Železná dcera

Železná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139548/mid_zelezna-vila-zelezna-dcera-co1-139548.jpg 4 327 62

Féria série

< 2. díl

Železná víla série

2. díl

Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce. zdroj: legie.info... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Iron Daughter , 2010

Adel703
28.09.2014 5 z 5

Mně se to líbilo. A hodně.
Když jsem knížky dočetla a koukla se na recenze, co tomu říkají ostatní, dost mě to udivilo. Objevovaly se názory, že je to slátanina všech fantasy a pohádek co kdy četly. Ano, možná že nějaké detaily byly stejné, ale jinak to byl zcela odlišný příběh, který mě neskutečně bavil.
Dost mě štve, že se další díly u nás nevydají. Škoda, moc ráda bych věděla, jak to dopadne. A ještě to skončilo tak otevřeně :D

Alex.Barunka
18.09.2014 5 z 5

Druhý díl byl skvělý, a mrzí mě, že se u nás další díly neplánují, strašně by mě zajímalo, jak to celé dopadne.

*Pájuše*
07.09.2014 2 z 5

Asi z těch YA knih vyrůstám. :-/
První díl se mi celkem líbil. Sice mi Meghan lezla na nervy od první chvíle, ale dalo se to skousnout. Druhý díl mě nijak nenadchl. Kniha byla zbytečně dlouhá. Polovinu věcí bych vyškrtla a možná by to moje (ne)teenagerské srdce ustálo. Meghan mi opět lezla na nervy. Tolik pochybností ohledně Ashe - bylo to jako byste hrály 'mámě rád, nemám mě rád'.
Pro náctileté bomba, pro dospělé, brak. Jediná postava, kterou sem fakt milovala, byla Temná múza. Tu jsem si užívala poslední třetinu knihy. A strašně jsem se přitom bavila. :-)

vlkove
12.07.2014 5 z 5

Dokonalé, první díl nebyl nic moc ale ten druhý mi to vynahradil. Předem upozorňuji, že zbytek série u nás nevydají ale naštěstí druhý díl má uzavřený děj.

HODNOCENÍ SÉRIE: 79 %

klarik
01.07.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než ten první a já jen doufám, že vydají i další díly, protože tahle série je úžasná.

NikinkaFantasy
27.06.2014 5 z 5

Jé! To se mi moc líbilo. Je velice zajímavé, že Meghan ovládá železné okouzlení, a že je/bude Železnou královnou. Fakt mě bavily scény Meghan se Sagem a Rowanem. Ash byl prostě úžasnej. A Puka nemám ráda ještě víc. Zalíbily se mi Pouliční krysy a je mi líto, jak to s nimi dopadlo. A jsem také moc ráda, že to mělo uzavřený konec, když není zrovna jisté, že by nakladatelství pokračovalo v sérii. A Ash ve smokingu - prostě boží. A ten konec... Nádhera. Bylo to dojemné, akční a vřískala jsem u toho smíchy. :D To, jak tam Meghan křičela na Mab. Perfektní.

Eryl
31.05.2014 5 z 5

Děj druhého dílu byl určitě dynamičtější a příběh měl tím pádem i větší spád. Jediné, co bych této sérii vytkla je, že je tak skvělá, že už ani nevím, co bych sem měla dál napsat :D

Laduka
01.05.2014 5 z 5

Tahle série je zatím moje nej! Kéž by vydali další díly :(

Rouge
20.03.2014 4 z 5

První díl nic moc ale druhý byl o mnoho lepší :D škoda že tady nevíjdou ještě další 2 díli :(
(3 díl se jmenuje železná královna a 4 železný prync)

kacaaba
08.03.2014 5 z 5

První díl mě moc nebavil, ale tenhle mě nadchnul. Moc se mi líbil, byl napínavý a akční. Doufám, že vydají i další.

Lucinda566
05.02.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Bylo to prostě úžasný! Začátek i konec. Akční od začátku až do konce. Jen škoda, že u nás další díly zatím nejsou plánované :((

Klaris 99
03.01.2014 5 z 5

Daleko lepší než předešlí díl. Puk byl taky snad ještě lepší a Meghan se taky vybarvila. Moc se mi líbilo, jak tancovala se Scottem na tom plese
Konec byl strašně mnn....zajímavý,nečkaný? No doufám, že vydají další dva díly.:D

Enefersis
01.01.2014 5 z 5

Jestli u nás nevydají další díly, asi mě jebne.

