Flash: Nejrychlejší muž světa

Flash: Nejrychlejší muž světa https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515198/bmid_flash-nejrychlejsi-muz-sveta-6PO-515198.jpg 4 15 5

Staňte se svědky začátků Barryho Allena coby Flashe v tomto oficiálním komiksu k filmu! Barry se po trýznivém dobrodružství s Ligou spravedlnosti odhodlá stát skutečně kvalifikovaným a inspirativním hrdinou. Jelikož se v Central City objevují nové hrozby, Flash požádá Batmana, aby mu poradil, jak kontrolovat své schopnosti. To se však Barrymu nedaří ani pod vedením tak zkušeného mentora, jako je Temný rytíř. Šarlatový tempař, čerstvě zběhlý v používání hybnosti, si tuto schopnost vzápětí vyzkouší při obraně Central City před kovovým postrachem Girderem, obludným roztaveným Tarpitem a chaotickým teroristou Topem. Podaří se šarlatovému tempaři získat kontrolu nad zdrojem rychlosti a zanechat tyto hrozivé padouchy v prachu za sebou, nebo bude nucen zpomalit až k úplnému zastavení? To se dozvíte v tomto napínavém, rychle odsýpajícím prequelu filmu Flash se scénářem Kennyho Portera (DC: Mech) a kresbou Ricarda Lópeze Ortize (Batman), Juana Ferreyry (Green Arrow, Gotham by Midnight) a Jasona Howarda (Batman). Sbírku tvoří sešity Flash: Nejrychlejší muž světa č. 1–3.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

The Flash: The Fastest Man Alive , 2022

instageek_cz
01.07.2023 4 z 5

Oficiální komiks k filmu Flash je částečným prequelem, byť tahle skutečnost je hlavně marketingovým tahákem:)) Kniha se skládá ze tří příběhů, přičemž každý si vzal na starost jiný kreslíř. Scénář ke všem napsal Kenny Porter, od kterého jsme u nás ještě nic nečetli.

Pevnější než ocel
Za mě nejpovedenější a nejprequelovější epizoda. Vyskytuje se zde Batman (verze Affleck), který se zapojí jak do akce, tak do mentorování Barryho Allena. Ten totiž některé aspekty svých superschopností zatím neovládá, proto ho gothamský netopýr vezme pod svá křídla a pomáhá mu s tréninkem. Zábavná kapitola, rychle odsýpá, líbila se mi i zběsilá kresba chvílemi připomínající anime. Zajímavý je záporák, kovový Girder, o něhož si Flash např. zláme prsty. Tenhle tvrďák má navíc docela emotivní backstory. Hodnocení: 5/5

Nová fáze
Nejrealističtěji kreslený příběh. Záporák v podobě roztaveného asfaltového Tarpita je fajn, připomíná Venoma. Ale vidím tu promarněnou příležitost na propojení s filmem Flash, protože v bijáku se objeví vizuálně podobná postava. Takže se to mohlo zaonačit tak, aby Tarpitova identita byla neznámá, a v kině bychom zjistili, o koho že to jde. Jo a pojítkem s filmem jsou tu vlastně Barryho kolegové z práce, byť jejich role je zcela marginální, nic neovlivní, jsou spíš jen živými kulisami. Hodnocení: 4/5

Třetí příběh nemá název a přišel mi nejslabší i nejhůře nakreslený. Opět se mihnou Flashovi kolegové, ale to je všechno. Záporák Top s ozbrojenými káčami mě za srdce taky nechytnul. Škoda, tahle kniha si zasloužila lepší konec. Hodnocení: 2,5/5

V bonusech najdete galerii obálek a pár návrhů. Ve finále tenhle komiks možná mírně nadhodnocuji, ale musím, protože si na chudáka Flashe celý svět zasedl:)) Celkové hodnocení: 7/10

PrincaListicka
27.06.2023 4 z 5

Komiks Flash: Nejrychlejší muž světa v sobě skrývá tři sešity, tři rozdílné příběhy, které mají ovšem něco společného a není to jen hlavní postava. Můžeme říci, že průběh každého z nich je totožný. Objeví se zločinec - Flash se jej pokusí porazit a neuspěje - Flash dostane promluvu do duše - Flash zvítězí. Je to ovšem na škodu? Pojďme se podívat na jednotlivé příběhy a uvidíme jak moc jsme daleko od tohoto vzorce.

Nejrychlejší muž světa, příběh první, nás zavede mezi nelegální obchodníky se zbraněmi. Flash se zde utká s mocným nepřítelem, který mu uštědří pár ran. A protože neví, jak si s takovou patálií má poradit, obrátí se na rytíře v černém, samotného Batmana. Ten není sice nejlepším mentorem, přesto Barrymu dá několik rad a speciální prsten. Nene, svatební zvony nezní, naštěstí. Podaří se jim společnými silami porazit onoho mocného hromotluka s ukrutnou silou?

