Florence a Giles

Florence a Giles https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141776/bmid_florence-a-giles-XQV-141776.jpg 4 59 22

Rok 1891. Nová Anglie. Dvanáctiletá sirota Florence a její mladší bratr Giles, které jejich lhostejný poručník zanechal svému osudu, se toulají po chodbách chátrajícího novoanglického sídla. Po náhlé násilné smrti jejich guvernantky však přijíždí nová učitelka a začínají se dít podivné věci. Florence je přesvědčená, že musí za každou cenu zachránit bratříčka před mocným zlým duchem… Florence a Giles je mrazivou poctou románu Utažení šroubu od Henryho Jamese, se stejně skvěle vystavěným příběhem a velmi podmanivým vypravěčem, přesněji vypravěčkou: malá, předčasně vyspělá Florence je tajuplnou a znepokojivou postavou, která s vámi zaručeně zůstane ještě dlouho po dočtení poslední stránky.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Plus

Florence and Giles , 2010

kormoran78
05.03.2013 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh, jehož rozuzlení mne sice příliš nepřekvapilo, ale přesto ve mně vzbudilo nepříjemný svíravý pocit. Líbila se mi i speciální slova, jimiž knihomolná hrdinka prokládá své vypravování :-)

Moi-personne
31.01.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Mám moc ráda duchařské příběhy z devatenáctého století a tato kniha, ač současná, tento žánr skvěle doplňuje. Vlastně jsem asi do poloviny knihy věřila, že je skutečně mnohem staršího data a byla jsem překvapená, když jsem zjistila, že autor je téměř ve věku mých rodičů. Román se mi tedy skvěle strefil do vkusu, pochmurná atmosféra a napětí z něj přímo čiší. Příběh Florence, ohrožované mrtvou guvernantkou, mě velice upoutal. Proto mě mírně šokoval konec, kdy se povaha vzdělané a milující dívky promění v krutou a sobeckou. Kniha jako celek se mi moc líbila a její nelítostný závěr mi nejspíš zůstane v hlavě ještě dlouho.