Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502728/bmid_fantasticka-zvirata-brumbalova-taje-Wxo-502728.jpg 4 188 40

Oficiální scénář k filmovému hitu ze světa Harryho Pottera. Profesor Albus Brumbál ví, že mocný černokněžník Grindelwald chce ovládnout kouzelnický svět. A protože ho nemůže zastavit sám, vyšle magizoologa Mloka Scamandera, tým kouzelníků a jednoho odvážného mudlu na nebezpečnou misi. Jak dlouho však může Brumbál zůstávat stranou, když jde nyní o všechno? Kompletní scénář ke snímku Brumbálova tajemství doprovázejí zákulisní informace, náčrty kostýmů i postřehy od Juda Lawa, Eddieho Redmaynea a dalších hvězd filmu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts. The Secrets of Dumbledore: The Complete Screenplay , 2022

KájaKoxík
10.01.2023 5 z 5

Tak nakonec i na mne došlo a ač jsem kvůli přeobsazení Johnnyho Deepa na filmu v kině nebyla, přečetla jsem si alespoň scénář.

Dějově je tato kniha dle mého názoru nejslabší a vlastně ani nedostojí svému jménu. Brumbálovo tajemství se nakonec dozvíme jen jedno a film přináší více otázek, než na které odpovídá.
Proti tomu zpracování obsahu je ze všech tří knih nejlepší. Krásné ilustrace, grafické návrhy letáků, transparentů nebo třeba loga vlakové společnosti či auta jsou krásnými detaily. Právě díky nově přidaným poznámkám nejen od herců, ale i od těch co pracovali na vizuálních efektech, rekvizitách nebo kostýmech může čtenář docenit neskutečnou propracovanost všech věcí, které se ve filmu objeví nebo nakonec ani neobjeví.
Sice nejsem fanouškem tohoto druhu zpracování příběhu, ale díky scénářům mám možnost si ujasnit některé nové postavy, jejichž jméno kolikrát ve filmu nemusí zaznít vůbec. A také trochu nahlédnout do pocitů postav, jelikož i skvělé herecké výkony kolikrát neodhalí, co přesně měl scénárista přesně na mysli.

I přes pro mě příšernou obálku (jelikož nezapadá do série), nakonec hodnotím 5 z 5.

Luigi1
07.01.2023 5 z 5

Tento scénář mě moc zaujal a hezky se četl

KnihománieN
04.01.2023 5 z 5

Jestli jste ještě nikdy nečetli Harryho Pottera, tak jste o něm minimálně slyšeli. Za touto fantastickou sérií o malém čaroději stojí právě J. K. Rowlingová - spoluautorka tohoto scénáře.
Brumbálova tajemství jsou již třetí scénář v řadě, do budoucna nás čeká ještě čtvrtý díl. Jedná se o oficiální scénáře k filmům z prostřední kouzelnického světa.
Pro fanoušky Harryho Pottera a autorky, jako jsem například já, je tato kniha ideální, jelikož si díky ní můžete udělat větší povědomí o celé historii kouzelnické komunity a ujasníte si i mnohé chování postav a věci navazující v Harry Potterovi. Kniha ale funguje nejen jako doplňková, ale je to i hodnotný samostatný příběh.
Číst text v podobě scénáře je poněkud zvláštní, ale nemějte strach, velmi snadno se v něm dá zorientovat. A jelikož je to text bez popisů postav, emocí a okolí, máte větší prostor pro svou fantazii.
Co se týče samotného příběhu, tak mě moc bavil a hodnotila jsem ho nejlépe z celé série. Opět se seznamujeme s novými kouzelnými tvory, objevují se nové postavy, které jsou velmi sympatické, a stále přetrvává humor. A ani na ztrátu akce si nemůžu stěžovat. Díky tomu, že se jedná o scénář, tak se velmi snadno a rychle čte.
Co ale pozdvihlo tuto knihu na úplně jinou úroveň jsou komentáře od režiséra, producentů, grafiků a herců. Scénář je průběžně doplněn například krátkými úryvky výroků herců o jejich postavách, kostymérky prozradí kde se inspirovali a doprovodí text krásnými skicami a nechybí ani představy míst, kde se pohybujeme.
Jednoduše laťka je velmi vysoko, a tak zůstává záhadou, jak si s tím poradí závěrečný díl. Vřele také doporučuji stejnojmenný film.