Druhý sešit, Pevnější než ocel, nás zavede do rodinné firmy bratrů jménem Jack a meta Joe věnující se importu a exportu zboží. Ilegálního zboží. Když Flash překazí vyzvednutí zásilky, Joe to nechce celou věc nechat být a využije všechny své schopnosti, které probuzením získal. Od teď si nechává říkat Tarpit. Kromě problémů s Tarpitem, který je směsicí asfaltu, ostrých zubů a ještě ostřejších drápů, čelí Barry i problémům v práci a drobným komplikacím s vibrováním. Zde vyhledá pomoc svého otce, který je zavřený ve věznici Iron Hights. I přesto, že je nevinný, což tvrdí téměř všichni, byl odsouzen. Pro Barryho je ovšem stále dobrým vzorem. Naučí se ovládat své vibrace a zařadí spisy přesně tak, jak má?

Poslední sešit nese název Nová fáze. Tentokrát se podíváme přímo na výrobce zbraní určených proti meta lidem. Jejich konstruktérem je Dillone, který si jako meta padouch vybral jméno Top. Možná trošku povýšené, nemyslíte? Top není jen výborný konstruktér, ale jeho psionické schopnosti Flashe dosti potrápí. Po celém městě rozmístí devastující káči, po malé ukázce jejich schopností vyřkne své ultimátum. Buď obyvatelé vydají Flashe, nebo zničí celé město. Má Central City Flashe natolik v oblibě a postaví se za svého hrdinu v šarlatovém, anebo bude vydán a město se tak možná vykoupí ze svého zničení?

V první řadě je třeba si uvědomit, že tento komiks prezentuje Barryho jako dobráka, který nechce nikomu ublížit, ale zároveň nedovolí, aby někdo ubližoval nevinným. A stejně tak jsou brány i příběhy, kdy úhlavní padouchy vlastně lituje, snaží se odhalit pozadí jejich jednání a následně jim pomoci. Nakolik to má být moralizující posuďte sami. Batman padouchy dopadne a předá policii. Green Arrow, pokud mne paměť neklame, zločince zabíjel, alespoň ze začátku, a později předával spravedlnosti. Nikdo z nich ovšem nesledoval, proč dotyční jednají tak, jak jednají. Nezajímaly je jejich pohnutky. Je to snad tím, že je Barry v porovnání s jinými velice mladý? Je to tím, že jeho otec byl nespravedlivě odsouzen a snaží se prokázat jeho nevinu?

Kresby jsou dle mého názoru zdařilé, byť nemám příliš zkušeností z komiksy z DC univerza. Skici na mne na první pohled působily dojmem ruční práce s inkoustem, nikoliv jako digitální kresba. Celkové grafické provedení je opravdu skvělé. Tak nějak jsem si komiks k novému filmu Flash představoval.

Všechny tři sešity jsou plné klišé, s jednou a tou samou zápletkou. Je to ovšem nutně špatně? Není. Flash splňuje přesně to, co splnit má, a co se od něj čeká. Barry je defacto velmi mladý muž zkoumající své schopnosti a zatím nezkažený světem. A to je fajn. Je "fajn" v pořádku? Jistěže ano. Nemusíte hledat návaznost v jiném komiksu nebo jiném sešitu. Nemusíte přemýšlet nad detaily, které by snad mohly být významné, jenže vy o tom nevíte. Je fajn si přečíst nenáročný komiks, který má svůj konec. Je to prostě a jednoduše zábava.

Lenka.Vílka
21.06.2023 5 z 5

Takže jak se povedl "Oficiální komiks k filmu"?

Ano, včera jsem viděla Flashe a dnes je čas na čtivo. Přeci jen, už po prolistování mi bylo jasný, že ono to zase tak horký nebude. Prostě si zaběháme s Barrym a zachráníme pár lidí. Protože tohle je fakt vážně jenom přílepek k filmu. Ne žádný důležitý milník nebo něco, od čeho je třeba se odpíchnout (tam se musíte odpíchnout úplně jinde), aby se vám film líbil...víc. Sorry, emoce, u mě to ani víc možný není. To bylo jako v cukrárně! Ale v tý, kde neztloustnete, když všechno sežerete! (Bla, bla, bla, to je zase keců v úvodu, co? Celá já. Sorry. A nebo ne. Žádný sorry. Tohle je můj komentář.) A nebo si to přečtěte prostě proto, že máte rádi Flashe jako postavu. Což jsem já.

