Flotila Země

Flotila Země https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28016/bmid_flotila-zeme-Zdg-28016.jpg 4 114 26

Válka. Odkudsi z vesmíru se vynoří mimozemšťané a letí sežehnout Zemi svým smrdutým dechem. A na druhé straně existuje Flotila Země, která se jim postaví. Kniha vlastně není o ničem jiném, než o jedné jediné bitvě a spoustě umírání. Nenajdete tu časoprostorové paradoxy, frankensteinská monstra – jen techniku, o které byste věřili, že je lidstvu skoro na dosah ruky. Ve Flotile se spojuje úsilí tisíců známých i neznámých lidí, Flotila nesleduje jednu jedinou osobu, ale přeskakuje z osoby na osobu a klouže po těchto osobách kupředu v čase, protože dějiny netvoří jednotlivci, ale celé lidstvo.... celý text

kloin
17.01.2014 4 z 5

Četlo se velmi dobře. Moc nemusím vyvyšování národa, ale knize to neuškodilo. Problémy s rozpočtem a s licencemi a liknavým rozhodováním až takové sci-fi není. Příběh je rychlý a čtivý.

lumpik007
28.01.2013 4 z 5

Trocha "Čechocentrizmu" jednoho zaskočí a česká jména hlavních hrdinů jsou trošku nezvyk, ale to rychle přejde a pak už jen proletíte bitvou jako nůž máslem. Od začátku do konce příběh neztrácí na tempu takže nudit se nebudete.

Jirka Š.
21.09.2012 4 z 5

Klasická sci-fi oddechovka. Pokud jí člověk čte s tímto vědomím a neočekává nějaká "hluboká témata", pak jde o velmi příjemnou knihu, kterou lze doporučit.

Destil
18.07.2012 3 z 5

Ze zacatku jsem se podivoval nad naivitou toho, ze by se Ceska Republika stala supervelmoc a hlavnim jazykem ve vesmiru by byla cestina. Ale pak se to jakz takz vysvetlilo a bitva byla napinava a zajimava. Rychle cteni ktere neurazi a dovoli vam premyslet o tom, co kdyby to nas 10ti milionovy narod nekam dotahnul.

Zdendin
06.02.2012 4 z 5

Od začátku příběhu napínavé čtení. Příběh ve kterém se z České republiky stala světová supervelmoc, která ovládá vesmírný program včetně obrany Země. Válka flotily s mimozemskými nepřátely, kteří ji převyšují sice počtem, ale zato horší taktikou. Děj je sice vesměs popis průběhu jedné velké vesmírné bitvy, je však psán v rozumné délce a poutavou formou, která dokáže zapříčinit přečtení na jeden zátah.

Jack Bauer
19.11.2011 1 z 5

Jenom bitva a strategie, nic víc. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Ani nevím, jak jsem se ke knize dostal, asi jsem si ji spletl s Flotilou světů.