Kolotoč strachu

Kolotoč strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238954/bmid_kolotoc-strachu-93c-238954.jpg 4 193 73

František Langmaier série

Jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera mladá dívka Kristýna. Kristýna není jen obyčejná pacientka. Její příběh lékaře uchvacuje a motivuje ho k tomu, aby si vyřešil i své vztahy. Dívka byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostává se do dětského domova, kde se spřátelí s vychovatelkou, která se stává její druhou mámou. Přítel, kvůli kterému se rozhodne opustit zázemí dětského domova, dívku rovněž týrá. Tím se hlavní hrdinka dostává do stejného kolotoče, který zažila ve svém dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha byla inspirována skutečnými událostmi.... celý text

Slamenka30
01.06.2016 5 z 5

Autora knihy znám osobně, učil mě na SŠ. Nejen, že to byl výborný učitel, ale také je to báječný člověk a jak se ukázalo jeho prvotinou i nadaný spisovatel. Tato témata se vždy budou číst těžce, ale nač utíkat od reality. Děje se to dnes a denně. Řekla bych, že je to takový odkaz, těm, které si tím prošly a vzkaz pro ty, které si tím procházejí.. Dávám 5* ne proto, že jej znám, ale proto, že ať je to jakkoliv těžké téma, knihu jsem jedním dechem přečetla za jediný den. Skvěle, čtivě napsaná a to už se mi dlouho u českého spisovatele nestalo. Jen tak dál ;)

helča5
08.05.2016 5 z 5

Kniha se dobře četla,ale ty hrůzy,co musela hlavní hrdinka zažít,hlavně,že nakonec našla svou cestu.

petr.podlesny
08.05.2016 5 z 5

Kolotoč strachu se mi velmi líbil, nechápu, proč se lidi k sobě dokáží takto chovat. Těším se, až si přečtu Návrat z pekla. Petr

kami16
05.05.2016 odpad!

Kniha se mi moc nelíbila a to zejména z toho důvodu, že to není šálek mé kávy. Preferuji trochu jiné žánry a tato kniha pro mě byla docela stresující. Číst o dívce, která si prošla domácím násilím a poté jí týral přítel.... no zkrátka mě neoslovila a podruhé už jí opravdu číst nebudu, ale je to jen můj názor :)

kristyna4614
16.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za den. Musela jsem pak pořad přemýšlet... Přemýšlet nad tím, jak jsou lidé zlí a čeho jsou schopni, co dokáže udělat žárlivost a závislost.

jaroslavch
08.01.2016 5 z 5

Mně se knížka líbila. Četla se sama, přirovnání mi naopak vyhovovala, naopak docela mi tento styl pasuje. Přečteno za dva večery. Těším se na novou knížku. Jarek

navi11
07.01.2016 2 z 5

Moc jsem se na knihu těšila i proto, že autora tak trochu znám. Navíc příběh napůl psaný ich - formou, domácí násilí, skutečná událost - rovná se koktejlu, který u mě mívá 100% úspěch. Bohužel jsem knihu po 30 stranách musela odložit. Takových slovních klišé, která bijí do očí jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ve stylu Saturninovského - vystrčila bojovně bradu vpřed :-) apod. V každé druhé větě nějaké přirovnání. Jinak mohl být příběh opravdu zajímavý. Škoda

andulicka
31.12.2015

wau....za dvě hodinky zhltnuto.....

spinsterka
03.11.2015 5 z 5

Super pribeh, kniha je napsana ctive a poutave. Pribeh muze pomoci obetem domaciho nasili sebrat odvahu a zmenit svuj osud. Tesim se na dalsi dilo pana Vavrika.

Karel67
13.10.2015 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Vychází ze skutečnosti, a tím se stává drsným, místy až šokujícím, ale právě proto pro dnešní dobu tak potřebným mementem.

zuza.floderova
10.10.2015 5 z 5

Jedna noc na přečtení bohatě stačila, ale přemýšlet o tom budu zřejmě ještě dlouho...

ciniminisek
20.07.2015 5 z 5

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.

jasmína
01.07.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha ze skutečného děsivého příběhu.

Kdysi bych asi vůbec Kristýnu nechápala, ale vzhledem k tomu, že jsem kdysi neměla daleko k tomu vrátit se k někomu, kdo mi sice fyzicky neublížil, ale vyhrožoval mi přímo v akci "nůž na krku" zabitím, a já myslela, že jsem jen ve zlém snu, ze kterého se probudím, ale ne, nebyla jsem ve zlém snu, a ještě po této události jsem s ním skoro půk roku byla, takže věřte, že se dokážu vcítit aspoň trošku do těchto žen, a moc jim přeju prokouknout ty "nemocné muže", protože žádná žena si tohle nezaslouží.

Knihu jen a jen doporučuju všem ženám !! A nejen jim, autor napsal knihu opravdu velmi poutavě, dnes jsem začala a večer dočetla, a těším se na jeho další knihu, a moc mu přeju štěstí, které si podle mě už také zaslouží !!