Filosofie moderní písně

Filosofie moderní písně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516269/bmid_filosofie-moderni-pisne-645d1820b94be.jpg 5 3 1

První kniha Boba Dylana od jeho memoárů nazvaných Kroniky I a vydaných v roce 2004 a zároveň i jeho první kniha od získání Nobelovy ceny za literaturu v roce 2016. V šestašedesáti koncentrovaných textech píše Dylan o skladbách jiných umělců, Little Richardem či Rayem Charlesem počínaje, Ninou Simone či The Clash konče, přičemž se od triviálních konstatování a dylanovsky poťouchlých žertíků odráží k zásadním postřehům o povaze populární hudby. Analyzuje to, čemu říká past jednoduchých rýmů, rozebírá, jak přidání jediné slabiky může píseň oslabit, a dokonce vysvětluje, jak bluegrass souvisí s heavy metalem. Jeho psaní je tajuplné, rtuťovité, místy neproniknutelné a často nesmírně vtipné, a třebaže zdánlivě pojednává jen o hudbě, nabízí vlastně pronikavé zamyšlení o stavu člověka. Kniha obsahuje i sto padesát pečlivě vybraných fotografií a ilustrací, které pozoruhodně přispívají k celkovému účinku díla.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Hudba a zpěv
Vydáno: , Argo

The Philosophy of Modern Song , 2022

Any26
25.01.2024 5 z 5

Filosofie v dylanovském stylu. Co vlastně Dylan popisuje a o čem je ta jeho filosofie?
Krátké kapitolky věnované jedné písničce, kde vám poutavě sděluje nebo spíš popisuje pocity z dané písničky - to co se nám honí hlavou, když ji slyšíme.
Kolikrát nezapomene zmínit další písničky z podobnou tématikou + další postřehy o skladateli, interpretovi atd.
Jak už jsem výše uvedla je to poutavé a čtivé; není to samozřejmě knížka, která by byla hned přečtená.
Doporučuji si na youtube najít playlist k této knížce a písničky si k tomu pouštět.
Další plusové body patří grafické stránce této knížky a i překladu.
Zkrátka moc povedená kniha!

Kniha Filosofie moderní písně je v