Nechtění

Nechtění https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186632/bmid_nechteni-1GH-186632.jpg 4 650 157

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Askungar , 2010

alzbeta4963
20.11.2018 3 z 5

Knížka se velmi dobře a rychle četla. Ale několik věcí tam bylo trošku nelogických. Závěr byl dost čitelný dopředu, nic překvapivého. To mě trošku zklamalo... Ale určitě si přečtu další knížky.

bigben
12.09.2018 4 z 5

Autorka mě nezklamala, děj má spád a sympatickou dvojici vyšetřovatelů.

SilvieSisinka
01.09.2018 5 z 5

Velmi napinavy pribeh ;-) Tahle spisovatelka me dostala,tesim se na dalsi knihu :-)

111moni
11.08.2018 3 z 5

Zajímavý přībėh,trochu roztahaný a místy,jakoby chybėly kousky,nicméně čte se velmi dobře, má to děj,i když zåpletka je tak nějak velmi zkonstruovaná.

oplice8829
11.08.2018 odpad!

Nemůžu si pomoci, ale přijde mne, že totožný motiv vraha už jsem někde četla a to taky v nějaké severské detektivce.
Takže už v první třetině mně bylo všechno jasné- motiv, námět i vrah.
Knihu jsem dočetla, protože jsem čekala nějaké nějaký zvrat, ale nic se tak nestalo Takže trošku zklamání.
Dávám tři hvězdičky
***

sinead-jana7029
01.08.2018

skvela, takova svedska michaela klevisova *****

Radek99
30.07.2018 3 z 5

Všechno se jednou přejí, dokonce i severská detektivka...a mně se to stalo právě v případě prvotiny Kristiny Ohlssonové...příběh mi přijde tuctový, neoriginální, hlavní ženská postava vyšetřovatelka Fredrika nesympatická, mimo to, že jsem nepochopil, co tam jako civilistka vlastně dělá a tahle švédská praxe mi přijde značně absurdní, mě iritovalo její pokrytectví, kdy odsuzuje kolegu Pedera za mimomanželský poměr a sama přitom 10 let udržuje poměr se ženatým mužem, vlastně jsem měl pocit, že celá tahle kniha byla napsána se záměrem obhájit pozici žen u policie a tak nějak mi z toho všude trčel ten genderový motiv...možná autorce křivdím, každopádně mi mohla alespoň coby čtenáři dopřát pocit odhalení vraha, i o ten mne obrala... Objektivně tahle kniha není žádná katastrofa, každopádně se nemohu zbavit pocitu, že tohle všechno už bylo napsáno někde jinde a podstatně lépe...

Fillipa
18.07.2018 2 z 5

Možná to bylo poslechem (interpret Michal Gulyáš mi nesedl), možná stylem - slova nebyla hladce navlečena na niti příběhu, mezi nimi bylo nespočet uzlíků, četba drhla. Nedokážu dát víc než 2*, ale autorce dám šanci v dalším příběhu Sedmikrásky.

Abnička
18.07.2018 5 z 5

Hned nazačátek si troufám říct, že Kristina Ohlssonová by se v dnešní době mohla považovat za královnu detektiek.. Protože tahle kniha, ta mě dostala do kolen. Skvělý námět pro detektivku s originální zápletkou a samozdřejmě vyborou prací detektivů. Samy postavy jsou neobvyklé, ucelené. Je velmi pěkné jak autorka do detektivky zakomponovala i jejich osobní život. A zvlášť je tam jedna osoba, kterou si musíte oblíbit. Mluvím o Fredrice Bergmanové, která nejenže je schopná detektivka ale i příjemná osoba s kterou děj ubíhá naprosto sám.

“Nechtění” je druhá knížka od Ohlssonové, kterou jsem četla a musím říct, že mě opravdu příjemně pekvapila. Kristina Ohlssonová by se měla ve vašem zájmu určitě zařadit do vaší četby.

martousek
18.04.2018 5 z 5

Moje první knižní setkání s Kristinou a hned dávám pět hvězd a budu určitě pokračovat ve čtení, za mě jen trochu zklamání s odhalením vraha, kterého sám čtenář nemůže "dopadnout", jsem zvyklá v knize pátrat a sama si přijít na to, kdo je ten největší padouch.

VerčaFF
12.04.2018 4 z 5

Další z řady severských detektivek, které jsou tak trochu pořád dokola. Nicméně nepříliš zajímavý a originální příběh vyvažuje slušné tempo, rozumné chování postav a realistické dialogy. Konec trochu odbytý, ale celkové mě kniha bavila a čtení jsem si užila

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Perfektní kniha, skvěle napsaná!

edith79
08.02.2018 3 z 5

Zajímavé čtení, kdy motiv a jednání pachatele pozornému čtenáři dojde zhruba po polovině knihy. Námět není nikterak originální, ale kniha je napsaná svižně a to je její velké plus. O napětí také není nouze. Bohužel je to další kniha s pro mě odfláknutým koncem a to ji nějakou tu hvězdičku stálo.

esfinge
04.02.2018 4 z 5

Ze zacatku jsem se nemohla zacist, ale vydrzela jsem a nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Motiv vraha me napadl take driv nez vysetrovatele.

pipa36
25.01.2018 3 z 5

Bylo znát, že je to spisovatelčina prvotina - ale dobrý a dobře rozpracovaný nápad.
Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila, ale pro pochopení kontextu celé série je dobré si ji přečíst. Za mě 3 srdnatě obhájené hvězdy.

mone
04.10.2017 1 z 5

Myslím, že napsat dobrý thriller je hodně velký oříšek a tady ta pověstná chemie mezi prvotinou a thrillerem úplně nezafungovala. Prostě to necinklo. Naivní, předvídatelné, nudné. Sorry jako. Tohle ne.

LuckaH2
23.08.2017 3 z 5

Cetlo se to dobre, i kdyz namet mi nepripada moc originalni (jak se podepisuje detstvi na lidech,unos deti, tyrana zena),mam pocit, ze o tom ctu porad. Velke plus byl soukromy zivot hrdinu. Motiv jsem take vedela dele nez policie. Za me dobre,ale proste prumer. Urcite si ale dalsi knihy autorky prectu.

Danago
16.08.2017 5 z 5

Tak tato knížka mě chytla od začátku a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout . Jako první díl série nové autorky severských detektivek se předvedla přímo parádně. Příběh má nové , hodně zajímavé a neotřelé téma. Velice dobře napsané, napínavé od začátku až do konce, v knížce nejsou žádná hluchá místa, což já velmi oceňuji. Knížku určitě doporučuji a rozhodně si přečtu další díly této série.

sheylka
15.08.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, při cestování autobusem "fun&relax". Nechtělo se mi dívat na žádný film a v nabídce byly 4 audioknihy - tahle mě upoutala názvem. Očekávání nebylo velké, o to více jsem byla překvapená, jak mě příběh zaujal. Po výstupu z autobusu jsem okamžitě začala po knize pátrat a s radostí ji dočetla. Dávám 4 hvězdičky - za mě ten konec mohl být malinko "dotaženější".

maličkán
15.08.2017 5 z 5

Byla jsem z knihy úplně nadšená, zase jsem objevila novou autorku, která mi perfektně sedne. Ani chvilku jsem se nenudila, moc dobře se četlo. Ani se mi nechce věřit, že je to autorčina prvotina. Hned budu shánět další její knihy.