Panství krve a kovu

Panství krve a kovu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415658/bmid_everless-panstvi-krve-a-kovu-JVT-415658.jpg 4 331 80

Everless série

Čas je vězení. Jen ona má klíč. V království Sempera se platí časem. Hodiny, dny i roky jsou extrahovány z krve a pomocí magie přetavovány v kovové mince. Ty však bohatí aristokraté, jako jsou Gerlingové, neúprosně daní. Na úkor obyčejných lidí si tak zajišťují bohatství a dlouhověkost. Jules Emberová Gerlingy nenávidí. Před lety jim spolu se svým otcem sloužili na jejich panství Everless, pak však museli kvůli tragické nehodě utéct. Teď ale otec umírá a Jules nezbývá nic jiného, než se tam vrátit a vzácný čas pro něj získat. Návrat na Everless ji vystaví mnoha nebezpečím, a taky pokušením. Brzy se ocitne ve víru intrik, smrticích tajemství a lásky ke dvěma lidem, o nichž si myslela, že je už nikdy nespatří. To, jak se rozhodne, může změnit osud nejen jí, ale i samotnému času.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Everless , 2018

Nuray
28.12.2019 2 z 5

Tak jsem z toho nějaká rozpačitá.

Knihu jsem vzala do ruky hlavně z důvodu, že zde měla moc pěkné hodnocení. Obálka krásná, popis se zdál originální. Zde však přichází na řadu ALE.

Děj se táhl. Po celou dobu knihy se nic nedělo. Menší akce se odehrála na posledních 30 strankách, ale nic převratného. Nemůžu knihu úplně odsoudit, že by byla příliš předvídatelná, přesto se většina věcí odtušit dala.

Suma sumárum. Bylo to pro mě zdlouhavé, bez akce, s potenciálem díky anotaci. Ten byl ale nevyužit. Nicméně asi dám šanci dalšímu dílu, až bude. Teď si jdu spravit chuť něčím lepším :-)

Tanya007
27.12.2019 5 z 5

Knížka mě překvapila. Zajímavý námět, zvrat,rozuzlení... Moc pěkná "pohádka", v dobrém slova smyslu. Těším se na pokračování!

Draimi
22.12.2019 5 z 5

Váhala jsem jestli si tuto knihu zakoupit a přečíst, a bála jsem se tématu Času. Chybně jsem si myslela, že to bude podle podobného filmu s časem. Nakonec mi to nedalo a musela jsem si jí prostě koupit.
A hned od začátku mě mile překvapila. Příběh plynul velmi příjemně pozvolna. Bylo znát, že je děj velmi promyšlený a autorka přesně ví, co a kdy prozradí. Ich forma mě bavila, a dokázala jsem se tak velmi dobře sžít s Jules. Konec mě na jednu stranu šokoval ale na druhou stranu jsem tam takový zvrat cítila už od začátku.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že přijde brzy. Závidím těm, kteří knihu objeví později a budou si moct vychutnat obě knihy hned po sobě.

Knihomolka97
11.12.2019 5 z 5

Tyjo to bylo vážné skvělé! Velmi originální nápad, četlo se to výborně, líbilo se mi postupné odhalování tajemství ohledně Jules. Trocha romantiky taky nechyběla. Roan a Liam...hm od začátku team Liam. :D Konec mě překvapil, nečekala jsem to. Vážně potřebuju další díl, to čekání bude dlouhé eech. :(

Veruu95
06.12.2019 5 z 5

ÚŽASNÉ! Skvěle vymyšlený fantasy svět, postavy jsem si ihned oblíbila, hlavně Jules.
Moc se mi líbilo to tajemno, které se táhlo téměř celou knihou.
Příběh se četl úplně sám a nejednou mě události v něm dost překvapily.
Už aby byl další díl, nemůžu se dočkat, jak to celé bude pokračovat. :)

MaléZlo
03.12.2019 3 z 5

Panství krve a kovu je opět jedna z originálnějších knížek. Z hrdinky se sice nestane ze dne na den princezna, avšak nějaké ty tajemství ukrývá :) Příběh měl pěkně našlápnuto k tomu, aby kniha patřila k těm lepším YA fantasy. Ani nevím, kde se stala chyba... Bohužel, autorka
nám celou dobu servíruje milostnou zápletku, od které následně opustí a řeší se jen hrdinčin problém. Což mě trošku mrzí, protože kniha byla v celku krátká, takže větší prostor určitě byl. Knihu jsem měla za pár chvil přečtenou a jsem lehce překvapena tím, jak skončila. Za mě to bylo zbytečně komplikované. A kolikrát jsem se vracela k řádkům, kterým jsem úplně neporozuměla. Další díl si určitě ráda přečtu :)

