Smrt za letní noci

Katrine pracuje v cestovní kanceláři, má přítele, malý byt a nepohodlnou pohovku. Řeklo by se - normální mladá žena. Po jedné oslavě u přátel je však nalezena v příkopu u cesty mrtvá, zardoušená. Vyšetřováním případu jsou pověřeni kriminální komisaři Froelich a Gunnarstranda. Už po krátké době oba zjišťují, že stojí tváří v tvář úplné džungli motivů a indicií a podezřelých přibývá. Pronikají stále hlouběji do temné minulosti oběti. Neboť jakkoli obyčejně Katrinin život vypadal, bylo to jen zdání......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60741/big_smrt-za-letni-noci-CZq-60741.jpg 3.723

Frank Frølich a inspektor Gunnarstranda 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

En liten gyllen ring, 2000

Kniha Smrt za letní noci

Niu
27.06.2018

Po této knize jsem sáhla kvůli Čtenářské výzvě. Detektivka, super. Po přečtení několika prvních kapitol jsem si říkala, jestli to není spíš nějaká romance-drama nebo knížky typu Stopy hrůzy. Ale ono ne :o) Četlo se to super a někdy není na škodu vynechat popisek knihy, aby byl člověk překvapený, o čem, že to vlastně bude. Nebylo to nikterak náročné, spíš taková detektivka-oddechovka. Komisaři Frolich a Gunnarstranda jsou opět vtipné postavy. Ten závěr byl, pravda, trochu zvláštní.

MOu598
05.07.2017

Četla jsem v lednu 2009. Podle mých poznámek:
Norská detektivka.
Zajímavé, že poprvé vyšla na Islandu.
Citát:
"Přežít vlastní děti... je to nejošklivější, co se člověku může přihodit."

konformita
13.02.2017

Bylo to dobré, ale mohlo být lepší. Něco tam chybělo.

Monulka18
16.01.2016

Knížka mě bavila, četla se mi dobře. Zápletka zajímavá, ke konci jsem byla opravdu hodně zvědavá, kdo je teda ten vrah.

cie
19.10.2014

Průměr. Žádné napínavé akce, čistě detektivní práce dvou vyšetřovatelů - hlavně co se týká výslechů podezřelých, žádné odbočky k osobnímu životu detektivů, závěr mě trochu zklamal.

Evik30
17.10.2013

Pro mě docela nudná detektivka bez nějakého svižnějšího děje. Mám ráda trochu více napětí, ale bez příliš akčního boje. Ale tohle byla opravdu nuda. Dobrá krimi nepotřebuje žádné přespříliš bum bácy. Viz. Sherloch Holmes nebo Hercule Poirot a další jim podobní. Na to že to byla vychvalovaná severská krimi jsem docela zklamaná.

evelinaevelina
22.03.2013

Detektivka s komisařem Gaunnarstrandou patří k lepšímu průměru. Jen v závěru, stejně jako v jeho další knize Smrtící investici, se mi zdá rozuzlení záměrně moc překvapivé (a tak nějak mimo okruh dění) , autor nedává čtenáři schválně správné indicie a tím i šanci sám něco ke konci vydedukovat.