Císař & žoldnéř

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

5. kniha série Falkenbergova legie. Na planetě Sparta zuří občanská válka. Na jedné straně stojí povstalecké hnutí heilótů, jež je zásobováno nejmodernější výzbrojí velkosenátorem Bronsonem. Proti němu bojuje královská vláda s pomocí žoldnéřské Falkenbergovy legie. Kondominium se rozpadá a zůstává pouze jeho kosmické válečné loďstvo. Námořníci stojí před rozhodnutím, zda splní odkaz velkoadmirála Lermontova, nebo se přidají na stranu velkosenátora Bronsona, který nenávidí Falkenbergovu legii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21573/big_cisar-a-zoldner-bqz-21573.jpg 4.223
Série:

Falkenbergova legie 5.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , United Fans
Originální název:

Prince of Sparta, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Císař & žoldnéř

ludek.n
30.04.2019

Závěrečná část Falkenbergovy legionářské ságy se opět musí obejít bez oné ústřední postavy, jež dala celé sérii jméno, ale příběhu to nijak neškodí. Koneckonců ostatní postavy mají dostatek charisma, aby celé to vyprávění utáhly i bez plukovníka Falkenberga. V tomto pokračování se vracíme zpátky na Spartu k jejímu osvobozeneckému hnutí. Pournelle se Stirlingem se tentokrát vykašlali na zdlouhavé a nudné popisy taktických manévrů, filozofování a politikaření omezili na nezbytně nutnou míru, zatopili pod kotlem bojových zápletek, přihodili pár chilli papriček a ejhle, máme tu zčistajasna akci jako hrom. Dokonce i na pár emočních vzdechů se v této syrové mozaice místo najde. Malinko otravné jsou encyklopedické vsuvky, ale ty se samozřejmě dají lehce ignorovat. Výjimečně se povedlo i finále, takže jak já to vidím, „Ave Imperator!“, které zní na konci knihy, si skutečně zaslouží jedno krutěpřísné zasalutování.

kurcatovium
02.02.2014

Více než důstojné zakončení cyklu o Falkenbergově legii. Děj plný intrik na nejrůznějších úrovních, vojenských operací, konspirací, teroristických činů a vyvrcholení v rozumném happy endu.


orson
02.04.2013

Závěr této ságy se povedl, aspoň mě to tak připadalo, byl to nakonec asi nejlepší díl ze všech. Napínavý děj začal už někde v první čtvrtině a rychlý spád vydržel až do konce, hezká oddechovka.

Doporučujeme

Jatka č. 5
Jatka č. 5