Takže jak se povedl "Oficiální komiks k filmu"?

(Obashuje to tři příběhy, takže...)
První příběh je fajn. Nejistej Barry, proti němu drsnej zaporák a do toho Batman, kterej pomůže. Jako, jo, celý to je totálně jednoduchý a klišojdní. Ale zároveň takový milý. A konečně se stane to, na co Barry celou dobu čekal. Bruce mu dá z té velké lásky pořádný prsten. Mladá láska je vždycky tak krásná!  :D
O kresbu se tady postaral Ricardo López Ortiz a ta mě vlastně docela bavila. Je to takové fajn a neurážlivé zobrazení. Ale jo, chápu, on se tady nemohl ještě vyblbnout právě v tom, co je na Flashovi v kresbě top.
4/5

Druhý příběh je fajn. Jako, jo, celý to je totálně jednoduchý a klišojdní. Ale zároveň takový milý. Už jsme trochu dál v kariéře Flashe jako zachránce, takže mu to dělá problémy především v práci. Ale kdo chodí pozdě nebo utíká během pracovní doby, ten to chudák nemá snadný. Lidi jsou nevděčníci, co? Zatímco Flash bojuje s něčím fakt hnusný...
Tentokrát se do toho po stránce kresby obul Juan Ferreyra. Což mi udělalo radost. Jeho kresbu mám ráda a pokaždé, když od něj čtu něco nového, tak mi to prostě udělá lepší den. Tady už je to vizuálem Flash se vším všudy. A já si to fakt užila  :)
5/5

Třetí příběh je fajn. Jako, jo, celý to je totálně jednoduchý a klišojdní. Ale zároveň takový milý. Flash musí zdolat jednoho dost silnýho parchanta a navíc jsou do toho všeho dost zajímavým způsobem zapojení lidi z města.
Tentokrát si s Flashem polítal Jason Howard a bylo to fajn. Měl na starost hned dvě postavy, na kterých se může dost dobře vizuálně vyblbnout. A evidentně si to užil.
5/5

A jak bych to shrnula?
Hodněkrát jsem použila slovo "fajn" a věty "Jako, jo, celý to je totálně jednoduchý a klišojdní. Ale zároveň takový milý.". Tak co to pro komiks znamená? Vyjádření, že tenhle komiks je fajn. Nemusíte u něj přemýšlet ani spřádat žádné komplikované teorie. Je to prostě fajn zábavný čtení. Když chcete víc, asi vás to nenaplní. Ale proč chtít pokaždý nutně víc? Ale zase bylo super, jak do toho zakomponovali to, jak Barry prohlubuje a zkoumá svoje schopnosti. V každém příběhu vždycky jednu. Mě to vždycky potěší. Když je to chytře :) protože já, já jsem bedna :D :D :D

fvalek
12.06.2023 4 z 5

Byl jsem skeptický, protože filmový Flash mě zase tolik nebere a sledovat jeden z dalších originů Flashe není nic originálního, nicméně nakonec mě kniha příjemně překvapila. Kapitoly sice spadaly do kategorie "objevil se nepřítel a já ho nedám, dokud se nenatrénuju a nedám ho", ale pořád to šlo, příběh byl originální a postava Barryho v téhle modernější verzi byla stejně sympatická. Asi bych raději ocenil origin přímo po zasažené bleskem, ale sledovat takovéhle počátky, no proč ne, i když Batman tu je trošku vtipný a nevím, jestli by byl v běžném komiksu takhle ochotný.

Co se týče záporáků, nebo možná spíš celkové atmosféry, tak je to takové jednodušší a banálnější, ale o to lepší. Kdo nehledá návaznost v milionech jiných dílů, toho potěší celková uzavřenost, která ale přímo volá po tom zjistit víc, což bych si asi u komiksu pro film představoval. Coby propagace pěkné, coby obohacení univerza o ničem. Záporáci ale velmi originální, to je velké plus.

knizninadsenec
11.06.2023 5 z 5

Naprosto senzační obálka Flashe s menším Batmanem.
Tři zajímavé příběhy od tří různých ilustrátorů. Ilustrace jsou fantastické, nejvíce se mi líbily k druhému a třetímu příběhu.

Příběhy jsou zajímavé, poutavé. Postavy, se kterými se Flash setká, také. A je tam i Batman. Nadlidi, s kterými Flash bojuje, jsou zajímavý. Jsou zde také části z osobního života Barryho Allena, jako stážisty. Je to opravdu zajímavé čtení.

Osobně se mi kniha moc líbila, Flash je jedna z mých DC nej postav, po Batmanovi. Bylo hezké si přečíst nové příběhy a opravdu jsem zvědavá na film.

Autorovy knížky

Kenny Porter