Tři vteřiny

Tři vteřiny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201851/mid_tri-vteriny-t8J-201851.jpg 4 150 42

Ewert Grens série

Piet Hoffman je bývalý zločinec a nejlepší tajný agent švédské policie. Pracuje v utajení pod krycím jménem Paula a o jeho existenci ví pouze jeden člověk. Nyní má splnit nejtěžší úkol svého života: doručit do jedné z nejpřísnějších švédských věznic zásilku amfetaminu pro polskou mafii a tím získat její důvěru. Úspěch pro Pieta znamená získání nové identity a šanci začít nový život se svou manželkou a syny. Dobře si uvědomuje, že je ve světě zrady a násilí na všechno sám a že nesmí nikomu věřit... Strhující akční thriller z pera nejprodávanější švédské dvojice Anderse Roslunda a Börge Hellströma (autorů Boxu 21 a Odplaty) – oceněný ve Švédsku jako nejlepší krimi roku 2009 a v angloamerickém světě jako nejlepší přeložené krimi roku 2011 – vyšel ve 29 zemích.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Tre Sekunder , 2009

Schamila
23.10.2016 4 z 5

Zajímavý děj - zajímavé prostředí - zápletka - napětí až do konce, když uchopíte knihu, čtete pořád, protože chcete vědět, jak to dopadne - doporučuji

šipek
11.09.2016 4 z 5

Pomalejší začátek, ale na konec dost dobrý.

kečup60
19.07.2016 4 z 5

Tenhle typ literatury není můj šálek kávy ale přesto dávám vysoké ohodnocení neb je to napínavé až do konce.

Patapuf
17.03.2016 5 z 5

Oba autoři opět nezklamali... dobrý příběh, který postupem získává na napětí...

martinasudová
06.11.2015 4 z 5

Ve finále výborná knížka. Pravdou je, že první stránky byly pro mě utrpení....pletli se mi postavy...nějak mi to nezapadalo. Ale druhá půlka to napravila.

konicekbily
07.10.2015 5 z 5

Dobré spisovatelské dvojce se podařilo napsat výbornou vězeňskou krimi a výkon Pieta hodnotím maximální známkou. Další případnou knihu těchto autorů nevynechám!

lalaserka
22.06.2015 4 z 5

Ahoj, takhle knížka mě ze začátku moc nenadchla a už jsem si říkala, že jí asi ani nedočtu ale od té pasáže,kdy se dostal do vězení jsem se začetla a bylo to tak napínavé že už jsem to prostě musela dočíst. Osobně se mi asi nejvíc líbí kniha Box 21 a Odplata. Už se těším jestli tahle dvojice napíše další knihu.

Petr101
14.02.2015 3 z 5

Upřímně, prvních 300 stran jsem se nutil číst. A když už jsem byl tak daleko, tak jsem to musel dočíst. A udělal jsem dobře. Poslední třetina knihy měla spád a závěr mě překvapil. Přesto si troufám říct, že v záplavě severských detektivek patří Tři vteřiny k lehkému podprůměru. Knihy Box 21 a Odplata se mi líbily mnohem víc.

Hella
07.02.2015 2 z 5

Mrzí mě, že kazím zdejší statistiku, ale mě tedy příběh vůbec nebavil, resp. vydržela jsem 100 stran a musela jsem knihu odložit. Bohužel podobné jsem to měla i s Odplatou.... evidentně jsem si nesedla s autory....

rodak
19.01.2015 5 z 5

Nevím ,z trojice knih se mi nejvíce líbila Odplata ,ale také Tři vteřiny nepostrádají tíživou atmosféru táhnoucí se knihou ,překvapení a napětí .Opět nejvyšší hodnocení.

LuckaH2
19.10.2014 5 z 5

Ze začátkem jsem měla problémy, moc jsem to nechápala a nebralo mě to, ale pak se to rozjelo dost napínavě a zajímavě, pohled na vězení zevtnitř, na pocity a psycholog.rozpoložení postav, drogové podsvětí... Bavilo mě to a byla jsem napjatá jak to dopadne. Plný počet hvězdiček.

Dousabel
15.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla bomba! I když musím přiznat, že tak s prvními 100 stránkami jsem se docela natrápila, moc mě to dané téma nechytlo a měla jsem dosti zmatek, kdo je vlastně záporák, tak doporučuji vydržet! Pak už je to jízda, kterou nemůžete a hlavně nechcete zastavit :) Geniálně promyšlené, na závěr i dokonale vysvětlené. A posledních 130 stránek jsem tak doufala v závěr, jaký bych si přála, že můžu být ráda, že mám ještě všechny nehty :o))) (A to si je normálně vůbec nekoušu:)) Zatím nejlepší dílko od těchto dvou pantátů:)

Petra28
12.09.2014 4 z 5

Dobrá detektivka pro oddech ... po nastínění základní kostry, byl příběh dost předvídatelný.