Sianka
23.11.2019 4 z 5

Až pár posledních stránek poněkud snížlo mé prvotní nadšení z příběhu. Hltala jsem stránku za stránkou, všechno začalo pomalu "vystupovat z mlhy" a jedno či spíš dvě má tušení se ukázala jako oprávněná. Postupné odhalování různých tajemství mě bavilo. Celou dobu mě autorka udržela v napětí různých hypotéz a touhy číst dál a dál. Ale když došlo "na lámání chleba", tak to náhle poněkud zaskřípalo, anebo jsem měla zkrátka jinou představu, jak to mohlo být. Do očí bijící byla především jedna již zde v komentářích zmíněná okolnost, která by fungovala jedině tehdy, kdyby k ní bylo směřováno jinou cestou. Škoda, ale i tak se určitě ráda vrhnu na další díl, až vyjde. Ten vypravěčský talent a neotřelé nápady se mi moc líbily.

Charmedka
09.11.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měla trochu problém se zorientovat a chytit se. Vše je tak dokonale propracované. Sara Holland vytvořila zcela nový svět, poměrně krutý a syrový svět, ve kterém se za vše platí časem. Čas se získává z krve, která je pomocí magie poté přetvořena na kovové mince. Chudí lidé tvrdě platí daně a bojují o každičký den, můžou jedině doufat, že další jejich splátka nebude ta poslední. Naopak ti bohatí, Gerlingové, žijí v bohatství a v dlouhověkosti.

Za mě super, velmi originální, čtivé, propracované a Jules je strašně sympatická. Jsem zvědavá na pokračování.

eliska2126
05.11.2019 5 z 5

Tak to bylo skvělý! Po dlouhé době příběh, který se lišil od ostatních. Placení časem - vaší krví? Svět byl syrový a velmi dobře promyšlený. Co se týče postav, tak Jules jsem fandila už od začátku, akorát relationship mezí ní a Liamem mi trochu připomínal Jude a Cardana z Krutého prince. Ale čert to vem, knížku jsem si fakt užila... Ten spletenec, v jaký to vyústilo, mě fakt dostal a překvapil. To je přesně to, co od takové knížky chci" V průběhu mě dost bavilo i pozadí historie Sempery. Třeba legenda o Alchymistovi a Čarodějce byla fakt zajímavá a skvěle dovysvětlovala příběh a zapadalo to do sebe fakt perfektně. Hodně lidí říká, že Everless jim dalo vše, co jim ve Furybornu chybělo a pokud je to pravda, tak Furyborn číst ani nebudu.

1259
03.11.2019 5 z 5

Nevím, jak vy ostatní, ale za mě to byl po dlouhé době příběh, který se od ostatních liší a hodně mě to nadchlo. Už se těším na další díl.

andrejci
02.11.2019 5 z 5

Popravdě chvilku mi trvalo než jsme se začetla. A když se mi to povedlo tak musím říct, že to bylo super. Napad na příběh se mi líbil. Bylo to originální. Konec ne překvapil, čekala jsme to trochu jinak. Nebyla jsme z toho nějak unesena, ale zase mi úplně nevadilo. Za mě taková průměrná série.

Enny06
31.10.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!

Veju007
27.10.2019 5 z 5

Bože, tohle bylo dobrý! Až jsem si z toho poprskala telefon.
Panství krve a kovu, kde se platí časem - vaší krví, která se pomocí magie mění na mince. Super nápad! Do toho se zamotává obyčejná dívka, princezna, lordi, královna a pověsti o Čarodějce a Alchymystovi.
Tohle mě opravdu bavilo, hltala jsem každou stránku, fakt fakt fakt je to dobrý!! Prostě okamžitě někdo zařiďte druhý díl!!
Everless vám dá všechno, co vám ve Furyborn chybělo. Opravdu jsem si při čtení uvědomovala, jak skvělý mohl Furyborn být a jak propracovaná Everless je.
P.S. Od začátku mi bylo jasný, že to s Liamem dopadne přesně takhle!!

klarik
23.10.2019 5 z 5

DOPORUČUJI ! Knížka je velice napínavá a čtivá. Mysl mi pracovala na plné obrátky a stejně jsem nedokázala rozluštit všechna tajemství, dokud je autorka nevysvětlila. Líbí se mi, jak je příběh promyšlený a zajímavý.

