V šachu

Julius Apollo Filmer není jen podvodník, na jeho rukou lpí i krev. Rád vlastní dostihové koně, jež by si klidně mohl koupit, ale raději je získává svými metodami, a hodnostáři Jockey Clubu marně skřípou zuby. Dokud se neobjeví Tor Kelsey, mladý bohatý muž s pevnými morálními zásadami. Má před sebou originální úkol, po zločinci nepátrá, neboť ho zná, musí ho však usvědčit. K tomu má podle všeho dojít v atraktivním prostředí Velkého transkontinentálního dostihového vlaku jedoucího napříč Kanadou s koňmi, jejich stájníky, ale samozřejmě i s diváky a především s movitými majiteli od jednoho závodiště k druhému. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/843/v-sachu-843.jpg 4.4129

The Edge (1988)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Disease

Opět na druhé čtení bavilo víc než napoprvé. Skvělé postavy.

hana4834
08.12.2016

myslím že zatím nejlepší francisovka co jsem četla vřela doporučuji

Fenomenal
13.10.2014

Už tradičně skvělá hlavní postava: zásadová, morální a plná humoru, příběh bohužel poněkud táhlý a místy doslova obtěžující (například když na třech stranách čtete jen scénář herců ve fiktivní detektivce odehrávající se na pozadí opravdové zápletky), prostředí příjemné a atraktivní, vedlejší postavy výborně popsané, především mne bavila delegátka Nell, jinak naprosto typická Francisovka se vším všudy.

studentice
25.11.2013

Velmi příjemná francisovka a neotřelou zápletkou. Knížku jsem si s chutí přečetla a strávila u ní pěkné chvíle:)

Rup
22.10.2013

Kam ten Francis na ty nápady chodí? Skvělé.

zoja
28.03.2013

Ze začátku jsem měla trochu zmatek ve jménech, kdo je kdo, zdálo se mi to trochu roztáhlé, ale jak jeli ve vlaku a věci se dali do pohybu, četlo se to velmi pěkně :-)

kattyV
23.03.2013

O tom, jak vidět a nebýt viděn. Nebo přesněji nebýt vnímán. Nebo vy víte, jak vypadal ten člověk, který vám přivezl balík? Poznali byste ho na ulici? Ale třeba právě on ví o vás více, než tušíte.

lucmat
05.03.2013

Ze všech přečtených ´Francisů´ se mi tahle líbila nejvíc. Hrdina sympaťák a dobrá zápletka, jež se pěkně rozjíždí. Četla jsem jedním dechem...v metru, v autobuse, ve vaně... :-)

vitavita
09.03.2012

Opět i tato kniha se přečte jedním dechem

Dick Francis

Dick Francis