Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 1139

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

slaska77
18.07.2020 4 z 5

Výborně napsaný thriller, prozrazovat se moc nedá, ale autorka si krásně prohrála s dějem a napětí trvá až do posledních řádků, je to kratičké, ale nic nechybí ani nepřebývá, doporučuji! (Červenec 972 str.)

antiope
17.07.2020 2 z 5

Příběh není tak špatný, ale asi jsem od knihy díky reklamě čekala víc.

tittanie
17.07.2020

Za mě nevím. Rozuzlení bylo překvapení, podezírala jsem kdekoho. Postavy mi moc nesedly, ale námět a myšlenka zajímavá.

klaraskolkova
14.07.2020 5 z 5

Něco mezi detektivkou a románem pro ženy, výsledný efekt je ale perfektní! V hlavě mi zůstala příjemná letní atmosféra "ospalého" přímořského městečka Flinstead, není ale nouze ani o napětí a samozřejmě překvapivé rozuzlení. Plusem je jednoznačně originální námět - nejde o klasickou detektivku s dvojicí vyšetřovatelů.

tereza8
11.07.2020 4 z 5

Začátek byl takový táhlý a “nic moc”, nemohla jsem se začíst, pak mě začala ale kniha bavit čím dál víc. Závěr byl pro mě překvapením. Originální příběh a námět.
... někdy stačí vteřina, aby se nám změnil život vzhůru nohama a už nikdy nebyl stejný ...

Danago
10.07.2020 2 z 5

Když jsem četla anotaci čekala jsem něco jiného . Knížka nebyl můj šálek kávy. Příběh vice méně o ničem. Ani jako audio mě kniha moc nebavila, ale k práci to šlo. Na podobné téma je více lepších knížek. Pro mě hodně slabé . Škoda.

MartulkaS
09.07.2020 3 z 5

Nooo, kniha čtivá, jakoby námět zajímavý, ale přišlo mi dost divný řešit tak urputně osobu, která jako dítě zabila jiné dítě. To mi přišlo trošku přitažené za vlasy, potom i to že ji ta sestra poznala noo nevím. To rozuzlení - fakt blbá náhoda. Za bestseller bych tuto knihu tedy nepovažovala, ale jako oddychové čtení dobrý :).

petula22
09.07.2020 4 z 5

Mě knížka bavila, poměrně rychle jsem ji přečetla, myšlenky mi nikam neutikali, nenudila jsem se. Něco se dá tušit předem, ale poslední třetina má spád i vývoj... Na prvotinu si myslím, že se autorka nemá zač stydět.

Opatov
06.07.2020 3 z 5

První část knihy byla lepší, druhá už trochu nuda a konec se mi nelíbil vůbec. Hlavní hrdinka nesympatická. Celkově slabší průměr.

whiolet
06.07.2020 3 z 5

První polovina knihy byla super. Mělo to fajn nápad, příběh byl čtivý, postavy zajímavé a celkové zpracování za mě teda super, jenže, ta druhá polovina....
Ehm pak se začalo řešit, kdo, že to teda je? A hlavní hrdinka jak smyslů zbavená začala ukazovat na všechny, do toho ta podivná shoda náhod s chlapcovo (Robbieho) sestrou a celkové rozuzlení mi vzalo veškeré sympatie k této knize.
Škoda mohlo, to být zajímavé čtení, ale autorka se do toho na můj vkus až moc zamotala, a tak tu máme další průměrnou knihu, tohoto žánru.

Smiley96
05.07.2020 4 z 5

Na prvotinu slusne pocteni. Jen hlavni hrdinka mi byla mirne nesympaticka. Pribeh byl jako na horske draze, chvilkama ctive a chvilkama nuda. Rozuzleni hodne prekvapive, ale konec moc uspechany.

josska
05.07.2020 4 z 5

Kniha se mě celkem líbila,byla čtivá i napínavá,,konec nakonec překvapil.....

foxi_ii
02.07.2020 4 z 5

(Audiokniha)
Na tuhle knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Byla napínavá a netušila jsem jak se vše rozmotá. Příběh skvěle graduje, ale je škoda, že po odhalení všeho na co čekáme, kniha nabrala až moc pozvolné tempo. Tedy aspoň pro mě.
Velkou část namluvila Jana Stryková, která má opravdu skvělej hlas. Ale malou drobnost mám, někdy mi přišlo, jakoby se na čtení až moc soustředila. Na celkový dojem z knihy, to ale nemělo vliv! Mohu doporučit.

clarkens
01.07.2020 4 z 5

Jako prvotina si myslím, že dobrý, asi díky reklamě jsem čekala malinko víc napětí, které se nekonalo. Ale oddychovka dobrý! Zajímavé téma i postavy a jejich život. Další knížku od této nové autorky určitě vyzkouším!

Magdyla.8
30.06.2020 3 z 5

Jak drby mohou poškodit život. Super námět knihy, vraha jsem neodhadla. Na příběhu mi trochu vadila hlavni hrdinka. Když se ocitla v banální situaci tak hysterčila až hanba. A když by měla stresovat tak byla klidná jako beránek. A konec, no ten vás dostane.

Toňula
29.06.2020 4 z 5

Zajímavý námět a rozhodně čtivé zpracování, i když přiznávám, že jsem vzhledem k reklamě čekala trochu více. Přesto jsem byla spokojena, příběh pěkně gradoval až k nečekanému konci.

LeSk
28.06.2020 3 z 5

Ale jooo, bylo to fajn oddychové čtení, i když jsem čekala víc akce, napětí ... Nic z toho se bohužel nekonalo. Možná bych to zhodnotila takto: "mnoho povyku pro nic"

Sůvička4
28.06.2020 2 z 5

Námět byl vážně zajímavý a vlastně v něčem moc blízký dennímu životu- co dělá roznášení klepů se životem lidí. Jak si klepy žijí vlastním životem a ubližují. Zpracování mě ale chvilemi nudilo, spousta nezáživných scén. Kolikrát jsem se přistihla, jak rychle přelétnu řádky a ani si neuvědomím obsah. Zdá se mi nevyužitý potencial námětu i vyústění.

gordon13
27.06.2020 3 z 5

U mě za tři...opět jsem ráda, že jsem nepodlehla a knihu nekoupila, vcelku zajímavá pointa, ale rozmělněná spoustou vaty, líbil se mi úplný závěr..

PetraDD
27.06.2020 3 z 5

Cetla se dobre, namet zajimavy a konec jsem vubec neodhadla :)
Splnila me ocekavani, ale nemusela by byt tolik vychvalovana. Jsou tu daleko lepsi Thrillery, o kterych se moc nemluvi.