Exit West

Exit West https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385056/bmid_exit-west-uVz-385056.jpg 4 105 30

Jmenoval se Saíd a ona Nadja. Jednoho dne se seznámili a zamilovali se do sebe. Mohla to být pěkná love story, jenomže. Jenže to všechno začalo v nejmenované muslimské zemi, kde právě propukl ozbrojený konflikt mezi vládou a militantními skupinami. Když se potvrdí, že existují záhadné dveře, díky nimž se ocitnete na jiném místě planety, není proč s útěkem otálet. Hamidův nejnovější román se vloni dostal do nejužšího výběru na Man Bookerovu cenu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Odeon

Exit West , 2017

Dunkelhell
10.10.2019 2 z 5

Od autora jsem četl jeho předchozí výbornou věc, Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii, proto jsme rád šáhnul i po této novince a musím říct, že mě zklamala. Těhle postapokalypticko imigrantsko uprchlických hlubokých témat je už moc a jsou všechny na jedno brdo. Je příznačné, že tento mini román, spíš novela, po které by jinak nikdo ani neštěkl, byl nominován na prestižní Man Booker prize, i když si to z literárního hlediska určitě nezaslouží. Jak nechutně zbohatnout... doporučuju, Exit West bohužel ne.

kacenka72
19.04.2019 5 z 5

Drsný příběh, lyricky napsaný. Příběh o putování “řečištěm času”, o shledávání a odcizení, o nacházení toho, kam patřím a co si s sebou neseme. Autorovi se i na základě vlastní zkušenosti povedlo zachytit hlubokém pocity jako stud, strach jak na straně migrantů, tak z pohledu “starousedlíků”.

KKlara
25.03.2019 3 z 5

Tak první polovina knihy mě bavila moc, pak už ne. Příběh byl moc zajímavý, i to bylo hezky napsané, jen ten začátek byl takový propracovaný, ale druhá část mi přišla taková hup šup usekaná, u ničeho se nezastavit.

Qadin
24.03.2019 4 z 5

Působivě podané téma i bez potoků krve či drásavého melodramatu, elegantní a lehké, jen podání některých mouder bylo na mě až moc "hloubavě sluníčkařské".

husayn
20.02.2019 5 z 5

Doporučuji přečíst všem lidem, které zajímá téma migrace a kteří chtějí pochopit, čím vším si lidé na obou stranách musejí projít. Na jednu stranu vidina nového domova na druhé strach starousedlíku o svá obydlí. Každý musí pochopit, že jsme všichni poutníci v řečišti času.

iveta3689
13.01.2019 4 z 5

Minimální děj, o to více je toho mezi řádky. Je zde krásně popsané, jak díky velké lásce na začátku dokáže dvojice podstoupit velké životní rozhodnutí a útrapy na cestě. Postupem času vztah vyšumí a nastává odcizení. Autor to vykreslí nenásilně a čtivě.

tweed
31.12.2018 3 z 5

Romantika se špetkou magického realismu, říznutá imigrantskou krizí. Recept na hezký průměr nebo také na mírné zklamání.

Martin1900
03.12.2018 4 z 5

Kniha s velkým tématem a krásně popsaným vztahem, zasazeným do událostí, které mohou potkat každého.

Atuin
02.12.2018 5 z 5

Kniha v sobě nese veliké trauma. A tak je i vyprávění, ten tón z části vyprahlý a z části lyrický. Takže to zní z velké části beznadějně a z velké jako pohádka ( ačkoliv to samozřejmě pohádka není). Kouzlo si to uchovává v celém tom drsném kontextu. Na mě to udělalo silný dojem. 4,5/5

Babouš
20.08.2018 3 z 5

Nápad výborný. Ale je to napsané tak bez emocí a s takovým odstupem, že by to stejně tak dobře mohl napsat robot.

magický realismus pákistánská literatura

Mohsin Hamid