Nechtění

Nechtění https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186632/bmid_nechteni-1GH-186632.jpg 4 651 651

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Askungar , 2010

Mesič
12.05.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá, ale předvídatelná. V půlce jsem to prokoukla a těch pár detailů, co pak autorka poodhalila to moc nevytrhlo. 4* si ale zaslouží

martiline
21.04.2016 5 z 5

Napínavé. Hnala jsem se číst a číst a číst ... abych už věděla KDO ...

lenkavildomcova
14.03.2016 5 z 5

Opět skvělá...napínavá...morbidní...

PetK
13.03.2016 5 z 5

Jako matce malé holčičky mi dělalo místy problém to číst. Ale jinak velmi kvalitní počtení.

vnimat_Krasu
07.03.2016 3 z 5

Možná měknu, ale nevadilo mi to. Jako jasně. Severští autoři už si zvykli tak moc přehánět, pošťuchovat se, kdo předvede odpornější zločin, že už mě ani pár skalpovaných holčiček nedokáže vyvést z míry. Ohlssonová navíc střídá popisný styl vyšetřování s košatým vysvětlováním osobních vztahů, až to začne ke konci lézt regulérně na nervy. Přesto Nechtění odsýpají, mají v sobě příjemný feeling dobrého televizního seriálu a jde rozhodně o tu stravitelnější část švédské knihotéky. Míle před Keplerem, na dosah Nesba.

M.S.
07.02.2016 4 z 5

Severské krimi, jakožto mého nejoblíbenějšího žánru, už jsem přečetla spousty. Tohle nebylo špatné, ale chyběla mi tam taková ta brutalita, o které všichni mluví. Přitom způsob vražd tady byl v podstatě milosrdný, bezbolestný. Je vidět, že autorem je žena. ;) Celou sérii mám doma a rozhodně nelituji, ovšem něco tomu vážně chybělo - jako když naservírujete místo hezky propečeného steaku jen syrový flák masa, a ať si s tím každý udělá, co chce.

marca_m
07.02.2016 4 z 5

V Kristině Ohlsson jsem objevila další skvělou autorku severské krimi a moc se těším na další knihy série. Hvězdu dolů dávám za to, že identitu pachatele v podstatě nebylo možné během čtení odhalit (např. z provázanosti s postavami a dějem...).

bivkova
26.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přehledné seznámení s jednotlivými postavami a příběh taky pěkně plyne. Možná jsme už moc zmlsaní Nesboem, Olsenem apod. a chceme víc kliček a šmodrchanců. Právě proto se mi tahle knížka líbí, není nijak extra komplikovaná, ale i tak je čtivá...

davas
11.12.2015 5 z 5

Velmi dobrý příběh ,který jako první od této autorky udělal na mne velký dojem. Promyšlený příběh vás bude udržovat v očekávání jak to dopadne...za mně určitě 5 hvězd .Konec byl trošku jiný než člověk očekává ,ale i v tom je krása tohoto příběhu...i když já bych mu ze svého hlediska jednu kulku do mozku asi zavrtal ...no nic ...těším se na další knihy autorky

millinek
12.11.2015

Jako všechny dosud čtené knihy od této autorky kniha ,,nezklamala" Největší problém jsem měla u druhé knihy ,,Sedmikrásky" . Možná už trochu více prekombinovane, i tak se tesim na další☺

Bar16
06.10.2015 4 z 5

Dobrá knížka. Ze začátku jsem si zvykala na autorčin styl, ale poté jsem se dobře začetla. Jediné co mi vadilo, byly ty jmenné jazykolamy - já ty severské jména prostě nikdy nepřečtu :-)

konicekbily
23.09.2015 2 z 5

Pomalu se rozvíjející děj, zbytečně rozsáhlý popis postav a rychlé rozuzlení. Jednoduchá nenápaditá detektivka. Možná to ani není detektivka.Někdy to připomíná Rosamunde Pilcher nebo Steel - tolik je tam červeno-knižních odboček. Původní podezřelý je pouze odchycen někde na letišti, není překontrolováno alibi, jenom "dedukcí" je zbaven podezření a "dedukcí" je rychle odhalen skutečný viník

Pavlnka
30.08.2015 5 z 5

Strhující děj, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, ale konec mi přišel takový málo rozvinutý a odfláknutý. Autorka ale nezklamala a těším se na tu poslední, kterou jsem od ní ještě nečetla :-D.

