí pocit jistoty a bezpečí jen proto, aby se Noční pták opět mohl zlověstně vplížit do nevinných životů a dokázat, že je vždy připraven a o krok napřed.
Téma paměťové rekonstrukce v kombinaci se sugescí, zásadní téma knihy, je velmi zajímavý a nebezpečný nápad, ze kterého mě mrazí. Přidejte k tomu pomstychtivého geniálního psychopata a víte, že problém je na obzoru.
Působivá, čtivá detektivka (nijak strašidelná) udržující si své vlastní proměnlivé tempo. Knihu jsem si užila (číst ji lze i v noci) a už se těším na další Frostův případ.

pswat
07.05.2018 4 z 5

Skvele napsane a napinave az do konce. Parkrat se i usmejete

Michaela91
04.05.2018 4 z 5

Já jsem spokojená :) tohle je knížka přesně pro mě. Napínavá, čtivá prostě skvělá. Jsem zvědavá na další díl.

baida
01.05.2018 5 z 5

super psycholigický román, těším se na další díl

Didi15
30.04.2018 5 z 5

Za mě teda paráda:) Frost nenudí , Schack je bezvadný . Téma skvělé. Nemám co vytknout, těším se na další díl.

tulip131
26.04.2018 3 z 5

Prvních 200 stran to byl zpomalený film, bla bla první sebevražda, bla bla druhá sebevražda, bla bla třetí sebevražda. Zbylých 150 stran už mělo tah na branku, přečetla jsem je na jeden zátah. Kniha jako celek nebyla špatná, ale už si ji znovu nepřečtu. Kdo se chce bát, tak tahke kniha mu to nedopřeje.