S touto knihou si užijete kouzelné čtení a dostanete šanci vrátit se zpátky do světa magie na stránkách knihy i televizních obrazovkách.

strana394
03.01.2023 4 z 5

Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace IG: @strana394

Při čtení představivost jede na plné obrátky a před očima vyrůstá každá scéna. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi, návrhy, ukázkami z denního věštce, najdeme zde různé lístky, skicy kostýmů i kulis. Kromě toho je i obohacená pohledy jednotlivých herců a tvůrců filmu. Díky tomu se dozvíme co na postavu Mloka říká Eddie Redmayne, jak to bylo s kouzelným vagonem nebo co si myslí Jude Law o Brumbálovi. Bonusový obsah tak nemá chybu a scénář skvěle doplňuje. A i přes nádhernou obálku je díky bohatému obsahu na knihu ještě hezčí pohled.

Díky formě zpracování se tak příběh četl naprosto sám. V této knize se dozvíme něco víc o postavě Credence a o tom jaký vztah má s rodinou Brumbálových. Osobně bych uvítala, kdyby se jeho příběh ještě víc rozvinul. Za mě to je velice zajímavá postava, která nám ještě neukázala celý svůj potenciál.

Jelikož můj knižní instagram nese název @strana394, věřím, že milovníkům Harryho Pottera jistá spojitost určitě došla. Svět, který Rowlingová vytvořila naprosto miluju a s každým dalším návratem do Bradavic nechápu, jak autorka něco takového dokázala vymyslet. Pro mě jsou její knihy únikem z reality, chvilková možnost vrátit se domů a společně s Harrym, Ronem a Hermionou krmit Skvorejše, schovávat se před Filchem a čelit nástrahám samotného Protivy.️

Ronnie68
01.01.2023 4 z 5

Ano, kniha se dala přečíst ... Byly tam poznatky herců na své role, které hráli ... Ilustrace byly celkem povedené ... V ději jsem se ale začala orientovat tak po jedné třetině... Proto jsem musela srazit jednu hvězdu... Protože předešlé díly mě bavily krapet více ...

KatChiss
29.12.2022 4 z 5

Další scénář Fantastických zvířat. Předchozí dva jsem četla po zhlédnutí filmu, u tohoto to bylo jiné. Původně jsem neměla v plánu ho číst, ale moje sběratelské já převzalo kontrolu. Trochu mě mrzí, že obálka neladí k těm předchozím, ale dost to vynahrazují ilustrace, které kniha skrývá. Různé skici postav a jejich oblečení/kostýmů. Celostránkové ilustrace míst a prostředí - mým favoritem jsou Bradavice.
Jelikož se jedná o scénář, máte knihu přečtenou za jedno odpoledne. Před očima vám děj běhá jako film, vidíte jednotlivé scény, i když jste filmovou adaptaci neviděli. Co se příběhu týče, nebudu nic prozrazovat, abych nevyspoilerovala předchozí díly.

Áňa 998
28.12.2022 5 z 5

Krásné zpracování, díky formě scénáře se kniha četla rychle :-) Ještě musím kouknout na film, ale už jen z knihy jsem zvědavá, co nás dál ve Fantastickém světě čeká :-)

Anží
28.12.2022 5 z 5

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství byl podle mého názoru nejkrásnější a nejkouzelnější film z celé série, který bych hodnotila stejně pozitivně jako ty o Harrym. Celý ten děj, hlavní hrdinové, herci a spoustu dalších detailů dalo dohromady opravdu krásný výsledek. A díky knižnímu zpracování můžete dopodrobna nastudovat, jak to přesně bylo, zjistit nové skutečnosti, kterých jste si ve filmu nevšimli, a kochat se nádhernými ilustracemi.

Kate3003
22.12.2022 4 z 5

Svět Harryho Pottera je pro mě srdcová záležitost a každý návrat do Bradavic si naprosto užívám. Přestože jsem měla trochu strach z toho jak se mi bude scénář číst, jsem si knihu užila. Krásně doplnila můj pohled na filmové zpracování. Při sledování filmů některé drobnosti uniknou, ale když si člověk přečte scénář vidí všechny detaily v příběhu.
Kniha je navíc plná nádherných ilustrací, které znázorňují scény filmu, nebo různé dokumenty, lístky, či kostými. Kniha je navíc doplněna o pohledy jednotlivých herců a bylo opravdu zajímavé si přečíst jak své postavy vnímali. Rozhodně doporučuji přečíst všem, kdo se chtějí zase na chvíli vrátit mezi kouzelníky.
Děkuji moc Albatrosmedia za poskytnutí knihy a možnost vrátit se zase na chvilku do Bradavic.

Andynka
21.12.2022 5 z 5

Škoda, že kniha nestihla vyjít dřív než film. Nemám moc ráda, když mi film kazí fantazii. Ale jelikož je to scénář, tak je to opravdu stejné jako film.
A já se tak ráda vracím do tohohle kouzelnického světa, že vše mi je nakonec jedno, když se do knihy začtu.

