Feynmanovy přednášky z fyziky s řešenými příklady 1/3

od:

Feynmanovy přednášky z fyziky s řešenými příklady 1/3

První díl kompletního vydání světově proslulého kurzu fyziky Richarda P. Feynmana. Teoretické přednášky doplněné příklady a cvičeními.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30412/feynmanovy-prednasky-z-fyziky-s-resenymi-priklady-30412.jpg 4.622
Série:

Feynmanovy přednášky z fyziky (1.)

Žánr:
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Jacck
21.07.2017

Na světě jsou 2 druhy lidí - ti co dokážou ocenit krásu fyziky a ti co nedokážou. K ocenění její krásy musí člověk zvládnout jazyk, kterým mluví, což je matematika. A to je hlavní potíž. Aby člověk ocenil dobrou hudbu, tak nemusí nic studovat. Aby člověk ocenil krásu, symetrii a eleganci nejhlubších zákonů přírody, tak musí několik let studovat jeden z nejtěžších oborů lidského poznání. Feynmanovy přednášky je velmi netradiční učebnice fyziky pro studenty fyziky na vysoké škole. Feynman je známý svými netradičními přístupy a originálními vhledy a postřehy. Tyto knihy jsou spíš vhodné pro ty, co už absolvovali bakalářské studium fyziky na VŠ. Pro první studium dané látky se moc nehodí, protože je to spíš sbírka různých perliček a vhledů než systematická učebnice.

hajtra
04.02.2016

Uzasne

svickop
26.03.2015

Trilogie Feynmanových přednášek je zajímavé čtení o fyzice, obzvláště když už o tom něco málo víte - pro osvěžení paměti je to výborná věc, ale jako učebnici toto používat nelze. A osobně bych byl raději, kdyby vydavatel zvolil větší formát, aby text v knize nebyl tak zhuštěný, byť za i cenu vyššího počtu stránek, případně rozdělení na větší počet dílů.


Štítky

přednášky fyzika

Autor a jeho další knihy

Richard P. Feynman

Richard P. Feynman
americká, 1918 - 1988

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených12x
v Přečtených30x
v Doporučených5x
v Knihotéce42x
v Chystám se číst39x
v Chci si koupit9x