149.149
08.09.2014 5 z 5

Skvělá knížka, sic v jednu chvilku jsem měla jakousi slabost a málem to vypadalo, že tomu dám 4*, ale konec to naprosto odrovnal a vyrovnal! :D tleskám, dávám za 5* a těším se na jejich další knížku.

Mišutamyš
02.09.2014 5 z 5

Perfektní! Čte se jedním dechem! Takhle napínavou knížku jsem hodně dlouho nečetla. Páni! Přiznám se, že zásadně se nedívám na konec, abych si dojem z knihy předem nekazila a neošidila se o možnost přemýšlet co, kdo a jak. U téhle knížy bylo všechno jinak a podívat jsem se zkrátka musela... A to v části, kdy to vypadalo, že je s hlavním hrdinou opravdu amen. Úžasný zážitek, k téhle knížce se budu moc ráda vracet.

Janasem
25.08.2014

Hitovka na víkend - téma víceméně obyčejné, zneužití moci, v slušném a neomšelém zpracování. I když se mi "nelíbí", že vlastně celou dobu držím palce drogovému dealerovi a někdejšímu feťákovi. Ale on je to takový sympaťák. Navíc ti, co ho zneužívají, jsou ještě větší skety.

jendoslav
14.08.2014 5 z 5

Třetina knihy připravuje půdu pro samotnou akci, zbytek je pak šílená jízda bez možnosti vystoupit před dočtením poslední stránky... Opět - jako ostatně vždy v případě těchto autorů - nechybí znechucení z lidské věrolomnosti a zrady, které si tentokrát odskáče přímo nerudný Ewert Grens, výjimečně sympatičtější než v předchozích dílech. Celkem vzato zápletka trochu více zamotaná a možná ne tak silná jako u Boxu 21 nebo Odplaty, přesto jde špičkový thriller s neuvěřitelným spádem, který převyšuje většinu severské produkce vydávané u nás.

evasamankova
31.07.2014 4 z 5

Po Boxu 21 a Odplatě jsou Tři vteřiny dalším povedeným kouskem autorů. Za mě (asi) zatím tím nejpovedenějším. Jelikož filmy a knihy s vězeňskou tématikou mě hodně baví, na Tři vteřiny jsem byla zvědavá a měla celkem vysoká očekávání.
Příběh mě bavil, ovšem pravdou je, že první polovina knihy, která se zaobírá přípravou akce, byla trochu rozvláčnější, naopak druhá polovina to zase svým ostrým tempem bohatě vynahradí. Poměrně velmi dobře promyšlené a ani tentokrát mě ten protivák Grens tolik nevytáčel-)

Morsie
23.07.2014 4 z 5

A zase ti seveřani! Jako kdyby už toho nebylo dost. Ale víte co? Ono toho vážně není dost! A zvlášť pak tak senzačních thrillerů, jako je právě tenhle.
Když jsem dostala knížku do ruky, nijak zvlášť se mi do ní nechtělo. Ovšem potom, co jsem zjistila, co jsou zač autoři - jo, to bylo jiný kafe.
Skvěle propracované, mrazivě děsivé svou podstatou. Protože když si uvědomíte, že tohle je vlastně normální, začne vám běhat mráz po zádech. Bavila jsem se, byla jsem napnutá, zvědavá jak to dopadne a především jsem se od čtení nemohla utrhnout. Čtivý styl, jakým je kniha psaná, vás prostě pohltí. Nemůžete se urvat - ani na tři vteřiny!
Autoři se vytáhli a já se vůbec nedivím, že se to stalo bestsellerem. Zkrátka tady se pozná, že to do rukou vzali kumštýři od fochu.

Thriller, který stojí za víc jak tři vteřiny pozornosti!

Zuzi237
09.12.2013 5 z 5

dej ma tak pohltil od samého zaciatku...ak by sa dalo, precitala by som knihu za 3 sekundy =D skvelá krimi, nevedela som ju odlozit...super napínava, u mna teda sebazaprenie nehrozilo...az mi bolo smutno, ze uz ju docitavam =D ale koniec fajn ;) odporucam vsetkymi 10-timi =)