Box 21

Box 21 https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119843/bmid_ewert-grens-box-21-Khy-119843.jpg 4 351 96

Ewert Grens série

Do stockholmské nemocnice přivezou ztýranou ženu a lékaři zděšeně zjišťují, že byla brutálně zbičována. Jmenuje se Lydia, je z Litvy a stala se obětí obchodu s bílým masem – několik let žila uvězněna v luxusním bytě, dokud si neodpracuje „dluhy“. V téže nemocnici kriminalisté Ewert Grens a Sven Sundkvist pátrají po důkazech k usvědčení nájemného vraha, muže, jehož má Grens už pětadvacet let důvod upřímně nenávidět. Příběhy dvou lidí posedlých touhou po pomstě a trestu se protnou v nečekaném dramatu: s dvojicí těl provrtaných kulkami a nemocniční márnicí plnou rukojmí. Kdo je však viník a kdo oběť?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Box 21 , 2005

Martin, Vyškov
12.03.2013 5 z 5

Stejně jako Lars Kepler mě mile překvapila, velmi propracovaný a zajímavý krimi příběh s nečekaným koncem.

kklarysek
05.03.2013 4 z 5

Popravdě jsem od toho čekala víc. Nicméně nebylo to špatné, dobře se to četlo a příběh zaujal. Určitě si přečtu další knihy od dvojce Rosulnd a Hellstrom.
A i když jsem si tu přečetla, že konec jste očekávali, tak mě tedy překvapil. Nečekala jsem to.

evasamankova
28.02.2013 3 z 5

Hodně zvláštní, rozporuplná a drsná kniha pro trochu silnější povahy. Styl psaní autorů mi sice tolik neseděl, ale zvykla jsem si. Otázka "Kdo je viník a kdo oběť?" z přebalu knihu tady sedí na 100%. Nevím, jestli jsem někdy četla knihu s tolika negativními postavami. Detektiva sympaťáka, jako v jiných krimi, tady nehledejte. Zápletka, ze které dýchá beznaděj a krutost, se lehce za polovinou uzavírá. To co následuje ve zbytku knihy, je spíš morální dilema. Ale je to stejná žumpa. Závěrečný epilog je určitě nejzoufalejší a nejsilnější, jaký jsem kdy četla. Jedna věta čtyři řádky od konce, totálně mě dostala a beznaděj nemůže být už větší. Určitě doporučuji. Silný zážitek. Nejvyšší hodnocení ale nedám. Jednak kvůli stylu psaní autorů, které je sice rychlé, ale tak nějak povznesené a nejasné, a především proto, že autoři jsou muži, kteří asi již mají něco za sebou a ani v malém náznaku mě nepřesvědčili, že k ženskému pohlaví mají alespoň malou úctu.

aktak1203
31.01.2013 4 z 5

Velmi smutný příběh o lidské krutosti!

janina.kub
31.12.2012 4 z 5

Konec jsem také očekávala, ale naštval mě Sven.
Nad doslovem autorů je člověku opravdu smutno. Myslímm, že člověk nechce znát takovou pravdu.

greetchen
30.12.2012 4 z 5

Syrové, napínavé, čtivé, psychologicky dobře prokreslené. Thriller, který vás vtáhne, stejně jako dobře natočený film.

