O poklad Ciboly

O poklad Ciboly https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261136/bmid_o-poklad-ciboly-261136.jpg 4 179 25

Expanze série

Brány otevřely cestu k tisíci nových světů a vypukla kolonizační horečka. Z domovských planet lidstva sem proudí osadníci, kteří hledají nový život. Ilus, první lidská kolonie v tomto rozlehlém pohraničí, se rodí z krve a ohně. Nezávislí osadníci stojí proti drtivé síle kolonizační lodi mocné korporace, které mohou čelit jedině odhodláním, odvahou a dovednostmi, získanými v dlouhé válce doma. James Holden a posádka jeho malé lodi jsou vysláni na planetu, která se ocitá na pokraji válečného konfiktu, aby tam zajistili mír a do zmatku vnesli řád. Ale čím hlouběji Holden proniká do situace, tím více sílí jeho přesvědčení, že jeho mise je předem odsouzena k neúspěchu. Našeptávání mrtvého muže mu navíc připomíná, že obrovská galaktická civilizace, jíž tyto světy patřívaly, zanikla. A že ji něco zničilo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Cibola Burn , 2014

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Příjemná oddechová záležitost. Pět hvězd nedám proto, že dějová linka až příliš těsně kopíruje tu z předchozího Abaddona (několik rozhádaných lidských frakcí si jde v cizím prostředí navzájem po krku, dokud je na čas nesrovná do latě mimozemská aktivita, a jdou po sobě až do samého konce), a tak máme po dějové stránce v sérii poprvé jisté ustrnutí.

Alvari
09.06.2017 4 z 5

Hned na začátek musím podotknout, že mě čtvrtý díl bavil o něco víc než jeho předchůdce. Knížka byla akčnější a nebylo tu tolik "nezajímavých" pasáží, které by brzdily svižnost děje. Stejně jako minule, i v tomto díle zůstaneme trčet na jednom místě, tentokrát však na druhé straně jednoho z Prstenců, kde se rozhoří spor o novou planetu a posádka Rosinanty ho má vyřešit. Z osídlování a zkoumání Ilusu se nakonec vyklube boj o životy všech přítomných a sem tam na nás vykoukne tajemno v Millerově klobouku a i něco o trošku temnějšího, s čímž se doufám setkáme i v dalších dílech.

Solverino
22.04.2017 5 z 5

Musím říct, že jsem čekal více akčnější příběh, ale i tak jsem byl velmi spokojený. Zajímavě se rozjíždí Miller, ta protomolekulární loutka, tak snad dostane v další knize více prostoru. Jinak velice dobré a chvílemi i velice napínavé. Kéž by byla spousta takových knížek...

Petr101
27.11.2015 5 z 5

Upřímně jsem čekal napínavější děj a víc cestování neznámým vesmírem za Prstencem, ale i tak mě kniha velmi bavila a těším se na další díly. Pátý díl se už překládá a šestý má vyjít v angličtině někdy na jaře 2016.

Magnat
02.11.2015 4 z 5

Osobně si myslím, že je kniha lepší než předchozí díl, kvality Leviatanu však nedosahuje (řekl bych, že pořádný děj začíná až tak od 3/5 knížky). První díl byl hodně o cestování vesmírem a v každém dalším díle se méně a méně cestuje. Zde se téměř "nehnete" z místa a celý děj se odehrává na velmi omezeném prostoru (nebudu spoilovat). O to více prostoru zde dostává popis boje a spolupráce mezi spravedlivým Holdenem, utiskovanými osadníky, zlou korporací, neurčitým Millerem a čímsi z daleké minulosti. Už se těším na další díl.

space opera

2013  86%Leviatan se probouzí