Smrtící investice

Smrtící investice https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60739/bmid_smrtici-investice-3VM-60739.jpg 3 20 4

Jako pavouk v síti číhá starý Johansen noc co noc za oknem svého bytu a dychtivě sleduje bouřlivý milostný život mladé Reidun Rosendalové. A pak je tato mladá žena brutálně zavražděna. Při vyšetřování zločinu se kriminalisté Froelich a Gunnarstranda setkávají se špínou nejen v bytě starého chlípníka. I za luxusní fasádou počítačové firmy, ve které Reidun pracovala, a profesionální maskou jejích bývalých kolegů se skrývá žumpa plná korupce, zrady a žárlivosti. Než případ dospěje k dramatickému finále a překvapivému rozuzlení, zahynou vrahovou rukou ještě další oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Dødens investeringer , 1993

kap66
06.09.2017 1 z 5

Těšila jsem se, že si pro sebe objevím dalšího nadějného severského autora a sympatické vyšetřovatele, ale stalo se to, že po půlce knihy jsem ji jen dolistovala do konce, abych zjistila, kdo je vrah. Tak moc mě nebavila. Jednoduché krátké věty, zřejmě záměrné, dělají z knihy primitivní čtení. I volba slov je dost děsná, ale to už je spíš vina překladu. Zápletka a postavy se mi nelíbily. Jedna hvězdička za - nevím, asi za to, že napsání detektivky dá určitě práci.

MOu598
25.08.2017 3 z 5

Četla jsem v červnu 2009. Podle mých poznámek:
Detektivka, na konci vyřešená.
I o milování. I o perverzním špehování starého úchyla.
Dialogy nic moc.
Ale dobře se čte.

petrels
03.05.2015 4 z 5

Trochu lepší detektivka než třeba autorova kniha 'Smrt za letní noci '. Ale dá se číst.

evelinaevelina
19.03.2013 3 z 5

Solidní detektivka. Ovšem pokud se čte po lepších severských autorech, tak člověk postrádá spád. Kriminalista Gunnarstranda je záměrně jakýsi protipól akčním policistům, takže určitou latergii nese i jeho vyšetřování.

severská krimi norské detektivky

Kjell Ola Dahl