Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Illaa
02.06.2020 3 z 5

Mě kniha ani úplně nenadchla, ale zároveň ani nezklamala. Bylo to takové průměrné počtení, v druhé půlce se solidní zápletkou. Musím se přiznat, že jsem takový vývoj děje neočekávala. Když už jsem si myslela, že se vše vysvětlilo, poslední stránka mě o tom úplně nepřesvědčila.

morava
02.06.2020 4 z 5

Nemam rada takove to " Jedna pani povidala ". To byl i duvod, proz jsem dlouho zvazovala, jestli se do knihy vubec poustet. Nakonec jsem rada, ze jsem si ji precetla. I kdyz se ze zacatku muze zdat, ze je to takove o nicem, ze je to jen same " dnes jsem zaslechla, ze...", a "Ta me rikala ,ze ...", tak ve vysledku je to dobre promyslene a autorka si umi se ctenarem pohrat. A ten konec ? Palec nahoru. Jako prvotinu velmi chvalim, a muzu doporucit.

koolsavage
01.06.2020 4 z 5

Četlo se to dobře. Zápletka byla docela zajímavá, dokonce i napínavá, ale v dnešní záplavě thrillerů pro ženy, nic extra.

kanitsuj
01.06.2020 2 z 5

Žádný výrazný zážitek, od počátku bylo zřejmé, kde se možná skrývá pravda. Chybělo mi pořádné vzrušení i zásadní zvraty, ale líbilo se mi, jakým způsobem autorka popisovala scénu, kdy se Joanna vydá do domu Liz a prochází jeden pokoj za druhým v domnění, že dříve či později objeví něco hrůzostrašného. Tato scéna byla nejlepší z celé knihy a už dlouho jsem nečetla nic podobného, co by mne dokázalo udržet v takovém napětí.

Kerberos
31.05.2020 4 z 5

Na prvotinu dobré,četla jsem dokud jsem nedočetla.Co může
rozpoutat na malém městě fáma a jak může ovlivnit životy lidí.Konec mě překvapil.

michaela.97
31.05.2020 4 z 5

Četla jsem spoustu různorodých recenzí, takže i když jsem se na Fámu moc těšila, byla jsem raději opatrná, abych potom nebyla moc zklamaná, ALE ... byla jsem z ní nadšená! Autorka si vybrala zajímavé téma - vcelku originální, i když úplně jednoduché a nesnažila se vytvářet zapeklité situace - ani nevymýšlela zbytečně moc - zbytečných - postav, s čímž má spousta knížek tohohle žánru, problém. Byla nesmírně čtivá - možná proto, že jsem před ní četla opak (naprosto nečtivou knížku), ale vždycky jsem se těšila, až se do ní zase pustím :) Děj se hezky rozvíjel a práce s napětím byla skvělá. Podezíráte všechny a vlastně do poslední chvíle netušíte - až když vám ty kousíčky začnou v hlavě zapadat do sebe - a to až na téměř úplném konci.

Mně se Fáma moc líbila a neměla jsem s ní sebemenší problém! :)

Michaellla
29.05.2020 4 z 5

V podstatě je to kniha o ničem, nebo vlastně jen o tom jednom... Ale přesto mě to nutilo číst dál a dál. Nešla vůbec odložit. Po dlouhé době jsem se tak vžila do děje, že jsem si připadala jako jedna z obyvatelek :D, fakt :). Autorka mě nutila podezřívat kde koho. No a nakonec....jsem zůstala čumět.

snowpinkee
29.05.2020 4 z 5

Kniha od které jsem měla obří očekávání. Viděla jsem ji všude, ale s ne úplně vysokým hodnocením má očekávání postupně uvadala.
Hele nakonec to nebyl propadák. Byla jsem napjatá do poslední stránky. Neodhalila jsem nic dopředu.
Co mi třošku dávalo zabrat na začátku byla jména, kterých tam bylo mraky, ale postupně si to sedlo a nemyslím si že by kniha nesplnila to co nabízela. Příběh byl dobře vysvěn, a stránky mizely pod rukama.

L.Helena
28.05.2020 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, velice dobře se četla, závěr opravdu strhující. Na to, že je to autorčina prvotina, se jí skutečně moc povedla.

lištička123
23.05.2020 4 z 5

Popravdě jsem čekala víc napětí a celkově víc. Celkově se kniha četla dobře i téma bylo fajn. Taková oddechovka.