Aries
05.11.2012 4 z 5

čtvrtá hvězda je za poznámku autorů na konci knihy

Lea
31.10.2012 5 z 5

Síla. Bylo to moje první setkání se severskou krimi, takže nemohu s ničím porovnat, ale z pohledu čtenáře je jen málo co vytknout. Smutné, otevřené, a co je nejhorší, zřejmě dost blízko pravdy. Autoři si libují v dlouhých souvětích, klidně propojí celý odstavec čárkami, a provedou to tak, že se člověk v textu nezamotá. Začátek běží svižně, téma je zajímavé a jeho zvrácenost nenechá čtenáře v klidu. V polovině jsem se trochu zasekla. Děj tak nějak zpomalil, kriminalisté se začali poněkud točit v kolečku, dloubat sami v sobě. Posledních sto padesát stran už ale čtenáře nepustí. Někoho rozuzlení naštvalo (popravdě mě trochu taky). I když chápu - svůj účel to splnilo, s člověkem to pořádně pohne. Závěr knihy jako takový mě na rozdíl od jiných nepřekvapil. Hned, jak se objevila "tepláková souprava", jsem tušila, co najdu na poslední stránce. Nemůžu říct, že by tím pro mě příběh klesl na kvalitě nebo dojmu.
K hodnocení. Kniha si podle mě zaslouží lepší čtyři hvězdičky. Sem tam mi něco nesedlo. Například, kolika způsoby asi může znát prostitutka, která strávila všechen čas ve Švédsku zamčená v bytech, švédského policistu? Doslov autorů mi nakonec nedovolí jednu hvězdičku strhnout. Za sebe Box 21 rozhodně doporučuju. Budete mít o čem přemýšlet.

Dumicek
27.10.2012 4 z 5

Kniha mě velice zaujala. Je to trochu jiný žánr detektivky,než na kreré jsem zvyklá. Je velice dobře napsaná a člověk u této knihy hodně přemýšlí a říká si, jaké hrůzy je člověk schopen provádět na nevinných dívkách. Kniha opravdu člověka donutí o těchto věcech přemýšlet a tím svů účel splnila. Je to okno do zpovědi mladých zneužívaných dívek. Doporučuji těm, které toto téma aspoň trochu zajímá.

Adriassa
20.10.2012 4 z 5

Kniha je velmi poutavá, jen u konce jsem zuřila, přesto že jsem to očekávala. Ale doporučuji k přečtení..

black.susi
19.09.2012 4 z 5

Na základě pochvalných recenzí jsem toho od knihy čekala asi moc. První půlka je super, dobře se čte, napínavá, děj rychle ubíhá, prostě všechno co by člověk očekával od dobrého thrilleru, ale druhá půlka už značně pokulhává. Děj se někam vytratil a my pořád jenom analyzujeme a rýpeme se v tom, co se stalo během první části. A konec, ten v recenzích slibovaný naprosto uzemňující a dechberoucí konec se podle mě nekonal. Překvapit mě sice překvapil, nečekala jsem to, ale na kolena mě teda určitě nesrazil.
Nakonec teda 4 hvězdy, především za povedenou první část.

mandela8
15.08.2012 4 z 5

Ač jsem velkým milovníkem thrillerů, závěr knihy mě doslova uzemnil. Sven, který zahodil skutečný důkaz .......a pak vyjde najevo skutečnost, kterou jsem ani ve snu neočekávala. Byla jsem trochu znechucena že zlo potrestáno nebylo ........ale počtení to bylo skvělé. Doporučuji .......... Zdraví Marcela

Zuzaa
12.07.2012 4 z 5

Tak od poloviny knihy jsem měla pocit, že příběh ztratil spád a že se tam jen mluví o ději z první části knihy, který byl napínavý a dramatický, to zase jo. Pak ale příjde docela překvapivý konec, takže když je konec dobrý, tak je všechno dobré....

vladka2104
06.07.2012 5 z 5

Moc pěkné. Jen závěr mě bohužel nepřekvapil, jelikož jsem ho předpokládala od 3/4 knížky.

Marcel_Kupka
19.05.2012 5 z 5

Knize jsem věnoval hodně času a stejně jako mnoho dalších mě dostal závěr knihy - jedna věta, resp. jedno slovo snad dvě stránky před koncem převrátí celý děj. Jak píší kolegové přede mnou - není to klasická detektivka, ale napětí Box 21 rozhodně nepostrádá.

jasmína
13.05.2012 4 z 5

Naprosto souhlasím s komtářem Nastasije, lépe bych to nenapsala.