Markett
20.10.2013 5 z 5

Druhý díl z téhle série mě nesmírně uchvátil. Když jsem četla ten 1. a poslední kapitola zanechala docela otevřený konec, hned jsem si musela přečíst další díl, abych věděla, jak to vlastně bude dál. A knížka mě opět nezklamala! Bylo tady dost napínavých momentů, kdy jsem doslova tajila dech a čekala, jak to dopadne. Meghan si tady vedla hrozně moc statečně a já na ní byla nehorázně hrdá. Hrozně mě ale v tomhle díle štval Rowan a Vira- tyhle dva bych nejradši zadupala do země. Taky mi bylo hrozně moc líto Puka, když ho Meghan nakonec nechala samotného, ale šla se svou láskou Ashem, který mě tady tak mile překvapoval. I když chvílema bych mu nejradši jednu vrazila, ale opravdu jsem si ho zamilovala a docela by mě zajímalo, jak si povede ve světě lidí...Ten konec byl naprosto dokonalý! :)

Anne Leyyd
15.10.2013 5 z 5

Jak jsem psala v komentáři k předchozímu, 1. dílu série, tak jsem z něj nebyla nadšená tak, jak jsem čekala, že budu. Proto jsem k pokračování přistupovala poněkud s rezervou, i když se zvědavostí.
Musím ovšem říct, že jsem byla VELMI NEČEKANĚ PŘÍJEMNĚ překvapená. Železná dcera se mi líbila mnohem víc. Daleko více akce a dobrodružství, napětí a romantiky. Nebylo tam již tolik přebíhání mezi všemi světy, postav taky bylo tak akorát a děj byl prostě skvělý - měl spád, žádná nuda. Dost mě mrzelo, že mé dvě oblíbené postavy zemřely… :-(

Byla jsem ráda, že se kniha KONEČNĚ více věnovala vztahu mezi Meghan a jeho královskou ledovostí (tohle označení je zkrátka SKVĚLÉ! :-) ) Puka mi bylo trošku líto, ale myslím, že se přes to přenese.
Jinak co se týče Ashe, tak toho jsem zase chtěla párkrát proplesknout, ale ten konec… wau. To jsem na něj hleděla jak zjara. Až mě dojal.

Trochu jsem se bála toho, že tento díl skončí otevřeně, naštěstí se tak nestalo. To však nic nemění na tom, že bych si velmi ráda přečetla CO NEJDŘÍVE pokračování. Pevně doufám, že se Knižní klub rozhodne tuto skvělou sérii dovydat, protože jinak by to byla hrozná škoda.

Pokud vás Železný král také nějak neuchvátil, zkuste si přečíst ještě Železnou dceru, třeba vás překvapí tak, jako mě ;-)

saphe
17.09.2013 5 z 5

Tak rozhodně to byl hodně dobře napsaný příběh- napínavé momenty, děj -ale ten konec.....Já chci další díl!!!!!!!!!!

Grafoy
26.07.2013 3 z 5

Tenhle díl je trochu horší než první, přijde mi trochu zmatený, navíc tam Meghan působí povahově jinak než v prvním díle a taky příliš nechápu název. Ale to je jedno. Protože je opět zajímavý nápad a autorčin styl psaní, je zvláštní, ale lapí vás do své sítě. Dávám tři hvězdy, ale knihu doporučuji.

HanaD
24.05.2013

Teď jsem knihu dočetla, líbila se mi. Tak se chystám přečíst i první díl (neměli ho v knihovně, když jsem si půjčovala druhý) a pak poslední. Jsem zvědavá, jak to Meghan všechno zvládne.

barca14
28.04.2013 4 z 5

Zajímavá kniha a novými nápady, ale mně se teda první díl líbil více:) Tento díl mě nedokázal vtáhnout do děje, ale i přes to jdu i do toho třetího:)

dqenisa
14.03.2013 5 z 5

Souhlasím že tenhle díl byl lepší. Bavilo mě to. Mělo to docela dobrý spád a napínavé momenty. Těším se na další díl .