tereza9522
27.07.2015 4 z 5

zajímavě napsaná kniha, dobře se četla. jen mi nevyhovuje že se střídají části o vyšetřovatelích a části o vrahovi

Vilas1979
18.06.2015 2 z 5

Kristina Ohlsson, dočetl jsem se o ní, že to je Nesbo v sukních. Nu, pokud to znamená, že její prvotina je podobně slabá jako Nesbův Netopýr a pak už jde kvalita jen nahoru, pak se máme na co těšit. Jenže zatímco Netopýr, všobecně považovaný za nejslabší ze série s Harry Holem, je solidní, lehce nadprůměrná severská krimi, prvotina Ohlssonové je hodně špatná, skoro tak špatná jako první Mankell nebo Seghers. Hlavní postavy vyšetřovatelů mi byly od počátku nesympatické, připadaly mi nudné, nezajímavé, ploché, ačkoliv nás autorka poctivě až srdceryvně seznámila s jejich minulostí. Vyšetřovací tým vede Alex Recht, údajně zkušený kriminalista dopouštějící se však chyb jako naprostý amatér, když zarputile ignoruje Fredriku, civilní výpomoc, která jako jediná alespoň trochu používá mozek. Trio dotváří sexistický a sebelítostivý nevěrník Peder. Přílliš mi nesedl ani způsob vypravování, rozhodně bych neřekl, že má kniha spád, autorčina záliba převyprávět vše, co se stalo mi zakrátko lezla krkem. Například se dozvíme, že jeden z detektivů jede vyslechnout příbuzné oběti, střih, detektiv míří zpět na stanici a autorka nám převypráví jak probíhal výslech. Žádné vtažení do děje, nic takového. Detektivové většinu knihy postrádali jakoukoliv invenci, oni případ neřeší, s vyjímkou Fredriky nepřemýšlí, respektive přemýšlí, ale nic je nenapadá, oni jen čekají, co řekne laborka, zda jim nepomůže veřejnost či deus ex machina v podobě experta na profily zločinců od FBI, který je náhodou ve městě. Copak nemají svého Stala Auneho? Autorka se v poděkování pyšní prací u policie, ale vůbec to není znát. Nu, možná, že typická práce u policie je skutečně nudná jako tato kniha a já jsem trošku zmlsaný lehce přehnanými holeovkami či keplerovkami. A ten závěr? Dvacet stránek před koncem najednou odhalení, stejně jako u Vrahů bez tváře od Mankella, postava, která se v celé knize vůbec neobjevila, vlastně ji vůbec neznáme. Aha, tak tenhle to byl, to by mně tedy vůbec nenapadlo! Jak by taky mohlo. Špatná detektivka, čtenář si přeci musí lámat hlavu společně s detektivy, přemýšlet nad okruhem podezřelých, ale tady nic takového není, detektivové prostě od začátku do konce tápou, Ohlssonová se to snaží ještě nakonci narychlo napravit, že by to mohl být někdo, koho známe, ale překvapení se nekoná, Nelly si může oddechnout a nám všem spadl kámen ze srdce. Závěrem musím zmínit, že tolik ubrečených detektivů, svědků a dalších postav, to se jen tak nevidí, autorka asi musela být ve zvlášním rozpoložení když to psala. Dvě hvězdičky a víc ani ťuk, je mi líto a doufám, že v dalších dílech se Nesbo v sukních trošku pochlapí.

1.ještěrka
18.06.2015 5 z 5

Já při četbě téhle skvělé detektivky byla nadšená. Četla jsem naprosto všude, kde to jen trochu bylo možné. Jdu si zarezervovat další díl a musím pochválit tento web, že díky němu mám poznat jak jdou knihy chronologicky po sobě. Takže Sedmikrásky mi možná zpříjemní léto. Těším se.

Iva B.
31.05.2015 5 z 5

Přečetla jsem to za jeden víkend. Stojí za přečtení, doporučuji!! Určitě vyhledám i další autorčiny knížky.

Alilka
21.04.2015 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem.

Luca287
19.04.2015 4 z 5

Líbilo se mi to... mělo to spád...vše co kniha má mít... jdu na další... :-)))

Modrásek16
05.04.2015 5 z 5

Moc hezká detektivka. Kniha se dobře četla. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.