Feminine mystique

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace vzniklá v roce 1963 je dnes již klasickou prací světového feministického hnutí. Autorka se z velmi širokého pohledu zabývá postavením ženy ve společnosti, její úlohou, degradací rodiny a rodinných vztahů, problémem profesní seberealizace, sexuální seberealizace a krizí ženské identity vůbec. I přes dobu vzniku zůstává kniha stále aktuální a má co říci i na počátku 21. století. Text je vybaven dvěma aktualizačními úvody samotné autorky a předmluvou k českému vydání (vychází u nás v roce 2002 poprvé!). 24. 6. 2002 Keclikoe G5c...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49673/feminine-mystique-SUz-49673.jpg 4.715
Žánr
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno · Pragma
Orig. název

Feminine mystique · 1963

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Feminine mystique

Přidat komentář
Matty
14.02.2018

Ačkoli dnes zlomová, pravidla vyjednávání mezi pohlavími měnící kniha působí třeba vedle Eunušky poměrně krotce, ve své době (rok 1963) šlo o zjevení šokující svou radikalitou i tím, že někdo něco podobného nenapsal mnohem dříve. Důkladná dekonstrukce ženského mýtu mi pomohla pochopit nejen to, na jakých základech vzniká ženská identita oproti identitě mužské, proč bylo pro poválečnou Ameriku výhodné zavřít ženu do kuchyně nebo čím je podmíněna ženská rozkoš, ale také, proč feminismus vůbec vznikl, proč nadále existuje a proč je stále (neméně) potřebný. Společně s Druhým pohlavím naprosto elementární literatura k tématu: „nejdůležitější bitva může a musí být vybojována pouze v ženské mysli."

Jiitush
22.10.2017

Po přečetení téhle knihy už se na vzta mezi mužem a ženou nebudu dívat stejně jako předtím.
Rozhodně doporučuju, úplně chápu, že tahle knihu způsobila v době svého vzniku malou revoluci v chápání pojetí ženy a její role.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor knihy

Betty Friedan
americká, 1921 - 2006

Kniha Feminine mystique je v

Právě čtených3x
Přečtených19x
Doporučených4x
Knihotéce15x
Chystám se číst29x
Chci si koupit7x
dalších seznamech1x