Fantom Manhattanu

Fantom opery vrcholí napínavou scénou, v níž Fantom – jedna z nejzáhadnějších a nejromantičtějších postav, které kdy byly v literatuře vytvořeny – unese do labyrintu podzemních chodeb ztemnělé Pařížské opery Christinu, mladou operní pěvkyni, která je obětí jeho platonické lásky hraničící s posedlostí. Fantom je pronásledován Christininým snoubencem a krvežíznivým davem a mizí do temnot nejhlubších sklepení velké budovy, aby nebyl již nikdy spatřen. Opravdu nikdy...? Jakmile Fantom uskuteční jeden ze svých nejambicióznějších snů – vybudovat největší a nejúchvatnější operu na světe, pojme plán přilákat do New Yorku Christinu – z níž se stala slavná a uznávaná operní pěvkyně, aby zpívala hlavní roli v opeře, kterou zkomponoval sám Fantom. Příběh vrcholí scénou, v níž se mísí tragédie s triumfem a Fantom Manhattanu se stává skvostným a důmyslným pokračováním fantomovské legendy, na něž celý svět tak dlouho čekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1418/fantom-manhattanu-1418.jpg 3.5140
Vydáno:, BB art

The Phantom of Manhattan (1999)

Počet stran:268
ISBN:80-7257-242-3

Kniha Fantom Manhattanu

Jokrzeb
28. květnaodpad!

Bída!!! Absolutně nechápu, co vedlo spisovatele k napsání tohoto blábolu.

paperka1969

Dobrý. Četl jsem hlavně kvůli autorovi... A byla to fikce nebo ne????

ferda

Knížku jsem vzal hlavně kvůli autorovi, ale zklamání.

Lector

Ne, to není Forsyth, jaký se mi líbí. Oceňuji úvod, který dává nahlédnout na tento kulturní fenomén – míněn Fantom opery -, ale vlastní dílo se hodí spíše do komiksového zpracování a tomu já moc nehovím. Poslouchal jsem to jako audioknihu, takže jsem velkou „újmu“ neutrpěl.
Ale jako obvykle nelituji toho, že jsem toto dílko vzal do ruky, alespoň jsem si rozšířil literární obzory.
Víc asi nemám co dodat.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Kizuizi

Na knihu jsem se docela těšila, ale jsem z ní trochu rozpačitá. Kniha se sice čte velmi dobře. ale... Předmluva mi přišla zbytečně dlouhá, moc se mi nelíbilo rozdělené vyprávění a upřímně řečeno mě absolutně odrovnal konec.

Zuzka12627
17.11.2018

První kniha kterou jsem od tohoto autora četla..Kniha se mi líbila jako pomyslné pokračování fantoma opery..velmi rychle se četla,ale co bych vytkla jsou nespisovně napsané části knihy, kde jsem si je v duchu upravovala..

bellasara
24.10.2018

Když jsem se dozvěděla, že tahle kniha mohla posloužit jako námět na Fantomovo muzikálové pokračování 'Love never Dies' (Láska nikdy neumírá), vzbudilo to můj zájem, přestože ve mě onen zmíněný sequel lásku příliš nevyvolal. Nevím, jestli se Andrey Lloyd Webber skutečně inspiroval, ale společné prvky by se našli:
-umístění
-časový rozdíl mezi původním příběhem
-pravý otec Christinina syna-
-spoiler (Chritinina smrt na konci příběhu)
a ještě nějaké detaily.

Podobně jako muzikál, i knižní "pokračování" Fantoma opery pro mě bylo zklamání. Nápad rozdělit příběh mezi různé vypravěče, byl zajímavý, ale zároveň se díky tomu zcela vytrácí jakékoliv bližší poznání příběhu a bližší porozumění postav. Christine nebyla nic víc, než ztělesnění dokonalosti, Raul se mohl z příběhu vystřihnout a nic by se nezměnilo a Erik nesahal ani po kotníky jeho muzikálové, či knižní předloze.
Příkladem, proč mi vyprávění příběhu přijde problematické je například, když je vypovězeno skrze novinový článek, že Christine mluvila s Erikem, raději bych slyšela o čem si povídají, jaký je jejich vztah. Právě tím jsem byla dost zmatená. Téměř všichni opakovali, jak byla Christine vyděšená z jejího setkání s Erikem pod pařížskou operou, ale když se opět setkají, tak její reakce jako by se setkala se starým známým? Muž, který s ní manipuloval, unesl a ohrozil život jejího snoubence, ale jinak jsou dobří přátelé, huh?!
Konec mi přišel hrozně uspěchaný a sice byly náznaky, k čemu se chystá, ale jinak mi přišel mírně nesmyslný.

Ale abych tu řekla alespoň nějaká pozitiva, souhlasím, že se kniha čte rychle a celkově snadno.

thrillery Fantom opery karnevaly

Frederick Forsyth