Frantina

Frantina https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47103/frantina-47103.jpg 4 140 27

Jeden z nejznámějších románů autorky. Vesnický román o hrdince, která ve jménu cti a spravedlnosti obětuje život svého milého ve chvíli, kdy zjistí, že se stal vůdcem loupeživé bandy.

Ninie
14.11.2014 4 z 5

Narozdíl od Kříže u potoka, kterým jsem se musela prolouskat, aby mi trochu ulpěl v hlavě, takhle kniha mš hned vhodila do děje. Je to velice čtivé, každý by chtěl poznat příběh ptáčníkovy dcery. Moc se mi to líbilo, ale tuhle knihu spíše náročnějším čtenářům, kterí mají rádi staré knihy.

janacheca
23.09.2013 2 z 5

Zápletka knihy se mi líbila, způsob napsání už o něco méně. Postavy jsou popsány tak nějak *po lopatě*, aby každý pochopil, co autorka myslí. Děj se dá předvídat (např. neustále zmiňovaní *lesňáci* se opravdu *nečekaně* objeví v druhé části knihy). Jazyk knihy je poplatný době napsání a komu se líbí čeština 19. století, bude si v tomto ohledu libovat od první stránky.

-Astarte-
29.07.2013 4 z 5

Kniha mě již před lety oslovila, také i pro vykreslení tehdejšího postavení žen a soudobou společnost.

mončičáček
10.10.2012 3 z 5

Příběh téměř detektivního rázu, kterému chybí detektivní rozuzlení...Vražda zůstane nepotrestána (i když největším trestem pro vraha je nutnost žít s vlastním svědomím) a vražedkyně je dokonce dávána v závěru knihy za vzor: "To byla nějaká ženská takhle Frantina!" Záleží na každém čtenáři, jak se tim vyrovná...

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Strhující děj dokázala Světlá napsat tak, že mě to nutilo číst dál. Velmi zajímavá je pointa knihy, kdy žena (Frantina), která bezmezně miluje jednoho muže, jej dokáže zabít pro blaho ostatních lidí, i když ona sama bude trpět. Další dílko z povinné četby, které se dá číst a je dokonce docela čtivé.

Hrefna
07.02.2012 4 z 5

Milá kniha, hezky vykreslené postavy, ale hlavně krajina. Řeč, kterou je tato kniha psaná se mi na pár dní vryla pod kůži, druhý den jsem podobným stylem psala pracovní emaily :) nejvíce se mi ale asi líbilo to, že zde zdravý selský rozum vítězí nad dogmatickou vírou...

Alix
30.11.-0001 2 z 5

Tady žena obětuje svou lásku pro dobro svých bližních.