okeey
08.10.2019 5 z 5

Neuvěřitelný příběh z království jménem Sempera s hlavní hrdinkou Jules. Jules kdysi na Everless žila, ale kvůli jedné události se musela i s otcem odstěhovat do přilehlé vesničky. Jenže platidlem v tomto království je krev, která se pomocí magie mění v kovové mince a otci už nezbývá tolik času. Jules se proto rozhodne, že se vydá na Everless, kde by si mohla jako služebná vydělat nějaké roky pro svého otce. Ale na povrch vyvstávají tajemství, o kterých neměla ani tušení. Co se tenkrát na Everlessu doopravdy stalo a proč? Proč ji otec varuje a žádá, aby se od královny držela dál? To jsou otázky, díky nimž se od knihy nebudete schopni odtrhnout. Kniha je psaná velmi čtivě, srozumitelně, má spád a nejraději bych ji přečetla na jeden zátah. Naprosto mě vtáhla do děje a řekla bych, že je to jedna z předních fantasy knih na současném trhu. Děj má hlavu a patu a zaručuji vám, že ho budete hltat tak jako já. Naprosto ideální dárek k Vánocům pro vás nebo pro vašeho knihomolského kamaráda! Rozhodně doporučuji!

Cari
29.09.2019 3 z 5

První polovina téhle knihy je absolutně skvělá. Má spád, je to napínavé... Ale pak mi přišlo, že autorka ztrácela dech a podivně se v tom motala. Konec takový... Jen aby nějaký byl. Nedomyšlené a trochu mi vadila i psychologie postav - miluje, ale pak nemiluje. Nemiluje, ale pak asi miluje... :D Jinak ale čtivé a obálka je krásná.

Pitbullka
27.09.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy, svižná, nepředvídatelná, moc mě bavila a těším se na pokračování.

AloneJane
25.09.2019 4 z 5

Musím říct, že nápad je to vážně zajímavý...platit svou krví. Zápletka také celkem ucházející, ale konečné vyvrcholení před koncem knihy mi přišlo tak nějak zbytečné, jelikož to nemělo žádný hlubší význam. Takové to "Zabiju, abych Ti ublížila a ty mi dáš co chci" ale nepřijde žádné nebo, prostě nic. Zbytečná a uspěchaná smrt postavy, která do příběhu vnášela alespoň tu kapku dobré i když možná naivní krve a mohla ho dál ozvláštnit. To je za mě trochu škoda. Jinak jsem zvědavá na pokračování.

eva3992
24.09.2019 4 z 5

Fantasy příběh z království Sempera, kde se místo penězi platí časem. Ten se získává z krve lidí a přetavuje se na mince.
Hlavní hrdinka Jules žije se svým otcem, kterému již moc času nezbývá. Aby vydělala dostatek času, vydává se do sídla Everless, bohatého panství Gerlingů, ve kterém již dříve z otcem žila, ale museli ho náhle opustit.
Na panství Jules začíná odkrývat tajemství nejen z minulosti.
Úžasně napsaný příběh plný napětí (knížku jsem zhruba od sté strany už vůbec neodložila), tajemství, nečekaných zvratů a šokujících odhalení.
Nedočkavě budu vyhlížet další díl.

anishta
20.09.2019 3 z 5

SPOILER!
Tak jo, musím říct, že se mi to hodně líbilo. Teda první cca polovina byla luxusní.
Pak už mi to přišlo moc zapletené, místy jsem byla zmatená (co, kdo, kde, proč?). Nakonec se teda vše vysvětlilo, ale i tak, přišlo mi to zbytečně komplikované a pak ještě úplně nedomyšlené. Nebo jsem to možná prostě nepochopila správně. Nevím...
Komu se líbila myšlenka Vyměřeného času, tak tady to plus mínus funguje stejně, jen si to zasaďte do monarchistické země, kde se objevují kouzla atd. Ten svět mě hodně zaujal i to jak to bylo napsané.
Hlavní hrdinka byla celkem fajn, až na některé emocionální výlevy "na facku", nebo to, jak někoho strašně nenávidí a bojí se ho, ale pak vlastně ho nakonec asi jako miluje? A kluka, kterého údajně miluje najednou nemiluje.
Jako škoda, že to nebylo trošku víc domyšlené. Každopádně jsem to zhltla jako malinu a na další díly jsem hodně zvědavá.

pro dívky pro děti od 10 let pro dospívající mládež (young adult)

Sara Holland
americká