Princ & žoldnéř

Princ & žoldnéř https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21564/bmid_princ-a-zoldner-Sk7-21564.jpg 4 30 3

Falkenbergova legie série

3. kniha série Falkenbergova legie. Trestanecká planeta Tanith je hlavním vývozcem legalizované drogy borloj. Málokdo však ví, že vládní aparát neoficiálně ovládl obchod s touto výnosnou komoditou a financuje z něj značnou část rozpočtu kondominálních kosmických sil. Zaběhnutý monopol je ale narušen - a v okamžiku, kdy guvernér planety najímá muže z Falkenbergovy legie na potlačení nepokojů, nikdo ze zúčastněných ještě netuší, že v pozadí problémů na Tanithu stojí mocenské ambice velkosenátora Bronsona.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , United Fans

Prince of Mercenaries , 1989

ludek.n
30.04.2019 3 z 5

Třetí kniha Falkenbergovy legie vyplňuje prázdná místa v ději Žoldnéře, a tak není divu, že přebírá i jeho styl a stavbu příběhu. Přestože obě knihy od sebe dělí nějakých dvanáct let, nic moc zásadního se nezměnilo. Pournelle u některých scén lehounce přitáhl šrouby, jinde zase pro změnu rozvláčně filozofuje, ale v jádru je to pořád to samé s čím už přišel Žoldnéř a po něm i jeho prequel Na západ od cti. Možná trochu ubylo politikaření ve prospěch přímočaré akce, což pochopitelně oceňuji, jenže když došlo na lámání chleba, celé se to zase pokazilo. Ten závěrečný strategický gambit, jakož i celkové rozuzlení, jsem prostě nepochopil a co hůř, cítil jsem se na konci okraden. Po všem tom bojování, plánování a taktizování jsem místo happy endu dostal výplach šedých mozkových uzlin a kopanec do ledvin. Celou knihu se připravujeme na velkolepé finále, a prásk: ono tam žádné není. Jakoby autora zničehonic přestalo psaní bavit, a tak nechal konec dodělat nějakého námezdného pisálka z Horních Počernic, který poslal prince i s jeho žoldnéřem ke všem čertům.

kurcatovium
17.09.2013 4 z 5

Další příjemné rozšíření obzorů kolem Falkenbergovy legie. Děj je zasazen někam mezi Na západ od cti a Žoldnéře, takže se to všechno pěkně váže dohromady. Škoda, že nejde udělit 4,5 hvězdičky.

orson
04.03.2013 3 z 5

Připadá mi, že úroveň této militari sci-fi série krapet upadá. Po pomalém rozjezdu, kdy se čtenář v množství postav moc neorientuje získává děj trochu spád a na konci pěkně vygraduje, ale nic moc překvapivého se nekonalo. Jako oddechovka dobrý, ale to je asi tak vše.

válečné sci-fi

Jerry Pournelle