Mojepočteníčko
19.12.2022

• Jednohubka s krásnými ilustracemi. Přesně tím pro mě byla Fantastická zvířata - Brumbálova tajemství. Nic to ale nemění na skutečnosti, že mám v souvislosti s Harrym Potterem obrovský mezery ve vzdělání. A ne, ani se za to moc nestydím.

• Grindewald chce ovládnout svět kouzelníků a Brumbál by ho rád zastavil. Jenomže nejde o věc, kterou by mohl zvládnout sám. A proto vytvoří tým schopných pomocníků včele s Mlokem Scamanderem. Pak už všechno může začít šlapat na plný obrátky.

• Pokaždé, když se do světa Harryho Pottera vypravím, ať už je to skrze jakýkoli příběh, postavu nebo herecké memoáry, nepřestávám žasnout. Nad tím, jak mě J.K. Rowling upoutá první větou a propustí mě až s tou poslední. Je to tak snadné! Neexistuje žádné: Trvalo mi, než jsem se do děje ponořila / začetla/ oblíbila si…Možná nepatřím mezi skalní fanoušky, ale naprosto chápu, proč tenhle svět lidé po celém světě tak milují. Čtení jsem si užila a věřím, že si ho užijete i vy!

blanka5960
18.12.2022 5 z 5

Fantastická zvířata Brumbálova tajemství, nádherný návrat do světa kouzel a čar, do světa o Harry Potterovi.
Miluji fantasy svět, který vymyslela J.K.Rowling a každý film či každá doplňková kniha mě zajímá.

Jak to máte vy jste stejně jako já fanoušci světa HP, četli jste už Brumbáova tajemství nebo se teprve chystáte?
********************************************
Při čtení jsem si užila každou jednu stránku, každičký detail. Kniha je napsána jako scénář, což mě vůbec nevadilo, miluji popisy míst v kterých se příběh odehrává, vykreslení jednotlivých postav. Při čtení představivost jede na plné obrátky a před očima vyrůstá každá scéna, postavy doslova ožívají. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi, návrhy, ukázkami z denního věštce, najdeme zde různé lístky, skicy kostýmů i kulis. Moc se mně líbilo vyjádření herců k postavám.
********************************************
Myslím, že v Bradavicích se Brumbál cítí nejvíc doma. Je to jeho útočiště před světem.
--------------------------- Jude Law -------------------
Albus Brumbál

Iva095
03.12.2022 4 z 5

Naprosto miluji sérii o Harry Potterovi a stejně tak jsem si zamilovala Fantastická zvířata. Tento scénář je prostě boží. Zase jsem se vrátila do světa úžasných stvoření. Knížka se mi moc líbila. Jediné co mi na knize vadí tak je ta filmová obálka, předchozí díly mají krásné obálky a tady tu zkazili.

Martianus
29.11.2022 odpad!

Nezlobte se, ale tenhle scénář je přesně tím důvodem, proč vznikl tak hrozný film.

andulka1406
28.11.2022 5 z 5

Na styl pasný scénářem jsem si již přes Prokleté dítě a Fantastická zvířata zvykla. Brumbálova tajemství mě moc bavila. Ústřední postavy této knihy jsou Brumbál a Grindelwald a moc mě to bavilo. Je to čtivé a kniha je doplněna mnoha skvělými ilustracemi, které dotváří děj.
Mrzí mě, že se již nedočkáme dalších dílů.

terryaknihy
28.11.2022 4 z 5

Miluju návraty do kouzelnického světa a tento jsem si užila úplně stejně, jako vždycky. Ačkoliv se nejedná o klasický román, ale o úplný scénář, dostává se nám tu neskutečné čtivosti. Alespoň za sebe musím říct, že mě až překvapilo, jak se mi v hlavě díky scénáři přehrávaly a vykreslovaly různá místa a postavy. Knížka je navíc doplněná o spoustu nádherných ilustrací (lístky, noviny, obleky), ale také o komentáře jednotlivých herců k jejich postavám. Bylo moc hezké číst i jejich pohledy a nechat si například vysvětlit, jak herec svou postavu vnímal.
Velmi mě překvapilo chování Credence, užila jsem si znovu shledání Mloka a Jacoba (což je za mě jedna z nejlepších postav v FZ) a hlavně! Větvík a hrabák se na scénu dostaví taky :)! Až na lehce smutný začátek doporučuji :).

Vampucha
27.11.2022

Kniha Brumbálova tajemství je úplný scénář ke stejnojmennému filmu ze světa Fantastických zvířat. Nechybí tedy Mlok Scamander s Větvíkem, Jacob Kowalski, Queenie, Credence, samozřejmě Grindelwald a Brumbál a mnoho dalších.
Tento film je poznamenám změnou hereckého obsazení. Ačkoli Madse Mikkelsena mám jako herce ráda, tak v této roli se tedy nenašel a Depp je Depp. Proč to zmiňuji? No při čtení scénáře si můžete i nadále představovat, že Grindelwalda hraje stále Johny a nikoli Mads.

