Falešná trefa

Falešná trefa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15587/bmid_falesna-trefa-XBM-15587.jpg 3 12 4

Po veleúspěšné prvotině Řezárna, ve které nás autorka, Skotka žijící v Glasgow, provedla tajemným podsvětím svého města, nás ve svém novém románu zavádí do prostředí berlínských zábavních podniků. Průvodcem je obdobný nevázaný dobrodruh a zkrachovalec, jen se místo kouzlení se starožitnostmi při aukcích věnuje předvádění kouzel na kabaretních pódiích. Když neúspěšný glasgowský kouzelník William Wilson dostane nabídku na řadu představení v Berlíně, těší se, že konečně unikne smůle a bídnému živoření. Místo štěstí ho ale potká záhada a on se zaplétá víc a víc, jak současně pátrá a prchá. Zažívá přitom bizarní příhody, dostává se do nejrůznějších míst, naráží na roztodivné existence pochybných mravů i způsobů. Autorka svůj svižný, nápaditý jazyk i neotřelý vtip a cit pro detail a nadsázku oproti své prvotině ještě vytříbila a vytvořila napínavé, zábavné a chytré čtení, které čtenáři nedá od první do poslední stránky vydechnout, a navrch ho odmění, jak je už pro ni typické, nečekaným závěrem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Bullet Trick , 2006

boticelli
10.02.2023 4 z 5

Noir detektívka. Nedosahuje sice kvalit Řezárny ale i tak se ocitneme v temných zákoutích barů, varieté a dalších vykřičených podniků ve společnosti různorodých charakterů. Kouzlí se, svléká se, vraždí se. Za mě dobrý.

stagno
14.12.2019 3 z 5

Nevyrovnaný román/a řekl bych,že i překlad/.Dobrý rozjezd,potom nuda,oživení v poslední třetině,rozpačité finále.Postavy dobře/např.nejednoznačný hlavní hrdina/ i ploše vykreslené.Zajímavý je pohled do glasgowského i berlínského polosvěta.

bob0985
31.01.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetl, příběh mi dělal společnost, líbilo se mi to, ale myslím, že jednou prostě tato kniha zapadne.

Arlique
02.01.2011 1 z 5

Řezárna mě bavila, tohle byla blbost. Touhle knihou jsem s Welshovou skončil

Louise Welsh
skotská, 1965