Stani95
19.05.2020 3 z 5

Nebylo to špatný, ale tady je opravdu vidět, co dokáže reklama. Četlo se to dobře, ale žádný napětí se moc nekonalo. Jak dokáže přitáhnout pěkná obálka...

Lucka.79
19.05.2020 3 z 5

Asi jsem čekala víc ... závěr se mi líbil, vysloužil si tu třetí *

Warty
19.05.2020 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, super oddechovka. Závěr mě totálně dostal, tohle jsem fakt nečekala.

ArwenAragorn
19.05.2020 5 z 5

Joanna se přestěhuje do malého městečka a aby lépe zapadla mezi místní matky a vzbudila jejich zájem, řekne, že slyšela, že tady teď žije Sally McGowanová, která v deseti letech zabila pětiletého chlapce. Samozřejmě pod jinou identitou. Zájem touto zprávou skutečně vzbudí, ale nedovede si představit, co tím v ospalém přímořském městečku rozpoutá.
Na to, že je to prvotina, zhostila se jí autorka na jedničku. Je pravda, že do poslední chvíle podezíráte kde koho a při zjištění, kdo je onou vražedkyní mi vážně spadla brada. Ale ani pak ještě není konec. Autorka nás žene do strhujícího finále. Kromě stálého napětí přinese tento příběh i hromadu vzrušujících zvratů.
Za sebe mohu tento psychologický thriller doporučit.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zrůda. Tak mě označovali.
Dívám se na svůj odraz v zrcadle. Žádná hlava navíc. Ani rohy. Prostě obyčejná ženská. Celkem dobře vypadající, přes vějířky vrásek u očí a povislou kůži na krku. Přes to, že se mi rtěnka vpíjí do drobounkých svislých vrásek nad horním rtem. Ačkoli když se na sebe dívám delší dobu, když soustředěně, bez mrkání upírám pohled do zrcadla, moje místo zaujme někdo jiný.
Dívka, kterou dali pod zámek. Ta, kterou se celý život pokouším vymazat.
To kvůli ní jsou zase tady.Krouží kolem jako supi. To po ní pasou. A ona způsobuje zlo. Ona kazí atmosféru.

martineden
18.05.2020 3 z 5

Velmi jsem se podle anotace na tuto knihu těšila. Anglické maloměsto, čtenářský klub, pomluva... Téma starého zločinu velmi neotřelé, ale přesto to bylo pro mě málo. Škoda.

monulam
18.05.2020 5 z 5

Kniha mi trochu připomíná Sedmilharky, každopádně se mi moc líbila, příběh je zajímavý a napínavý do poslední chvíle

Devorah
18.05.2020 4 z 5

Autorka Fámy pracuje se zajímavým tématem, v minulosti došlo k tragické události, kdy desetiletá holčička zabila pětiletého chlapečka. Hlavní hrdinka této knihy pustí dál neověřenou informaci právě o tomto zločinu, který se v minulosti stal. A tato fáma se rozšiřuje po celém městečku, nabývá obludných rozměrů a zcela ovlivní životy většiny v tomto, dosud poklidném místě. A z milých sousedů se rázem stávají špiclové, lidé si tu nevěří a navzájem se podezírají.
Autorka skvěle pojala začátek knihy, kdy se zabývá následky pronesených slov, které tolik změnily život všem ve městě. Podezírání se stupňuje, fáma si žije svým vlastním životem, lidé se uzavírají před druhými, nikdo tu nikomu nevěří. Napětí je skvěle vygradováno, o to větší šok přichází s odhalením toho, kdo je ve skutečnosti ona desetiletá holčička. Pak se ovšem styl knihy mění a z psychologicky zaměřené tu máme rádoby thriller.Najednou je vše předvítalené, stejně jako samotný konec knihy. A to je velká škoda.

MichaelaS081
18.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nečekané rozuzlení.

ennlady
17.05.2020 3 z 5

Málo slané a málo mastné, nemělo to prostě šťávu. Je sice pravda, že autorčin styl psaní se mi líbí, ale děj sám mě moc nenadchnul. Vyústění bylo celkem předvídatelné. Ale četla jsem už mnohem horší věci. :-)

jadwiga
17.05.2020 4 z 5

Mě se kniha líbila. Existuje k ní plno různorodých hodnocení, ale tak to asi má i být. Každému sedí jiná kniha, jiný žánr. Kdo by mohla být hlavní podezřelá jsem netušila téměř až do jehjího odhalení. Rozhodně mě bavila o dost více než Manželé odvedle. Má propracovanější příběh i postavy.