Kniha není pouze holý text, plný popisů scén a dialogů. Najdete zde mnoho doplňujícího materiálu. Asi nejvíc mě baví krátké texty z pohledu herců a členů tvůrčího týmu. Jak třeba vnímá Mloka Eddie Redmayne nebo co si myslí Jude Law o Brumbálovi?
Další doplňkový materiál jsou skici kostýmů, grafické prvky nebo grafické návrhy (tzv. rendery) lokací.
V knize je toho opravdu mnoho. Ačkoli je to tedy scénař, čte se to dobře a je to kniha jedno odpoledne. Kdo film neviděl, kniha by ho mohla nalákat. Já mám po přečtení chuť si film pustit znova.
Mimochodem kniha se hodí do čtenářské výzvy na Databázi knih, do bodu kniha s předmluvou :)

Jane2016
24.11.2022 5 z 5

Miluju Harryho Pottera, miluju všechny knihy, dárkové předměty, filmy i podcasty, které se tohoto malého brýlatého kluka s jizvou na čele týkají. Ale jak přirozeně jsem se zamilovala do Harryho, tak o to obtížnější byla moje cesta k Fantastickým zvířatům.

Pamatuju si, jak se mi sice líbila kniha, ale z filmu jsem byla zklamaná. Nevím, proč mi to tehdy nesedlo, ale po roce jsem film zkusila znovu a fantastická zvířata jsem si oblíbila stejně jako Harryho.

A víte co? Bylo to úžasné, začetla jsem se prakticky hned po vzetí knihy do ruky. Ilustrace v knize mi úplně braly dech. A já se jako malé dítě těšila, jaký další obrázek přijde na následujících stránkách.

Čili pokud letos najdete pod stromečkem tuto knížku, věřte mi, že se máte skutečně na co těšit.

lena.o.knihach
23.11.2022 4 z 5

Vyšel úplný scénář třetích Fantastických zvířat, který nese název Brumbálova tajemství - Kouzelný návrat.

Tento díl navíc obsahuje ukázky lokací, nákresy oblečení hlavních postav, další grafiku (od účtenky z Kowalskiho pekařství až po volební transparenty), skicy zvířat od Mloka a komentáře herců, producenta nebo předmluvu režiséra filmu.

Proti Grindelwaldovi se tentokrát postaví parta složená z budoucího ředitele Bradavic, magizoologa a jeho asistentky, bystrozora, profesorky kouzelných formulí a odvážného mudly. Já si tohle dobrodružství moc užila a těším se, až se znovu podívám na filmové zpracování.

#spoluprace @albatrosmedia

Dela90
21.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Grindewald se snaží ovládnout svět a využívá k tomu všechny dostupné prostředky včetně fantastických zvířat. Albus Brumbál kdysi s Grindewaldem uzavřel krevní pakt, proto se s ním nemůže utkat sám. Na pomoc mu přichází Mlok Scamander a skupina kouzelníků včetně jednoho mudly. Je to nebezpečná mise, která může všechno změnit. Podaří se jim to?

Miluju to. Tohle je dlouho očekávaná knížka, která se naprosto povedla. Sice je to původní scénář k filmu, ale já to prostě prožívala, jakoby to byla klasicky napsaná kniha. Ten, kdo s knížkami Rowlingové vyrostl a zamiloval si je stejně jako já, tohle je naprostá nutnost!

Nádherné být zase na chvíli zpět. Kouzelný návrat a odhalení mladého Brumbála a tajemství jeho rodiny, naprosto dokonalé.

Za mě nejpovedenější díl Fantastických zvířat, nádherná obálka a ještě krásnější obsah. Knížka je doplněná o různé nákresy kostýmů postav, ukázky plakátů, render lokací v kouzelnickém světě a v neposlední řadě komentáře jednotlivých herců k samotným postavám. Nádherně zpracovaná knížka a já doufám, že u tohoto zpracování už zůstane.

Myslím, že každý fanoušek mi dá zapravdu, že Bradavice jsou a budou naším útočištěm a domovem navždy.

“Brumbál byl vždycky záhadou. Má v sobě jiskru, hravost, i když je toho neskutečně moc v sázce. Ale mezi Brumbálem a Mlokem je taky pouto, které určitým způsobem připomíná vztah otce a syna nebo mistra a učedníka. “

kouzla tajemství rodinná tajemství o natáčení filmu

Autoři knihy

Joanne Rowling